SP. NOVÁ VES. Majstrovstvá Slovenska v basketbale „Starších mini žiakov“ sa konali v dňoch 18.-20. mája 2012 v športovej hale v Spišskej Novej Vsi.
Na finálovom turnaji súťažilo šesť kolektívov a to: Basketbal Levice, MBK Lokomotíva Sereď, MBC Victoria Žilina, IMC Slovakia Považská Bystrica, KAC Jednota Košice a BK 04 AC LB Spišská Nová Ves. Počas troch dní družstvá sa streli v zápasoch každý s každým a na základe víťazstiev a počtov získaných bodov sa určilo celkové poradie družstiev.
Bolo to vyrovnané finále, ani jedno družstvo neprešlo turnajom bez porážky. Domáci Spišiaci zaknihovali dve prehry, ale zvíťazili nad výbornou Žilinou a to im zabezpečilo tretiu priečku vo finálovej skupine.
„Celý turnaj, až na prvý zápas sme hrali v úžasnom tempe , chlapci bojovali, prejavil sa však strach, ale od zápasu k zápasu sa naša hra zlepšovala a nakoniec sme vybojovali tretie miesto, čo je pre nás veľká odmena. Myslím si, že chlapci si bronzové medaile zaslúžili, skláňam sa pred ich výkonom, lebo tak bojovať, ako ukázali na turnaji som ich ešte nevidel. Myslím si, že tento turnaj, ktorý bol realizovaný u nás nemá konkurenciu a potvrdili mi to aj tréneri iných zúčastnených družstiev. Ja ďakujem nášmu basketbalovému klubu za perfektnú organizáciu a divákom za dobrú športovú atmosféru.
Na to, aký sme kolektív mladučký, maličký , tak to bolo z našej strany niečo úžasné. V mužstve sme mali iba šesť hráčov narodených v roku 2000, ostatní boli mladší o jeden až dva roky. Hrali sme proti družstvám, ktoré mali celú zostavu z hráčov narodených v roku 2000. Vyhrali sme tri zápasy a jeden vyrovnaný zápas, ktorý sme prehrali o dva body. Súper mal viac šťastia. Chcem s týmito chlapcami pokračovať ďalej aj v budúcej sezóne,“ povedal tréner Spišskej Novej Vsi Maroš Spišský.
Výsledky domáceho kolektívu BK 04 AC LB Spišská Nová Ves:
Spišská Nová Ves – Levice 29:31.
Spišská Nová Ves - Považská Bystrica 29:41.
Spišská Nová Ves – KAC Košice 47:39.
Spišská Nová Ves – Žilina 33:28.
Spišská Nová Ves – Sereď 46:30.
Na foto autora je družstvo BK Spišská Nová Ves:
sl. Glejdúrová- riad. turnaja, tréner Maroš Spišský a hráči: Sater, Kozel D, Kozel F, Vitikač, Javorský, Kontroš, Slaninka, Koperdák, Fibiš, Cvengroš, Korfanta, Susa, Choma, Stanko,
Celkové poradie.
1. IMC Slovakia Považská Bystrica – Majster Slovenska
2. Basketbal Levice, 3. BK 04 AC LB Spišská Nová Ves,
4. MBK Victoria Žilina, 5. KAC Jednota Košice, 6. MBK Lokomotíva Sereď
Tréneri a rozhodcovia bodovacím systémom rozhodli o vytvorení dvoch najlepších pätiek finálového turnaja.
ALL STRARS A
Filip Koša – Basketbal Levice, Tomáš Pavelka, MBK Lokomotíva Sereď, Tomáš LovíšekIMC Slovakia Považská Bystrica, Timotej Šváby, MBK Victoria Žilina, Filip Kozel, BK 04 AC LB Spišská Nová Ves
ALL STRARS B
Adam Korfanta, BK 04 AC LB Spišská Nová Ves, Andrej Korda, IMC Slovakia Považská Bystrica, Adam Monček, KAC Jednota Košice, Lukáš Lacko, Basketbal Levice, Adrián Sater, BK 04AC LB Spišská Nová Ves
Najužitočnejší hráč finálového turnaja:
Adam Krčmárik, IMC Slovakia Považská Bystrica
Najlepší strelec finálového turnaja: Filip Kóša, Basketbal Levice
Najúspešnejší tréner finálového turnaja:
Vladimír Kostka, IMC Slovakia Považská Bystrica, ktorý po turnaji povedal: „Na turnaji sme dopadli nad naše očakávania. Nečakali sme, že domov donesieme zlatú medailu. Naši chlapci bojovali , myslím si, že zlato si zaslúžili. Celú sezónu tvrdo na sebe pracovali a odmena je zisk Majstra Slovenska. Organizácia bola na vysokej úrovni, nevyskytol sa žiadny problém, organizačne hodnotím turnaj veľmi pozitívne.“
Blahoželáme víťazom k získanému titulu Majstrov Slovenska, želáme všetkým mladým basketbalistom nech sa im v tomto krásnom kolektívnom športe darí aj vo vyšších basketbalových mládežníckych stupňoch.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš