Veľké gólové suchoty na Spiši

Jamníčania rozhodli v závere. Gelničania mali v Jamníku blízko k remíze.
Jamníčania rozhodli v závere. Gelničania mali v Jamníku blízko k remíze. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|25. sep 2012 o 00:00

V ôsmom kole sa strelcom príliš nedarilo. Zaujal hlavne štvorgólový Peter Pollák z Olcnavy, ale strelci mali poriadne vychýlenú mušku.

SPIŠ. Rekordných štyridsať sedem gólov padlo v 7. kole I. triedy SOFZ. Odhliadnuc od preloženého zápasu v nedeľu diváci videli v šiestich majstrákoch len chudobných sedemnásť gólov.

Spartak Bystrany - Mníšek n/H 1:1 (0:0)

Po bezgólovom prvom polčase domácim vyšiel hneď prvý útok a tečovaná strela Štefana Žigu prelobovala brankára hostí. Z vedenia sa Spartak radoval len desať minút. Strelou z priameho kopu z polovice ihriska zaskočil brankára Žigu Köhler. Z bodom boli viac spokojní domáci, lebo hostia chceli tri. Päťkrát sa rútili na brankára po individuálnych prienikoch, ale druhý gól im v tomto bojovnom zápase nebolo súdené. Pred 200 divákmi rozhodoval Čuj.

SPARTAK BYSTRANY: Žiga – Žiga, Žiga, Žiga, Horváth – Kandráč, Žiga, Žiga, Žiga – Horváth, Žiga, striedal: Kandráč.

MNÍŠEK n/H: Duch – Gajdoš, O. Plachetka, Moskal, F. Plachetka – Imrich, Źiga, Drajna, Köhler – Kujnisch, Vartovník, striedal: Rešovský.

Olcnava - Domaňovce 5:1 (1:1)

Hostia mali veľké problémy so zostavou. Na sobotňajším termín zohnali horko-ťažko jedenásť hráčov. Skóre stretnutie otvoril domáci Pollák, ale Domaňovčania hrali vyrovnanú partiu a A. Kusy do polčasu vyrovnal. V druhom polčase prišli veľké chvíle P. Polláka, ktorý sa ešte trikrát zapísal do listiny strelcov a jeden gól pridal O. Gardošík. Pred 50 divákmi rozhodoval Jochman.

OLCNAVA: Pollák – Puškáš, Petrov, Pavlík, Dolnačko – Prapotník, Pollák, Rusnák, O. Gardošík – Kaščák, Poštek, striedali: Gardošík, Zahradník.

DOMAŇOVCE: P. Kusy – Čisár, Geletka, Almaši, Topoli – T. Kusy, S. Hlucháň, T. Hlucháň, Kováč – A. Kusy, Kurilla.

Jamník - Gelnica 2:1 (1:1)

Domáci chceli potvrdiť dobrý výsledok a výkon z Richnavy a po prvej štvrťhodine zápasu sa im to aj darilo. V 14. minúte hlavou pohotovo prekonal brankára hostí Ondra. Po polhodine hry sa začínalo odznova, keď Petko vyrovnal. Po zmene strán obe mužstva hrali vyrovnanú partiu, šance boli na oboch stranách. Gelničania sa už videli s bodom vo vrecu, ale štyri minúty pred koncom zabezpečil tri body Jamníčanom Potempa. Pred 80 divákmi rozhodoval Rusnák.

JAMNÍK: Grivalský – Grzyb, Soták, Farkašovský, Jakuba – Ľ. Farkašovský, Ondra, Baláž, Kočiš – Potempa, Faith, striedali: Hudáček, Jančár, Podgurný.

GELNICA: Lazár – Švarc, Garčár, Hofman, Štefánik – Tomaško, Klein, Petko, Hulič – Tokarčík, Tokar, striedali: Hrobko, Keruľ.

Sp. Nová Ves B - Richnava preložené

Stretnutie bolo najprv preložené na stredu, ale na žiadosť Richnavčanov sa nakoniec bude hrať v piatok 28. septembra o 16. hodine.

Prakovce - SŠM Bystrany 1:1 (1:1)

V prvom polčase videla stovka divákov dobrý futbal. Už v 6. minúte potešil domácich priaznivcov Kuchár. V 34. minúte prišla chvíľa kanoniera Jána Suchého a začínalo sa odznova. Po prestávke tempo hry upadlo a v porovnaní s prvým dejstvom tempo hry upadlo. Zaujali hlavne veľké príležitostí Jána Suchého, ten v tomto stretnutí išiel trikrát sám na domáceho brankára, no skóre sa už nemenilo. S remízou odchádzali hostia nespokojní, v tomto zápase mali na plný bodový zisk. Pred 100 divákmi rozhodoval Legát.

PRAKOVCE: Mihalik – Šimko, Grega, Laško, Stoklas – Regec, Kuchár, Lapšanský, Komara – Demčák, Gmitter, striedali: Križek, Jančík.

SŠM BYSTRANY: Pavol – Lipovský, Suranovský, P. Pavol, Jochman – Klešč, Brajerčík, Smik, Ján Suchý – Jozef Suchý, Kekeľ, striedal: Vadel.

Nálepkovo - Chrasť n/H 0:0

V minulom kole Nálepkovčania vyhrali 8:0 v Odoríne a ich súper doma nasúkal šesť kúskov Prakovciam. Po hodoch prišiel veľký bruchabôľ. Hlavne to platí o domácich. Tí mohli zopakovať výsledok spred týždňa. Brankárovi hostí niekoľkokrát pomohli žrde a brvná, ale hlavne strelecká nemohúcnosť domácich. Prakticky deväťdesiat minút sa hralo na jednu bránu, ale gól by Nálepkovčania nestrelili asi ani dodnes. Pred 100 divákmi rozhodoval Žiga.

NÁLEPKOVO: Tomčany – Gal, Jánoš, Baniak, Opremčák – Baniak, Žonda, Pacák, Viboh – Gal st., Gal ml., striedali: Fehír, Ivančo.

CHRASŤ n/H: Jančár – Bady, Pramuka, Kuchár, J. Franko – P. Franko, Dirda, Augustin, Vojtila – Augustin, Franko, striedal: Petruško.

Kluknava - Odorín 3:1 (1:1)

Prvý polčas bol celkom vyrovnaný. Domáci mali viac šancí a jednu z nich využil v 37. minúte pohotový Ziolkovský. Hostia sa nevzdávali a o päť minút vyrovnali. Začiatok druhej časti hry bol z oboch strán opatrný. Postupne však prebrali iniciatívu domáci a Patrik Belej hlavičkou priklonil misky váh na domácu stranu. Striedajúci Pavol Papcun pečatil konečné skóre 3:1. Pred 100 divákmi rozhodoval .

KLUKNAVA: Kožár – Hoppej, Milan Lisý, Martin Lisý, Rigda – Ziolkovský, Rodzik, D. Richnavský, J. Richnavský - Peklanský, Belej, striedali: Papcun, Hadry, Sekáč.

14. Spartak Bystrany 8 1 1 6 6:33 4

Program 9. kola: Odorín – Spartak Bystrany 10.30, Chrasť n/H – Kluknava, SŠM Bystrany – Nálepkovo, Richnava – Prakovce, Gelnica – SNV B 10.30, Domaňovce – Jamník 29.9. o 15.00, Mníšek n/H – Olcnava.

ico

II. trieda

Líder tabuľky zvýšil náskok

SPIŠ. V ôsmom kole na „domácej pôde“ Vítkovce-Klčov vysoko zdolali Hnilčík 5:2 a posilnili si pozíciu na čele tabuľky. Na prvé víťazstvo stále čaká nováčik z Richnavy, ktorý podľahol doma Hrušovčanom. Dobrý futbal priniesol súboj Sloviniek s Letanovcami.

Výsledky, II. trieda, dospelí – 8. kolo: Vítkovce-Klčov - Hnilčík 5:2, FC Richnava - Sp. Hrušov 1:2, Markušovce - Sp. Tomášovce 3:0, Slovinky - Letanovce 2:2, Iliašovce - V. Folkmar B 1:4.

Mládež

SPIŠ. Mládežnícke súťaže riadené Spišským oblastným futbalovým zväzom mali na programe ôsme kolá.

Výsledky, I. trieda, dorast – 8. kolo: Hrabušice – Helcmanovce 6:1. Chrasť n/H – Slovinky 4:2. Markušovce – Teplička 0:3. Olcnava – Mníšek n/H 1:5. Margecany – V. Folkmar . Jaklovce – Rudňany 1:1.

Výsledky, II. trieda, dorast – 8. kolo: Iliašovce – SŠM Bystrany 2:2. Maria Huta – Letanovce 6:1. Spartak Bystrany – Jamník 1:2.
Výsledky, I. trieda, žiaci, skupina A – 8. kolo: Jamník – Domaňovce 8:2. Hrabušice – Markušovce 1:3. Harichovce – Sp. Hrušov 3:1. Letanovce – Chrasť n/H 1:9. Slovinky – Teplička 4:3. Odorín – Rudňany 1:3.

Výsledok, I. trieda, žiaci, skupina B – 8. kolo: Helcmanovce – V. Folkmar nehlásili . Maria Huta – Mníšek n/H 2:5. Prakovce – Kluknava nehlásili .