Nedeľa, 17. február, 2019 | Meniny má Miloslava

Kanonádu Plavnice si odnieslo Dlhé Klčovo

Najvyššie víťazstvo v sezóne dosiahli futbalisti Plavnice. V deviatom kole piatej ligy Sever rozdrvili svojho súpera z Dlhého Klčova na domácom trávniku 6:0.

Víťazný poltucet. O šesťgólovú výhru sa pričinil aj kapitán Plavnice Stano Hricko (v modrom).Víťazný poltucet. O šesťgólovú výhru sa pričinil aj kapitán Plavnice Stano Hricko (v modrom).(Zdroj: Peter Rindoš)

V tabuľke si upevnili pozíciu lídra, tentoraz však vedú už s päťbodovým náskokom.

PLAVNICA. Prekonať defenzívu domácich sa nepodarilo ani Dlhému Klčovu. Lídrovi svieti v tabuľke aj po 810 minútach v kolónke inkasovaných gólov nula. Napriek najvyššiemu víťazstvu Plavničania nachádzali aj po zápase vlastné rezervy. O súperovi tvrdili, že patril k najzdatnejším.

„Prvoradé je pre nás víťazstvo. Súper hral dobre a mal aj šance. Výborných hráčov mal najmä do brejkov. Z troch bodov sa tešíme, divákov sme potešili hrou, za čo nám aj zatlieskali,“ povedal kapitán Plavnice Stano Hricko.

Napriek výhre Plavničania hovorili o rezervách

Už do prestávky dokázala Plavnica súperovi streliť tri góly. V tejto sezóne to bolo zatiaľ neobvyklé. Líder tabuľky sa totiž zväčša prebúdzal až v druhých dejstvách.

„Bol to náš zámer, aby sme už pred prestávkou dokázali vsietiť nejaký ten gól. Chceli sme hrať pokojnejšie. To sa nám podarilo, získali sme tak lepšiu hernú pohodu,“ poznamenal S. Hricko, zároveň autor dvoch gólov.

Kapitán domácich priznal, že veľa gólových možností mal aj súper od Vranova. Bolo tak hlavne v druhom polčase.

„Cez prestávku sme si povedali, že nebudeme za každú cenu útočiť. Aj tak sme hrali dosť ofenzívne. V niektorých fázach sme súperovi veľa dovolili.“

Podobne vnímal priebeh zápasu aj pilier domáceho tímu Ján Fröhlich. „Dnes sme v defenzíve nehrali príliš zodpovedne. Skóre tak mohlo vyzerať aj inak. Z výsledku a z troch bodov sa však tešíme,“ povedal najskúsenejší hráč základnej zostavy.

Nezabudol poznamenať, že aj súčasnú eufóriu treba naďalej krotiť. „Momentálne sa nám darí, všetci súperi však majú svoju kvalitu. Nikoho v žiadnom prípade nemožno podceniť,“ dodal.

Hrickovmu hetriku zabránilo nastrelené brvno

Niektorí diváci s vrcholiacim záverom zápasu proti Dlhému Klčovu začali dokonca uvažovať, či sa v súboji dočkajú autora hetriku. Blízko bol dvojgólový Pavol Janič, ešte bližšie Stano Hricko.

Ten totiž pôvodne centrovanou loptou nastrelil brvno hosťujúcej brány. „Pravdu povediac po hetriku som netúžil, nechýbalo však veľa a mohlo to tam padnúť,“ prezradil.

V budúcom kole sa líder z Plavnice predstaví na ihrisku Fintíc. Tie v minulom kole porazili doma Ľubotice 3:1, v tabuľke im patrí jedenásta pozícia.

ico

Štatistika

Plavnica – Dlhé Klčovo 6:0 (3:0). Góly: Hricko 2, Janič 2, Mariančík, Dlugoš. Zostava FK Družstevník Plavnica: Beňo – Kuľanda, Fröhlich, Ján Pavlišin, Kuľanda, Vandžura, Dlugoš, Hricko, Janič, Mariančík, Hutník (Jozef Pavlišin).