Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Seniori B mužstva s polovičnou úspešnosťou

Basketbalisti Basketbalového klubu Spišská Nová Ves B v 1.lige seniorov v Banskej Bystrici a v Lučenci. Jeden zápas vyhrali a jeden prehrali.

SP. NOVÁ VES. Kadeti boli hosťami v Rožňave, kde vyhrali. V regionálnej súťaži starší žiaci vyhrali svoje zápasy vo Svite, mladší žiaci vyhrali doma s Michalovcami, mladšie žiačky ŠKBD Spišská Nová Ves jeden zápas s Rožňavou doma vyhrali a druhý prehrali. Basketbalovú súťaž začali aj mladší mini žiaci, ktorý v Poprade zvíťazili nad dievčatami.

Výsledky, 1.liga:

ŠKP Banská Bystrica - BK AC 04 Spišská Nová Ves 86:52 (45:27), Lenárt 15, Kancír 9, Brutovský 8, Križák 7, Krajňák 7, Predný 2, Pavľák 2, Dunčko 1, Šomšák 1.

BK Lučenec – AC BK 04 Spišská Nová Ves 55: 89 (25:46), Lenárt 29, Kancír 16, Brutovský 14, Pavľák 9, Predný 8, Krajňák 6, Šomšák 4, Križák 3.

Erich Korfanta – tréner SNV: „V Banskej Bystrici sa stretli dve družstvá ,ktoré ešte neprehrali. Očakávania boli veľké, avšak úvod zápasu bol ako zo zlého sna. Okamžite sme prehrávali o jedenásť bodov. Absolútne sme nezvládali riešiť rýchly pohyb hráčov súpera. Zlý návrat do obrany , obrovské množstvo stratených lôpt , niekedy až nepochopiteľne riešenie útočných kombinácií a slabšia bojovnosť, to boli hlavné príčiny vysokej prehry. Výkon celého družstva bol pre mňa veľkým sklamaním. V Lučenci bol ciel v tomto zápase vyhrať. Podarilo sa to , ale začiatok tomu nenasvedčoval. Takmer celú prvú štvrtinu bolo skóre vyrovnané. Od druhej štvrtiny sme začali dominovať v zápase a do polčasu sme už viedli o dvadsaťjeden bodov. Dobrý pohyb v útoku a kolektívna obrana s následným rýchlym protiútokom boli hlavné dôvody, prečo sme vyhrali. Víťazstvo potešilo.“

DL Kadeti:

BK Rožňava –Košala 20, Vodila 14, Fulka 10, Macejko 8, Kamenický 8, Markulík 6, Bigoš 4, Pánis 3, Dovčík 2.

Marek Dovčík – tréner SNV: „Začali sme vynikajúco, hneď sme si vypracovali desať bodový náskok, ale potom celý zápas sme striedali lepšie momenty so zlými. V tretej štvrtine sme viedli už o dvadsať bodov, ale poslednú štvrtinu sme hrali nekoncentrovane a v závere sme museli bojovať o chudobné víťazstvo.“
Starší žiaci:
BK Spišská Nová Ves – BK Svit 68:49.
BK Spišská Nová Ves – BK Svit 94:63.
Mladší žiaci:
BK Spišská Nová Ves – BK Michalovce 72:20.
BK Spišská Nová Ves – BK Michalovce 40:18.
Mladšie žiačky:
ŠKBD Spišská Nová Ves – BK Rožňava 46:33.
ŠKBD Spišská Nová Ves – BK Rožňava 36:44.
Mladší minižiaci - dvojzápas:
MK ŽBK Poprad – BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 16:76, Cap 28, Susa 16, Holotňák 16, Šrobár 10, Depta 4, Antoni 2.
MK ŽBK Poprad – BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 6:76, Šrobár 25, Cap 20, Susa 17, Holotňák 8, Zimmerman 4, Depta 2.
Radoslav Karabín – tréner SNV: „Naše družstvo hralo prvé zápasy s družstvom dievčat z Popradu. Výsledky oboch zápasov zabezpečili hráči ,ktorí majú väčšiu zápasovú prax ,pretože trénujú už tretí rok - Branislav Cap, Roman Susa, Lukaš Šrobár, Matej Holotňák, Richard Zimmermann. Do družstva prišli noví hráči, pre ktorých to bola súťažná premiera, Matúš Depta, Jozef Džubák, Samuel Barilla, Radovan Ďorko, Viktor Barbuščák a Norbert Antoni. Pre chorobu chýbali Matej Stanko, Tomáš Hasaj a Réne Ďorko. V zápasoch sa prejavila lepšia technická zručnosť skúsených hráčov, bojovnosť a behavosť celého tímu.“