Jakubany v domácej premiére zakolísali

Sportnet|15. aug 2012 o 00:00

Po prehre rozdielom triedy v Uzovciach sa domáci po prvýkrát v pozícii nováčika VI. ligy predstavili pred zrakmi vlastných priaznivcov, ktorých však výsledkom nepotešili.

JAKUBANY. Do stretnutia však vstúpili odvážnym spôsobom, pričom si dokázali vytvoriť aj niekoľko výhodných príležitostí na vedúci gól, ktoré ale trestuhodne zahodili.

Blízko k prvému streleckému zápisu boli v úvodnej štvrťhodine J. Čopiak, ktorého strelecký pokus skončil na brvne, po štandardnej situácii tutovka Dziaka a prudká strela Dufalu do tyče.

Naopak boli to hostia, ktorým sa v 21. minúte podarilo potrestať neefektívnosť hostiteľov, keď po rýchlom protiútoku sa v koncovke presadil osamotený Adamík. Zaskočení Jakubanci inkasovali v 38. minúte druhý úder, keď po rohovom kope prekonal Guzleja Mikula.

Hneď po zmene strán hostia po pekne umiestnenej strele Benku dosť nečakane udreli znova a ako sa neskôr ukázalo, o osude zápasu bolo prakticky rozhodnuté.

Domáci po tomto momente totiž herne znervózneli, čo bolo vodou na mlyn takticky dobre hrajúcich Šibanov. Keď sa už zdalo, že na výhre hostí rozdielom triedy sa už nič nezmení, v 86. minúte po nedovolenom zákroku v pokutovom území na M. Orechovského nariadenú penaltu bezpečne premenil M. Dufala.

M. Dufala (tréner mužstva): „Príčinou našej ďalšej prehry bola podobne ako v Uzovciach aj v tomto prípade výrazná neefektivita vo finálnej fáze. V stretnutí sme si dokázali znova vytvoriť viacero sľubných príležitostí, ktoré sme však trestuhodne zahodili. Taktiež sa ukázalo, že dvojgólové manko sa po zmene strán dobieha stále veľmi ťažko. Musíme si uvedomiť, že presadiť sme sa zatiaľ dokázali len z pokutového kopu a ak sa chceme dočkať úspešnejších výsledkov v súťaži, nesmieme sa už vo finálnej fáze trápiť tak ako doposiaľ.“

ico

Fakty

Jakubany – Šiba 1:3 (0:2), góly: 86. M. Dufala (11 m) – 21. Adamík, 38. Mikula, 46. Benka. JAKUBANY: Guzlej – Ján Kolčák, J. Dziak, Martin Dufala, M. Mačuga – M. Kolčák, M. Orechovský, J. Čopiak, M. Katrenič (50. J. Čoma) – T. Nemergut (70. M. Bakoš), V. Dufala (75. Š. Pribiš)