Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Volejbalisti VKM prehrali. Prešovu uchmatli jediný set

Volejbalisti Starej Ľubovne prehrali aj tretí extraligový zápas v sezóne. Tentoraz doma nestačili na silný Prešov.

Volejbalisti Starej Ľubovne prehrali aj tretí extraligový zápas v sezóne. Tentoraz na domácej palubovke nestačili na silný Prešov. Podľahli mu 1:3 na sety.

STARÁ ĽUBOVŇA. Hráčom VKM sa podaril vôbec prvý zisk setu v novej sezóne. Prešovčania však v zápase predsa len dominovali. Staroľubovňanov teraz čaká séria zápasov s mužstvami, s ktorých kvalitou sa porovnávajú.

Z najsilnejšieho tria družstiev základnej časti extraligy sa Staroľubovňania postavili už proti tretiemu z nich. Po Svidníku a Myjave si tentoraz zmerali sily s Prešovom. Aj preto sobotňajšia prehra domácich až tak mrzieť nemusí.

„Zlyhali sme hlavne na podaní a prihrávke, kde sme viackrát zbytočne chybili. Celkove si však myslím, že náš výkon má s pribúdajúcimi zápasmi stúpajúcu tendenciu. Navyše Prešov podal kvalitný výkon,“ zhodnotil zápas Pavol Gurega, prezident VKM Stará Ľubovňa.

Staroľubovňania majú v tabuľke tri prehry, uvedomujú si však, že prišli s tými najzdatnejšími súpermi.

„Možno je to pre nás aj malá výhoda, že hneď v úvode súťaže sme dostali najsilnejších súperov. My sme totiž v príprave odohrali málo zápasov, prehry preto až tak nebolia. Postupne sa však rozohrávame a preto veríme, že ostatných súperov z nášho levelu budeme zdolávať,“ zamyslel sa P. Gurega.

Najbližšie kolo hrajú v Trenčíne

Už v najbližšom kole budúcu sobotu sa hráči VKM predstavia na palubovke Trenčína. Tamojší mladíci majú v tabuľke zatiaľ dve prehry, pričom v Prešove, ani doma proti Myjave nezískali ani set. V súboji teda pôjde o dôležité body.

„Rozhodne tam chceme ísť pre výhru. Pevne veríme, že tá sa nám podarí,“ povedal šéf staroľubovnianskeho volejbalu.

ico

Štatistika

VKM Stará Ľubovňa - VK Mirad PU Prešov 1:3 (-20, -19, 21, -20). 113 min, rozhodovali: Sluk a Drobňák, 500 divákov.