Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Juniori hrajú s rozdielnymi výsledkami

Extraligoví juniori vo Zvolene výkonom sklamali, opačne pôsobili v Banskej Bystrici, kde odčinili svoje zaváhanie zo Zvolena.

SP. NOVÁ VES. Extraligový dorast je v hernej kríze, pretože po zisku šťastných bodov s Liptovským Mikulášom doma sklamal s Popradom, ktorému jasne podľahol.

Výsledky, extraliga juniorov: HK Zvolen – HK Spišská Nová Ves 8:2 (3:1,3:1,2:0), Barilla, Švec.
Banská Bystrica – Spišská Nová Ves 0:1 (0:1,0:0,0:0), Drozd.
Branislav Kohutiar – tréner SNV: „Súper zo Zvolena nás prevýšil vo všetkých hokejových činnostiach, a preto zaslúžene vyhral. Náš výkon sa nedá ani hodnotiť, hrali sme veľmi zle. Tak, ako sme dobre hrali prvé kolá, tak sme vo Zvolene vybuchli na celej čiare.
Po výprasku sme v Banskej Bystrici podali úplne odlišný výkon. Hlavne v prvej tretine sme boli aktívni, vypracovali sme si niekoľko šancí. Dali sme jeden gól, ktorý nakoniec aj rozhodol. Treba povedať, že domáci boli v prvej a poslednej tretine trochu lepší, ale nepresadili sa v koncovke. My sme naopak mali dnes v hre srdiečko. Chceli sme ním odčiniť včerajšiu prehru. Sme veľmi radi, že sa nám podarilo dnes získať všetky tri body.“

Extraliga dorastu:

HK Spišská Nová Ves – HK 32 Liptovský Mikuláš 5:4x (1:0,1:1,2:3,1:0), Volčko, Ondov, Horváth, Lesňak, Zwick.
HK Spišská Nová Ves – HK Poprad 2:6 (2:2,0:1,0:3), Zwick, Ondov.
Martin Šiška – tréner SNV: „Súper bol celý zápas aktívnejší, prestrieľal nás, avšak my sme počas celého zápasu vždy viedli. V závere sa podarilo súperovi znížiť z 2:4 na 3:4 a následne tridsať sekúnd pred koncom v hre bez brankára aj vyrovnať. V závere v predĺžení si dovolím tvrdiť, že my sme boli šťastnejší a dali sme víťazný gól. Chcel by som pochváliť chlapcov za predvedený výkon a rovnako tak aj súpera.“

Hokejový program

Po víťazstve HK Spišská Nová Ves v Trnave sa v Spišskej Novej Vsi v utorok predstaví Dukla Michalovce a v piatok 12. októbra bude hrať Spišská Nová Ves v Topoľčanoch. V 1. lige žien OSY sa doma stretnú s Martinom. Extraligoví juniori budú hrať doma s Nitrou a Slovanom Bratislava, extraligoví dorastenci cestujú do Nitry a na Slovan Bratislava. Žiaci ŠHT sa stretnú s hokejistami Michaloviec takto: U 15 a U 13 cestujú do Michaloviec, kolektívy U14 a U 12 budú hrať s Michalovcami doma.