Hokejisti zo Spiša majú za sebou sedemgólové trápenie

Potrápili sa. Aj keď Spišiaci nastrieľali Trebišovu sedem gólov, hostia stále doťahovali. (Autor: jope)
Sportnet|18. okt 2012 o 00:00

Pri pohľade na konečný rezultát stretnutia Sp. Nová Ves – Trebišov 7:4 to vyzerá na jednoznačný výsledok pre domácich. Cesta k trom bodom však bola krivoľaká.

Pri pohľade na konečný rezultát stretnutia Spišská Nová Ves – Trebišov 7:4 to vyzerá na jednoznačný výsledok pre domácich. Cesta k trom bodom však bola veľmi krivoľaká.

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Pomaličky si už začíname zvykať na priebeh domácich stretnutí spišskonovoveských hokejistov. Dajú rýchle góly, potom poľavia a nechajú hrať súpera.

Ako to už v takýchto zápasoch chodí, hostia vždy z minima vyťažia maximum.

Keď v piatej minúte viedla Spišská nad Trebišovom rozdielom dvoch gólov, zdalo sa, že to bude jednoznačná záležitosť domácich. Opak bol pravdou.

Trebišovčania trpezlivo čakali na svoje príležitosti a góly Pisia so Zemkom vyhnali Lipovského z brány.

Novovešťania sa spamätali a sériou štyroch gólov viedli 6:2. Ani to nestačilo. Znova hostia dvakrát skórovali, zobrali si oddychový čas a chceli zdramatizovať záver.

„Trochu sme sa trápili, ale tri body ostali doma. Je to už naša choroba – dáme dva góly, uspokojíme sa a po náhodných góloch súper vyrovná. Potom sa trápime a buď otáčame skóre, alebo pridávame ďalšie góly,“ skonštatoval obranca HK Spišská Nová Ves Miroslav Vantroba.

Práve jeho gól dve minúty pred sirénou odvrátil záverečnú drámu a už za stavu 7:4 sa zápas len dohrával.

„Ťažko povedať, či môj gól na 7:4 bol rozhodujúci. My sme mali dať definitívu už po dvoch tretinách, šancí sme na to mali dosť a dosť,“ uviedol skúsený obranca M. Vantroba.

K prvému a poslednému

V nasledujúcich dvoch kolách budú hrať Spišiaci na ľade súperov z opačných pólov tabuľky. V piatok sa predstavia na ľade vedúcej Senice a v utorok cestujú do poslednej Prievidze.

„Z doterajších zápasov sa musíme hlavne poučiť. Teraz nás čakajú stretnutia vonku, kde to nebude vôbec ľahké,“ dodal Miroslav Vantroba.

S dvadsiatimi bodmi je Spišská Nová Ves momentálne na štvrtom mieste tabuľky za vedúcou trojicou Senica, Michalovce a Liptovský Mikuláš.