Kežmarčania sú v pohode

Vyhrali rozdielom triedy. Kežmarok si bez problémov poradil s Breznicou.
Vyhrali rozdielom triedy. Kežmarok si bez problémov poradil s Breznicou. (Autor: Richard Hudeček)
Sportnet|14. máj 2012 o 00:00

Jasné víťazstvo si na svoje konto pripísali futbalisti Kežmarku, keď na domácej pôde porazili Breznicu presvedčivo 3:0.

KEŽMAROK. Najväčším problémom pre oba tímy bolo výrazne sa zhoršujúce počasie. Zatiaľ čo tesne pred začiatkom duelu bola teplota okolo 26 stupňov Celzia, počas zápasu sa ochladilo až na 11 stupňov a k tomu sa pridal silný vietor i dážď. Týmto náročným podmienkam sa lepšie prispôsobili domáci. Už v prvom polčase dvoma gólmi položili základ svojho úspechu a po obrátke svoje zaslúžené víťazstvo ešte prikrášlili.

"Hralo sa na dosť ťažkom teréne v nie najfutbalovejšom počasí. Hoci sme nastúpili proti mužstvu z dolných priečok tabuľky, chlapci si schuti zahrali a zdolali ho rozdielom triedy. Predviedli sme celkom pekný futbal s kombinačnými akciami. V druhom polčase sme mali množstvo šancí, ktoré sme nepremenili, ale myslím si, že sme si pár gólov nechali aj do ďalších stretnutí. Celý duel bol v našej réžii, súper prišiel trochu odovzdaný. Tešíme sa na ďalší zápas," povedal spokojný tréner Kežmarku Miroslav Dunčko. Jeho mužstvo išlo do vedenia v polovici prvého polčasu, keď po ruke v šestnástke premenil pokutový kop Bednarčík. Už o päť minút na to presne trafil z priameho kopu Sova a skóre uzavrel v 68. minúte Marhefka. "V tabuľke pravdy sme na plus jednom bode a sme radi, že po dlhých rokoch sa Kežmarok vyhne boju o záchranu. Sme spokojní a do budúcnosti chceme budovať mužstvo, ktoré by v budúcom roku mohlo zaútočiť na tie najvyššie priečky," naznačil M. Dunčko.

Zaskočilo ich počasie

Menej dôvodov k spokojnosti mali hostia, ktorí pod Vysoké Tatry nepricestovali v najsilnejšom zložení. "V prvom rade treba povedať, že v našich podmienkach je problém nahradiť troch hráčov základnej zostavy. Ďalší faktor, ktorý nás trochu zaskočil, bolo počasie. Keď sme odchádzali od nás, bolo 28 stupňov, v Kežmarku nejakých 9 až 10, silný vietor a dážď. V prvom polčase sme hrali proti vetru. Domáci boli futbalovejší, držali loptu, ale do nejakých gólových šancí sa nedostali. Pokutovému kopu predchádzal rohový kop, ktorý podľa môjho názoru nemal byť. Druhý gól sme dostali po tečovanej strele v múre. V druhom polčase to bolo z našej strany smerom dopredu veľmi slabé. Víťazstvo domácich je tým pádom zaslúžené," konštatoval hrajúci tréner Breznice Igor Tabiš.