Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Nálepkovo nadeľovalo

Po dvanástom kole najvyššej oblastnej súťaže k podstatným zmenám na čele tabuľky nedošlo.

TJ Družstevník Odorín. V nedeľu v rušnom stretnutí uhrali Odorínčania (na snímke) s nováčikom z Richnavy remízu.TJ Družstevník Odorín. V nedeľu v rušnom stretnutí uhrali Odorínčania (na snímke) s nováčikom z Richnavy remízu. (Zdroj: Jozef Petruška)

Nálepkovo si udržalo vedenie, ale Chrasťania sa stále zlepšujú.

SPIŠ. Vedúce mužstvo tabuľky hostilo Domaňovce. Po minulotýždňových gólových suchotách si Nálepkovčania všetko vynahradili a súperovi nastrieľali osem gólov. Vonku naplno bodovali Jamníčania, ktorí na pôde Spartaka prehrávali už 0:2.

Chrasť n/H – SŠM Bystrany 3:1 (2:1)

V prestížnom derby patril úvod hosťom. Už v 11. minúte tečovaná strela Kekeľa skončila v sieti. Radosť z prvého gólu na strane hostí trvala len štyri minúty, keď svoj čistý hetrik odštartoval kapitán Patrik Augustin. Gólom do šatne domáci kapitán upravil na polčasových 2:1. V druhom polčase sa odohrali dve minúty, keď sa opäť k slovu dostal P. Augustin a zavŕšil svoj hetrik. Po góle ho odprevadili zraneného z hry. Hostia dohrávali len desiati, keď po druhej žltej karte videl červenú Pavol. Pred 100 divákmi rozhodoval Kunzo.

CHRASŤ n/H: Jančár – Bady, Jančár, Kuchár, Olejník – Franko, Dirda, P. Augustin, Vojtila – Filip, Dirda, striedali: J. Franko, T. Augustin, P. Franko.

SŠM BYSTRANY: Klešč – Timčík, Suranovský, Pavol, Jochman – Pavlík, Brajerčík, Smik, Ján Suchý – Jozef Suchý, Kekeľ, striedal: Pavol.

Nálepkovo – Domaňovce 8:1 (3:1)

Najprv sa očakávala, či to bude vzájomný súboj dvoch bratov Novotných, no nastúpili len jeden v nálepkovskej bráne. Od začiatku to bol duel domácich strelcov z brankárom hostí. Hralo sa prakticky na jednu bránu a už po polčase bolo jasné, že tri povinné body ostanú doma. Za domácich sa dvakrát do listiny strelcov zapísali Vartovník a Ivančo. Po jednom góle pridali Žonda, Fehér, Viboh, Tomčany, za hostí bol úspešný Topoli. Pred 70 divákmi rozhodoval Regec.

NÁLEPKOVO: Novotný – Gál, Bobák, Baniak, Opremčák – Gál, Žonda, Vartovník, Fehér – Viboh, Tomčany, striedal: Fabian.

DOMAŇOVCE: Kušnir – Čisár, Almaši, Geletka, Brandobur – Zumerling, L. Brandobur, Petruško, Brandobur – Gura, Topoli.

Prakovce – Mníšek n/H 4:1 (2:1)

Prvú polhodinku sa hral výborný futbal. Na prekvapenie domácich divákov sa ako prví ujali vedenia hostia zásluhou Vojtka. Pohotový Lukáš však stihol do polčasu strhnúť vedenie na domácu stranu. V druhom polčase sa už viac hralo medzi šestnástkami, tempo hry upadlo. V závere hostia ešte chceli urobiť niečo s výsledkom, otvorili hru, čo Prakovčania dokonale využili na strelenie ďalších dvoch gólov. Pred 100 divákmi rozhodoval Šofranko.

PRAKOVCE:

MNÍŠEK n/H: Lorinc – Vojtko, O. Plachetka, Marcinko, F. Plachetka – Imrich, Žiga, Drajna, Köhler – Kujnisch, Vartovník, striedali: Gotsch, Moskaľ.

Odorín – Richnava 2:2 (2:1)

Ubehlo 100 sekúnd zápasu, keď domáci bleskovo rozohrali štandardnú situáciu a loptu Antonyho si zadáci hostí zrazili do brány. Rýchly gól nováčika trochu zaskočil, ale v ďalšom priebehu mal on viac z hry. V 27. minúte opäť potvrdil Stanislav Bandžuch, prečo je najlepším strelcom súťaže. Najlepšie sa zorientoval v spleti tiel a pohotovo vyrovnal. Dve minúty pred prestávkou veterán Milan Majko parádnou hlavičkou rozjasal domáce publikum. V 52. minúte bol útočník hostí zastavený len za cenu faulu a nariadený pokutový kop striedajúci Kakelejčík bezpečne premenil – 2:2. Richnavčania ešte mali zopár gólových príležitostí, ale nakoniec obaja aktéri získali po bode. Po skončení futbalového zápasu vedľa hracej plochy pokračoval ďalší zápas fanúšikov vo zvláštnom bojovom umení – niečo boli ukážky z boxu, niečo z kungu fu, aj wrestlingu mal svoje zastúpenie. Pred 100 divákmi rozhodoval Dunka.

ODORÍN: Guľaši – M. Majko, Fabián, Baluch, Kavulič – Stoličný, Krajňák, Čuj, Antony – Kočik, Stanislav, striedali: Hrušovský, Majerčík, Čuchran.

RICHNAVA: Rybár – Fabry, Roman, Hudák, Dzimko – Legát, Bandžuch, Labanc, Vaščák – Papcun, Dolnačko, striedali: Kakalejčík, Čurilla.

Spartak Bystrany – Jamník 2:3 (1:2)

Od začiatku sa hralo vo vysokom tempe. Jamníčania hrali vyrovnanú partiu, ale zaskočili ich dva rýchle góly. Následne Kočiš z priameho kopu opäť zavelil do útoku. Hostia cítili šancu na dobrý výsledok a bolo len otázkou času, kedy padne vyrovnávajúci gól. To sa podarilo Balážovi. Päť minút pred koncom Faith pohotovou strelou z hranice šestnástky zariadil tri body pre Jamník.

SPARTAK BYSTRANY: nehlásili.

JAMNÍK: Grivalský – P. Farkašovský, Ľ. Farkašovský, Faith, Grzyb – Kočiš, Ondra, Soták, Baláž – Potempa, Farkašovský, striedali: Jančár, Kavulič, Ondra ml.

Kluknava – Gelnica 3:0

Góly za Kluknavu – Rodzik 2, J. Richnavský. Rozhodoval Pecha.

KLUKNAVA: Stanislav – Belej, Lisý, Rigda, Rodzik – D. Richnavský, J. Richnavský, Ziolkovský, Čipkár – Bohor, Hoppej, striedali: Pribičko, Hadry, Zahuranec.

SNV B – Olcnava 1:1 (0:0)

V rušnom prvom polčase diváci gól nevideli, hoci obe mužstvá mali na to príležitostí. V 57. minúte rozjasal domácich priaznivcov Macala. V 71. minúte zahrávali hostia priamy kop ďalekonosnú strelu šikovne poslal do siete kanonier hostí P. Pollák. Stretnutie nakoniec skončilo spravodlivou remízou, a to ešte domáci zahodili pokutový kop. Pred 100 divákmi rozhodoval Žiga.

SNV B: Stančák – Kufa, Kandráč, Bodnovič, Andrassy (85. Širila) – Dunka, Macala, Volčko, Liška – Klubert, Antal.

OLCNAVA: D. Pollák – Puškáš, Petrov, Pavlík, P. Pollák – Prapotník (53. Košik), Kaščák, Poštek (62. Záhradník) – Rusnák, Gonda, Gardošík.

14. Spartak Bystrany 12 1 1 10 10:45 4

Program 13. kola: SŠM Bystrany – Spartak Bystrany. Richnava – Chrasť n/H. Gelnica – Odorín. Domaňovce – Kluknava. Mníšek n/H – Nálepkovo. Olcnava – Prakovce. Jamník – SNV B.