Lídrovi z Plavnice prerušili sériu

Prvý gól. Plavničania inkasovali prvýkrát po tejto štandardnej situácii. ⋌FOTO: PETER RINDOŠ
Peter Rindoš|30. okt 2012 o 00:00

Líder piatej ligy Sever zaváhal u predposledného mužstva tabuľky, keď v Kračúnovciach prehral 0:1.

Senzačná prvá prehra Plavnice. V sezóne inkasoval vôbec prvý gól.

KRAČÚNOVCE/PLAVNICA. Plavničania prekvapujúco nestačili na predposledné mužstvo tabuľky piatej ligy skupiny Sever.

Mnohí neskrývali postrehy najmä z výkonu rozhodcov. Plavnica dostala gól po dlhých 1 300 minútach. Išlo pritom o posledný zápas regulárnej časti sezóny.

Ako mnohé iné mužstvá, aj Kračúnovce si želali ukončiť dlhotrvajúcu sériu Plavničanov. Podarilo sa im to už v rozhodujúcom momente – v 40. minúte. Po štandardke sa tešili z gólu.

„Myslím si, že domáci dali gól po faule na mňa. Každá séria však má svoj koniec a platí to aj o tej našej,“ smutne skonštatoval brankár hostí Maroš Beňo.

Podľa neho koniec jednej výnimočnej série však môže znamenať aj začiatok novej. „Prehra samozrejme mrzí, zvlášť pred takými skvelými fanúšikmi, akými boli priaznivci futbalu z Plavnice v dnešnom zápase,“ dodal gólman.

Reagoval tak na početné fanúšikovské zoskupenie, ktoré sprevádzalo v peknom areáli kračúnovského štadióna.

Ešte nezabudol poznamenať, že na Kračúnovce sa teší aj v odvetnej časti. „Privítame ich v poslednom kole a to bude moment, keď budú svedkami postupu Plavnice do vyššej súťaže.“

Skončila sa výnimočná séria

Koniec neobvyklej série bez 1300 inkasovaných minút okomentoval aj tréner Plavnice. Marián Solotruk poznamenal: „Bol to vyrovnaný zápas. Mali sme viac loptu na kopačkách, domáci bojovali, k výkonu arbitrov sa vyjadrovať nebudem, sami vedia, ako pískali,“ povedal krátko po zápase niekdajší vynikajúci hráč.

Jeho slová až tak prehliadať nemožno. Za zmienku totiž stojí napríklad fakt, keď voči hosťujúcim fanúšikom Plavnice ukázal prostredník jeden z asistentov rozhodcu zápasu. Išlo o veru o nezvyčajné gesto. Situácii by sme sa mali venovať v ďalších vydaniach.

Podľa neho inkasovaný gól nenaštrbil psychiku Plavnice. Tá pri svojej kvalite mala na víťazstvo stále dosť síl. „Aj keď sme ten gól dostali, mali sme na viac. Prehru sme si iste nezaslúžili,“ dodal.

Kouč lídra nezabudol vyzdvihnúť ani fanúšikov, ktorí svojim hráčom v zápase v Kračúnovciach neustále fandili.

Za zmienku stojí aj fakt, že hráči Plavnice svoju sériu bez gólu nikdy nepreceňovali. Vždy tvrdili, že jej koniec raz prísť musí.