Podtatranská hydina v Kežmarku stále čelí obvineniam v kauze výskytu zakázanej látky zilpaterol. Podľa generálneho riaditeľa Pavla Konkoľa likvidácia podozrivých kureniec mala podnik zruinovať. Firma ohlásila na úrade práce hromadné prepúšťanie, ktoré sa však dodnes neuskutočnilo. My sme zistili, že dôvodom prepúšťania má byť čosi úplne iné a stále sa k nemu schyľuje.
KEŽMAROK. Generálny riaditeľ Podtatranskej hydiny Pavol Konkoľ verejne vyhlasoval, že 250 zamestnancov bude musieť pre obvinenia z použitia zakázanej látky zilpaterol prepustiť.
Informáciu vtedy potvrdil dnes už bývalý riaditeľ úradu práce v Kežmarku Ivan Kotora. „Nahlásených je 249 výpovedí. Prví ľudia by mali ukončiť pracovný pomer v apríli, ďalší v máji a júni,“ znelo pred pár mesiacmi z úst Kotoru.
Úrad práce bol pripravený postarať sa o toľkých ľudí bez práce. Uviedla to hovorkyňa súčasného vedenia úradu Vladimíra Oravcová: „V prípade prepúšťania by sme posilnili prvý kontakt, osobne by sme mali snahu zrealizovať stretnutie so všetkými zamestnancami hromadného prepúšťania a podať im pomocnú ruku, aby zvládli stratu zamestnania.“
Prepúšťať sa predsa len bude
Napokon z prepúšťania nebolo nič. Generálny riaditeľ Pavol Konkoľ objasnil dôvody stiahnutia ohlásenia prepúšťania z úradu práce: „Chceli sme sa sťahovať do Zvolena, ale tamojšia investícia je oveľa vyššia, ako sme očakávali a tak sa sťahovanie bude ťahať ešte niekoľko ďalších mesiacov,“ uviedol.
Potvrdil, že zamestnanci hydinárne majú budúcnosť stále neistú: „K prepúšťaniu napokon dôjde, ale ešte sa nedá povedať kedy.“
Dodal, že v týchto mesiacoch prijal do pracovného pomeru v Kežmarku ešte niekoľko nových zamestnancov. „Je to asi 25 ľudí. Dokopy teraz máme 260 zamestnancov,“ spočítal Konkoľ.
Na otázku, ako sa situácia okolo údajných súdnych pojednávaní pohla, odpovedal: "Nič sa nepohlo. Stále sme vo fáze debaty s ministerstvom pôdohospodárstva.“
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš