Spišiaci už viac trénujú nájazdy

Nechcú drámu na záver. Spišiaci chcú zdolať dnes Bardejov v riadnom hracom čase a vyhnúť sa neobľúbeným samostatným nájazdom. (Autor: jope)
Sportnet|26. okt 2012 o 00:00

Novým strašiakom spišskonovoveských hokejistov sú samostatné nájazdy. Už sa začne rátať, koľkýže zápas prehrali v tejto sezóne na trestné strieľania.

SP. NOVÁ VES. Na pôde poslednej prvoligovej Prievidze už po šesťdesiatich minútach skončil súboj jasne pre hostí zo Spiša. Tí domácim nadelili osem kúskov. Remízová dráma, ako predtým v Senici, sa nekonala.

V Prievidzi už bolo o osude stretnutia rozhodnuté po prvej tretine, po tej druhej už hokejisti zo Spiša presvedčivo viedli 7:0. V poslednej dvadsaťminútovke pridali už len jeden gól.

„V Prievidzi sme dali rýchle góly, čo nám veľmi pomohlo. Potom to už padalo samo. Už sme nechceli znova riskovať drámu a znova tie naše neobľúbené samostatné nájazdy,“ vrátil sa k ostatnému stretnutiu útočník HK Spišská Nová Ves Lukáš Novák.

Na nerozhodné výsledky už začínajú byť Spišiaci experti. V Senici na nájazdy neuspeli, predtým sa im v tejto hernej činnosti nedarilo v Topoľčanoch a ani doma s Michalovcami.

„Samostatné nájazdy zvlášť netrénujeme. Na konci tréningov skúšame blafáky a nejaké tie nájazdy,“ uviedol L. Novák.

Bude „tradičný“ scenár?

Po kratšej pauze sa dnes opäť pôjde na prvoligový hokej v Spišskej Novej Vsi. Vo východniarskom derby privítajú rozbehnutí domáci nebezpečný Bardejov.

„Všetko bude založené na dobrej obrane. Z tej musíme vychádzať. Tréner stále varuje, aby sme hrali od začiatku do konca. Aby sa znova nestalo to, že dáme dva - tri góly a potom poľavíme a zo zápasu urobíme drámu,“ varuje Lukáš Novák. Novovešťania sú už doma povestní tým, že v pohode si vybudujú gólový náskok, ktorý potom ľahkovážne po chybách strácajú.

Dnešné stretnutie bude mať aj jednu veľkú atrakciu. V spišskonovoveskom drese by mala nastúpiť nová posila zo zámoria, Američan Ryan Jay Kirk.