Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

V šlágri kola brali tri body hráči Šatexu

Vo vzácne vyrovnanom 5. kole popradskej hokejbalovej ligy sa zrodili štyri tesné víťazstvá, pričom až dvakrát museli o víťazovi rozhodnúť samostatné nájazdy.

Súboj rozhodli až nájazdy. Hráči HBC Sobota (v žltom) napokon uhrali s Outsiders aspoň bod.Súboj rozhodli až nájazdy. Hráči HBC Sobota (v žltom) napokon uhrali s Outsiders aspoň bod. (Zdroj: mn)

POPRAD. Na čele je i naďalej bez straty bodu Lion Šatex. Tentoraz mali voľno hokejbalisti HK Storm.

Výsledky 5. kola:

HBK VEĽKÁ - HOOLIGANS 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Od úvodu sa hral svižný hokejbal so šancami na oboch stranách. Ako prví sa radovali hráči Hooligans, keď po peknej kombinácii otvárali skóre. V druhej tretine sa veľa vylučovalo na strane Hooligans a Kaleta z HBK Veľká vyrovnal a využil presilovú hru. Na druhej strane mali Hooligans v tretej tretine výhodu o jedného hráča, ktorú dokázali využiť. Veľká mala do konca stretnutia niekoľko šancí na vyrovnanie, ale nevyužila ich, a tak hráči Hooligans brali všetky body.

HBC SOBOTA - OUTSIDERS 3:4 sn (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)
Duel tímov zo spodných priečok tabuľky priniesol tuhý boj, v ktorom nik nechcel inkasovať ako prvý. Účet zápasu otvorili hráči Soboty, ale už o chvíľu bolo vyrovnané gólom z presilovej hry Outsiderov. V druhej tretine sa síce ujali vedenia mladíci z Outsiders, dlho sa však netešili. Po peknej akcii zakončil do prázdnej bránky Galajda - 2:2. Ani tretie dejstvo rozuzlenie zápasu neprinieslo. Keď sa už zdalo, že gól nepadne, rozvlnili sieť hráči Outsiders. Soboťania sa nevzdávali a v závere vyrovnali v presilovej hre. Víťaza zápasu tak určili až samostatné nájazdy, v ktorých mali pevnejšie nervy v zakončení Outsideri.

FANKLUB - LION ŠATEX 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
V šlágri kola sa hral dynamický a hlavne pekný, kombinačný hokejbal. Fanklub však v ňom ťahal za kratší koniec, keďže nedokázal využiť niekoľkopočetné výhody. To sa mu stalo osudným, keď chybnú rozohrávku Fanklubu vystihol Rasťo Vojčík a v oslabení otváral skóre. Pred koncom druhej tretiny mal Šatex výhodu presilovej hry, ktorú po niekoľkých streleckých pokusoch dokázal využiť. V tretej tretine mal Fanklub zopár šancí, no jeho hráčom v nedeľu nebolo súdené streliť gól. Lioni si tak pohodlne ustrážili víťazstvo a stále sú bez straty bodu.

DINAMO - VETERANS 5:6 sn (1:1, 1:1, 3:3 - 0:1)
V oklieštenej zostave Dinamo malo od začiatku prevahu a po prvej strele šlo do vedenia. Veterans pred koncom tretiny ešte stihli vyrovnať. Druhá tretina už patrila veteránom a v presilovej hre sa im podarilo ísť do vedenia. Dinamo následne po tvrdej strele vyrovnalo. V divokej tretej tretine najskôr Veterans strelili aj tretí gól, vzápätí Dinamo z úniku vyrovnalo a o pár sekúnd aj viedlo. Bojujúci veteráni z presilovky vyrovnali, a aby toho nebolo málo, Dinamo sa presadilo v oslabení a strelilo piaty gól. Necelé dve minúty pred koncom sa Veteráns podarilo znovu vyrovnať a zápas poslali do nájazdov. V nich boli úspešnejší hráči Veterans a získali cenné dva body.

1. Lion Šatex 5 5 0 0 0 47:9 15
2. Hooligans 5 3 1 1 0 28:16 11
3. Fanklub Poprad 4 2 0 1 1 19:11 7
4. HK Storm 4 2 0 1 1 22:20 7
5. Dinamo 4 1 1 1 1 23:22 6
6. Outsiders 5 1 1 3 0 16:30 5
7. HBC Sobota 4 1 0 2 1 21:36 4
8. Veterans Poprad 5 0 1 3 1 14:38 3