Korzár logo Korzár Spiš

Padali rekordy v teplotách a návštevnosti kúpalísk

Víkendové denné teploty, ktoré sa vyšplhali nad 35 stupňov, vyháňali deti a rodičov k vode. Spišskonovoveské kúpalisko praskalo vo švíkoch.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: Eva Šoltísová)

Víkendové denné teploty, ktoré sa vyšplhali nad 35 stupňov, vyháňali deti a rodičov k vode. Spišskonovoveské kúpalisko doslova praskalo vo švíkoch. V nedeľu tam prišlo takmer 3 700 návštevníkov, čo je rekordné číslo.

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Úvod prázdnin je pre školákov a dovolenkárov správne načasovaný. Teplotné denné rekordy konkurujú rekordom návštevníkov pri vodných plochách a kúpaliskách.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Prvú záťaž zažíva v týchto dňoch aj letné kúpalisko v Spišskej Novej Vsi. V sobotu narátali 2 500 ľudí, v nedeľu ich bolo o vyše tisíc viac.

SkryťVypnúť reklamu

„Zatiaľ je to náš rekord. Takýto nápor sme neočakávali. Otvorené boli dve pokladnice. Na pravé poludnie sme dokonca zvažovali vstup na kúpalisko z kapacitných dôvodov na nejakú chvíľu pozastaviť. Našťastie, horúčavy mnoho ľudí zmohli a priebežne z kúpaliska odchádzali,“ vysvetľuje riaditeľ Správy telovýchovných zariadení Ján Magdoško.

Kúpajúci z celého regiónu

Letné kúpalisko nevyužívajú len domáci a ľudia z blízkeho okolia. Na parkoviskách nájdete aj poznávacie značky z okresov Poprad, Kežmarok, Gelnica či Stará Ľubovňa.

„Asi sa u nás cítia dobre. V neposlednom rade je to aj veľmi výhodná cena vstupenky,“ myslí si J. Magdoško.

V areáli sa slnili kamarátky s malými deťmi, ktoré pochádzajú z Popradu. Na tomto kúpalisku nie sú po prvýkrát.
„Cítime sa tu ako doma, je to tu oveľa pokojnejšie a finančne menej náročné. Oplatí sa nám vycestovať až sem,“ myslí si mama 9-mesačnej dcéry Jarky Stanislava Špeldová.

SkryťVypnúť reklamu

„Prostredie aj služby nám vyhovujú. Len mi vadí, že v najmenšom detskom bazéne sa šmýka. Mohli by s tým niečo urobiť, je to dosť nebezpečné,“ upozorňuje Michaela Uhrínová, ktorá sem prišla s 2,5-ročným synom Kubkom.

Vstupné drahšie

Rodina Valenčíková z Kežmarku navštevuje tunajší areál už niekoľko rokov. „Nám starším sa pozdáva možnosť plávania v krytom plaveckom bazéne, deti si zase užívajú vodu pod holým nebom. Páči sa nám tu,“ prezrádza otec Valenčík.

Oproti vlaňajšku sa ceny vstupeniek zvýšili o 50 centov. Za celodennú vstupenku zaplatíte 2,50 eura, deti od 3 do 15 rokov 1,80 eura.

Areál tvorí jeden 50–metrový bazén a tri malé bazény. K dispozícii sú športoviská pre loptové hry a ďalšie zaujímavosti pre najmenších.

Najčítanejšie na Spiš Korzár

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Motoristi späť za volantom. Riziko nehôd opäť rastie.
  2. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody
  3. Tvorivé háčkovanie aj 30 otázok pre Hanu Gregorovú
  4. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  5. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  6. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  7. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  8. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 104 228
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 22 257
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 12 078
  4. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 7 122
  5. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 5 789
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 5 234
  7. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 544
  8. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 4 521
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video
SkryťZatvoriť reklamu