Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Nálepkovská séria bez prehry sa skončila

Futbalisti SŠM Bystrany vymazali nulu Nálepkovčanom v kolónke prehier.

Zvláštne susedské derby. Jamníčania odohrali netradičné susedské derby s Domaňovcami na odorínskom trávniku.Zvláštne susedské derby. Jamníčania odohrali netradičné susedské derby s Domaňovcami na odorínskom trávniku. (Zdroj: jope)

SPIŠ. V deviatom kole najvyššej oblastnej súťaže sa pozornosť sústredila do Bystrian, kde domáci SŠM hostil lídra z Nálepkova. Ten si aj po prehre 1:2 udržal vedúce postavenie, ale na chrbát mu začína dýchať rozbehnutý nováčik z Richnavy.
Prekvapením kola je domáca prehra Mníška nad Hnilcom s Olcnavou, keď nepomohol ani „gól mesiaca“ v podaní Mateja Žigu.

Odorín – Spartak Bystrany 4:1 (1:0)

V Odoríne videli diváci zaujímavý futbal. Hlavne od domácich sa očakávali góly. Tie však v prvom polčase akosi neprichádzali. Ujal sa len presný zásah M. Majka. Až po zmene strán sa domáci priaznivci dočkali, keď dvakrát po sebe sa do listiny strelcov zapísal Kočik. Menšie zaváhanie využili hostia na korigovanie výsledku Š. Žigom. Posledné slovo mal opäť M. Majko, ktorý dal konečnú podobu výsledku. Pred 100 divákmi rozhodoval Šofranko.

ODORÍN: Gulaši – Kavulič, Fabian, Stoličný, Čuj – Antony, Krajňák, M. Majko, Čuj – Kočik, Stanislav, striedali: Zavacký, Zimerman. SPARTAK BYSTRANY:

Chrasť n/H – Kluknava 3:1 (1:1)

Ak by hostia po prvom polčase viedli o tri góly, nikto by nič nenamietal. V 18. minúte Belej pohotovo prekonal gólmana domácich a následne zahodil dve tutovky. Trest prišiel v 24. minúte a Bady hlavou dotlačil loptu do siete. Vstup do druhého polčasu vyšiel lepšie Chrasťanom a v 47. minúte Marek Dirda dostal svojich do vedenia. V 60. minúte sa „upískol“ hlavný arbiter, keď unáhlene odpískal pokutový kop proti domácim a následne svoj verdikt zmenil. V 73. minúte po rýchlom protiútoku kapitán P. Augustin zabezpečil domácim tri body. Štvrťhodinu pred koncom nedohral stretnutie brankár hostí Stanislav pre zranenie kolena. Pred 100 divákmi rozhodoval Petruška.

CHRASŤ n/H: Jančár – Pramuka, M. Jančár, Kuchár, Franko – P. Franko, Bady, Augustin, Vojtila – Filip, Dirda, striedali: Augustin, Olejník, Franko. KLUKNAVA: Stanislav – Rigda, Hoppej, Richnavský, Horváth – Papcun, J. Richnavský, Belej - Sekač, Lisý, Bohor, striedali: Ziolkovský, Maras.

SŠM Bystrany – Nálepkovo 2:1 (1:0)

V prvom polčase boli hostia lepší. Nevyužili však núkajúce sa šance a prišiel trest v 31. minúte a kanonier Ján Suchý nekompromisne zavesil. V druhom polčase hostia viac rozprávali ako hrali a to sa im vypomstilo v 52. minúte, keď druhý raz inkasovali. Autorom gólu bol Kekeľ. Desať minút pred koncom Opremčák po rohu zdramatizoval záver zápasu, ale domáci si už víťazstvo ubránili. Pred 150 divákmi rozhodoval Jochman. SŠM

BYSTRANY: Klešč – Lipovský, Suranovský, Pavol, Jochman – Klešč, Brajerčík, Smik, Ján Suchý – Jozef Suchý, Kekeľ, striedali: Pavľák, Vadel. NÁLEPKOVO: Tomčany – Gal, Bobák, Vartovník, Opremčák – Jánoš, Gál, Žonda, Ivančo, striedali: Feher, Gobl.

Richnava – Prakovce 4:1 (3:0)

V Richnave mali v nedeľu kermeš, tak bol sviatok dvojnásobný. V 11. minúte otvoril gólový účet – kto iný – Stanislav Bandžuch. V 26. minúte na rozdiel dvoch gólov zvyšoval Legát a na polčasových 3:0 upravil Dzimko. Hostia hrali vyrovnanú partiu a v 49. minúte T. Kuchár znížil na rozdiel dvoch gólov. Gólovú bodku za zápasom dal kanonier Bandžuch. Pred 200 divákmi rozhodoval Čuj.
R

ICHNAVA: Kakalejčík – Fabry, Labanc, Papcun, Dzimko – Hudák, Dolnačko, Kurila, Roman – Legat, Bandžuch, striedali: Dolnačko, Ogurčák, Horváth. PRAKOVCE: Mihalik – Šimko, Grega, Križek, Stoklas – Regec, Kuchár, Komara, Jančík – Demčák, Lukaš, striedali: Čižik, Kuchár.

Gelnica – SNV B 4:1 (1:1)

Hostia začali veľmi dobre a viedli po parádnom góle Dunku už v 12. minúte. Z vedenia sa dlho neradovali – v 24. minúte Hulič vyrovnal. Vstup do druhého polčasu mali lepší Gelničania. V 47. minúte naklonil misky váh na domácu stranu Tokarčík. Z pokutového kopu šesť minúte pred koncom na 3:1 zvyšoval Švarc. Definitívnu podobu výsledku dal v 87. minúte Tokarčík. Pred 100 divákmi s prehľadom rozhodoval Legát.

GELNICA: Lazar – Švarc, Sviečka, Hofman, Štefanik – Kontroš, Klein, Petko, Hulič – Tokarčík, Tokár, striedali: Keruľ, Varga. SNV B: Ľach – Kuffa, Širila, Andrasi, Kotrady – Koňak, Macala, Ščavnický, Gaborčík – Dunka, Antal, striedal: Stanislav.

Domaňovce – Jamník 2:1 (0:1)

Nezvyčajné susedské derby. Susedia Domaňovčania a Jamníčania hrali na odorínskom trávniku. V rušnom prvom polčase mali „domáci“ dve veľké príležitostí, ale ani Kurila a po ňom Topoli vo vyložených príležitostiach neprekonali Grivalského. Po polhodine hry hostia zahrávali rohový kop a pohotový Grzyb poslal loptu do siete. Po zmene strán snaha „domácich“ bola korunovaná úspechom, keď im k tomu dopomohli hrúbky v jamníckej obrane. Tie využili najprv Kurila a po ňom Zumerling. Pred 100 divákmi rozhodoval Lukáš Kunzo.

DOMAŇOVCE: Gura – Hlucháň, Zumerling, A. Kusy, ALmaši – Topoli, Geletka, Hlucháň ml. , T. Kusy, Petruško, Kurila, striedali: Kováč, Gonda. JAMNÍK: Grivalský – Grzyb, Hudáček, Faith, Jakuba – Ľ. Farkašovský, Ondra, Baláž, Kočiš – Potempa, Soták.

Mníšek n/H – Olcnava 1:2 (1:2)

V 22. minúte hostia rozohrali rohový kop, lopta sa dostala k osamotenému Pavlíkovi a ten hlavou poslal loptu za Duchov chrbát. Domáci ihneď po rozohraní gólom ašpirujúcim na „gól mesiaca“ M. Žigom strelou z 30 metrov do šibenice vyrovnali. Keď už obe mužstvá pomýšľali na odchod do kabín, najvyššie na centrovanú loptu vyskočil Pollák a tá na prekvapenie skončila v domácej sieti. Po zmene strán sa hralo na jednu bránu. Vytúžený vyrovnávajúci gól neprichádzal a hostia si tak odniesli cenné tri body. Pred 200 divákmi rozhodoval V. Kunzo.

MNÍŠEK n/H: Duch – Vojtko, O. Plachetka, Gotsch, F. Plachetka – Imrich, Žiga, Drajna, Kohler – Kujnisch, Vartovník, striedal: Gajdoš. OLCNAVA: Pollák – Puškáš, Košik, Pavlík, Pollák – Gonda, Kaščák, Melega, Rusnák – Prapotník, Gardošík, striedali: Zahradník, Kožar, Platko.

14. Sp. Bystrany 9 1 1 7 6:36 4

Program 10. kola: Spartak Bystrany – Olcnava, Jamník – Mníšek n/H, SNV B – Domaňovce, Prakovce – Gelnica, Nálepkovo – Richnava, Kluknava – SŠM Bystrany 10.30, Odorín – Chrasť n/H.