Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Spišiaci vyučovali vo Svite

Jednoznačný priebeh malo podtatranské derby stretnutie extraligy basketbalistov medzi domácou Iskrou Svit a hosťujúcimi Spišiakmi.

Jednoznačné derby. Iskra Svit prehrala so Spišiakmi o 26 bodov.Jednoznačné derby. Iskra Svit prehrala so Spišiakmi o 26 bodov. (Zdroj: riso)

Až príliš jednoznačný priebeh malo podtatranské derby stretnutie extraligy basketbalistov medzi domácou Iskrou Svit a hosťujúcimi Spišiakmi. Hostia vyhrali presvedčivo 91:65, keď už úvodnú štvrtinu vyhrali o 18 bodov (34:16).

SVIT. Podobne ako naposledy proti Leviciam, aj tentoraz začali domáci veľmi zle. Naopak, hostia sa prezentovali takmer dokonalou streľbou a presnými trojkami zasypali „medvede“.

Celkovo ich Spišiaci zaznamenali dvanásť (päť Baldovský), zatiaľ čo ich súper iba päť. Práve to v konečnom účtovaní urobilo najväčší rozdiel medzi oboma mužstvami.

„Od začiatku sme si vypracovali náskok, a to hlavne vďaka streľbe. Nakoľko máme nižších hráčov, ako má súper, kládol som dôraz hlavne na to, aby sme dobre doskakovali, čo sa nám podarilo. Podľa mňa bolo už po prvom polčase rozhodnuté. Očakával som väčší nápor zo strany Svitu, ale zápas sme kontrolovali, či už strelecky, alebo dobrou obranou,“ uviedol tréner Spišskej Novej Vsi Milan Černický.

Jeho zverenci sa na duel výborne pripravili a hneď v úvode zaskočili domácich.

„Vedeli sme, že sila Svitu je pod košom, preto sme sa snažili vyťahovať ich pivotov vonku. Otvorili sme si strelecké pozície a tie sme triafali. V prvom polčase sme mali trojkovú streľbu 9 zo 16, čo bol nadpriemer,“ naznačil bývalý kouč Svitu.

Musia pracovať tvrdšie

Sviťanom nevyšiel ani druhý domáci zápas tejto sezóny a pred dnešným predohrávaným duelom v Leviciach majú o čom premýšľať.

„Súper mal nižších hráčov ako my, preto bolo naším zámerom dostať loptu pod kôš. Nedokázali sme však doskakovať lopty tak, ako by sme mali. Hosťom navyše mimoriadne vychádzala streľba spoza trojkového oblúka. Inkasovali sme veľa bodov, ale to súvisí aj s tým, že hoci sme na ihrisku mali vyšších hráčov ako súper, nedokázali sme to využiť vo svoj prospech. Určite sme nečakali, že sezónu začneme dvomi domácimi prehrami. Musíme pracovať ešte tvrdšie, pretože pred svojimi fanúšikmi musíme hrať určite lepšie. Nie je akceptovateľné, ak si naši hráči myslia, že sú na nižšej kvalitatívnej úrovni ako tí súperovi,“ konštatoval tréner Iskry Svit Ivan Fulgosi.