Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Gorali nedali penaltu a vyšli naprázdno

Jediný gól rozhodol o prehre štvrtoligovej Starej Ľubovne v domácom súboji s Vyšným Opátskym.

Súboj proti Vyšnému Opátskemu. MFK Goral v ňom na domácej pôde ťahal za kratší koniec povrazu.Súboj proti Vyšnému Opátskemu. MFK Goral v ňom na domácej pôde ťahal za kratší koniec povrazu. (Zdroj: Dave Mariančik)

Gorali tak znovu vyšli bodovo naprázdno a v tabuľke im patrí predposledná priečka.

STARÁ ĽUBOVŇA. Po prehre v Barci v uplynulom kole (0:2) sa zverenci trénera Petra Drobňáka nepredviedli v dueli na svojej pôde v najlepšom svetle.

Po bezgólovom prvom polčase inkasovali v 55. minúte gól a navyše štvrťhodinu pred koncom po faule na Folvarského nepremenil domáci Drobňák pokutový kop.

„Bol to zápas slabej úrovne. Hrali sme staticky, bez pohybu. Bojovnosť, ktorá nás zdobila v predchádzajúcich domácich zápasoch, tentoraz absentovala. Súper nás prakticky ničím neprekvapil. Do vedenia išiel po našej individuálnej chybe. Okrem nepremenenej penalty, ktorú chytil hosťujúci brankár sme mali i ďalšie šance. Máme mladý káder, ktorý nevyniká vysokou kvalitou, no tentoraz mi chýbalo i nasadenie a bojovnosť. Urobili sme veľa chýb, chlapcom chýbalo väčšie sebavedomie. Hosťom sme výrazne uľahčili situáciu. V prvom polčase mali jednu brejkovú akciu, pri ktorej zachránil náš brankár Turlík. My sme mali dve - tri pološance, ktoré sa však neskončili gólom. V druhom polčase sme hrali prakticky na polovici súpera, no vyrovnať sa nám nepodarilo. Gólovo sme boli jaloví,“ konštatoval tréner Starej Ľubovne Peter Drobňák. Ako naznačil, jeho mužstvu chýba kvalita hlavne v útoku.

Potrebujú sa posilniť

Do konca jesene musí pracovať s tým, čo má momentálne k dispozícii a po zimnej prestávke sa uvidí, či v kádri dôjde k nejakým zmenám.

„Chýba nám ľahkosť, po inkasovanom góle je ťažké prebudiť chlapcov. Je s nimi veľa práce. Pracujeme s tým, čo máme, máme takú kvalitu, akú máme. V zime sa budú musieť urobiť nejaké opatrenia. V Plavnici máme piatich - šiestich hráčov na hosťovaní, ktorí však k nám môžu prestúpiť až v januári budúceho roka,“ ozrejmil Drobňák.

ico

Fakty

Stará Ľubovňa - Vyšné Opátske 0:1 (0:0)
Gól: 55. Seman, ŽK: Vandžura - Vilčko, Seman, Steiniger, pred 100 divákmi rozhodoval Slebodník. ST. ĽUBOVŇA: Ščerbák - Vandžura, Vresilovič, Foľvardský (83. P. Sekelský), Kosturko, Mariančik, Selep, Turlík, Révay (59. Mušinský), Drobňák, T. Sekelský (46. Štefánik).