Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

I. trieda: V derby SŠM vyhralo rozdielom triedy

Trináste kolo dalo bodku za oficiálnou jesennou časťou v najvyššej oblastnej súťaži. Ak počasie dovolí, je ešte na programe predohrávka jarného kola.

Veľa šancí, málo gólov. Olcnavčania mohli proti Prakovciam zvíťaziť aj vyšším gólovým rozdielom, ale veľa šancí pozahadzovali.Veľa šancí, málo gólov. Olcnavčania mohli proti Prakovciam zvíťaziť aj vyšším gólovým rozdielom, ale veľa šancí pozahadzovali. (Zdroj: jope)

Olcnava – Prakovce 2:1 (1:1)

V mrazivom počasí začali domáci veľmi dobre, ale v 3. minúte ich útočník zahodil nemožné, keď hlavou takmer z bránkovej čiary poslal loptu nad brvno. Aj v ďalšom priebehu prvého polčasu domáci zahadzovali šance. Aké je to jednoduché, ukázala v 22. minúte dvojica Jančík – Lukáš. Nestarnúci Jančík skvelou prihrávkou našiel Lukáša a ten parádnou hlavičkou zaskočil domáceho gólmana – 0:1. Hostia už sa poberali do šatne na polčasovú prestávku, keď po rohovom kope vyrovnal Pavlík. Festival zahodených šancí pokračoval aj v druhej časti hry. Trošku pokoja priniesol druhý gól skúseného a v tomto zápase príliš emotívneho Petra Gondu. Pred 100 divákmi rozhodoval Regec.

OLCNAVA: D. Pollák – Puškáš, Petrov, Pavlík, Pollák – Prapotník, Kaščák, Melega, Rusnák – Gonda, Gardošík, striedali: Zahradník, Kožár.

PRAKOVCE: Csiszár – Šimko, Grega, Mihalik, Lukáš – Regec, Komara, Lapšanský, Jančík – Demčák, Gmiter, striedali: Regec, Kuchár.

Jamník – SNV B 1:1 (0:1)

Zápas hodný ligovej úrovne sa hral vo vysokom tempe. Ako prví inkasovali Jamníčania už v 5. minúte po presnom zásahu Kluberta. Vyrovnanie mal najprv na kopačke M. Farkašovský, ale jeho šancu chytil brankár hostí. Do konca prvého polčasu sa už toho veľa neudialo. Po prestávke nastúpili domáci ako vymenení. Ich snaha bola korunovaná gólom v 53. minúte, keď Sotákovu prihrávku ideálne zakončil Ondra. Aj po vyrovnaní sa hral otvorený útočný futbal. Hostia posilnení o šiestich dorastencov a dvoch hráčov A-mužstva nakoniec uhrali spravodlivú remízu.

JAMNÍK: Kavulič - Faith, Farkašovský, Ľ. Farkašovský, Jakuba - Grzyb, Soták, Kočiš, Ondra - M. Farkašovský, Potempa, striedal: Podgurný.

SNV B: Stančák – Kuffa, Krempaský, Kotrady, Janík – Ščavnický, Macala, Klubert, Dunka – Slejzák, Antal, striedali: Kandrač, Gubula, Stanislav.

SŠM Bystrany – Spartak Bystrany 3:0 (2:0)

Terén a počasie ovplyvnili kvalitu tohto obecného derby zápasu. Veľmi ťažko sa kombinovalo. Domáci boli aj napriek zlému terénu lepším mužstvom. Vypracovali si zopár šancí hneď na začiatku a jedna už v 5 min. zmenila stav zápasu na 1:0 pre domácich. Po peknej kombinácii bol autorom gólu Ján Suchý. Hralo sa väčšinou medzi šestnástkami. Aj keď domáci mali loptu častejšie pod kontrolou, šance sa rodili veľmi ťažko. Hostia hrou dopredu príliš neoslnili. V 40 min. sa v šestnástke pohral so všetkými brániacimi hráčmi Jozef Suchý, položil si aj brankára ale hradbu tiel neprestrelil. Odrazená lopta sa dostala na kopačky Jána Suchého a ten to zavesil pod brvno 2:0.

Na uzimený druhý polčas nastúpili o čosi lepšie hostia. Snažili sa ešte niečo s výsledkom urobiť, no gólovú šancu si prakticky počas celého zápasu nevytvorili. Postupne sa hra vrátila do podoby z prvého polčasu, keď domáci kontrolovali priebeh. vytvárali si šance no tie ostali nevyužité. V 86 min. sa postavil k lopte Suchý Jozef a z 25 metrov nedal brankárovi žiadnu šancu, čím upravil konečný stav zápasu na 3:0. Pred 150 divákmi rozhodoval Pavlovský st.

SŠM BYSTRANY: Pavol – Timčík, Suranovský, Lipovský, Jochman – Pavlík, Brajerčík, Smik, Ján Suchý – Jozef Suchý, Kekeľ, striedali: Pavľák, Forgač, Šebest.

SPARTAK BYSTRANY: Žiga – Žiga, Žiga, Dunka, Horváth – Kandráč, Žiga, Žiga, Kandráč – Horváth, Žiga, striedal: Žiga.

Richnava – Chrasť n/H 2:2 (0:2)

Šláger kola mal zaujímavý priebeh. Po presných zásahoch Mareka a Mikuláša Dirdu hostia prekvapujúco viedli. Domáci mali čo robiť, aby v druhom polčase vybojovali na domácej pôde aspoň bod za remízu, keď úspešnými strelcami boli na richnavskej strane Legát a Kakalejčík. Nováčik si tak pripísal na svoje konto bod po výsledku 2:2 – je to už tretie na vlas rovnaké skóre. Predtým doma remizovali 2:2 s Kluknavou, rovnako hrali aj v Odoríne.

RICHNAVA: Rybar – Hudák, Kakalejčík, Kurila, Dzimko – Vaščák, Roman, Biroš, Dolnačko – Legát, Bandžuch, striedali: Čurila, Ogurčák.

CHRASŤ n/H: Jančár – Kuchár, M. Jančár, Olejník, Celec – Franko, Dirda, Augustin, Vojtila – Filip, M. Dirda.

Domaňovce – Kluknava 0:2 (0:0)

Referáty „domácich“ stretnutí Domaňovčanov už majú rovnakú šablónu – keby po prvom polčase viedli Domaňovčania o tri štyri góly, nikto by nič nenamietal. Presne tak to bolo aj v súboji s Kluknavou. V prvom polčase mali domáci štyri vyložené šance, hostia jednu. Po zmene strán efektívni hostia Čipkárom a Rodzikom rozhodli o zisku troch bodov pre Kluknavu. Pred 50 divákmi rozhodoval Silla.

DOMAŇOVCE: Gura – Janečko, Almaši, Geletka, T. Kusy – Šlosár, Petruško, T. Hlucháň, A. Kusy – Topoli, Kurila, striedali: Čisár, S. Hlucháň, Zumerling.

KLUKNAVA: Stanislav – Rigda, Hoppej, Richnavský, Horváth – Ziolkovský, Čipkár, Rodzik, Belej – Lisý, Richnavský, striedali: Pribičko, Maras.

Mníšek n/H – Nálepkovo 1:4 (1:4)

Všetko podstatné sa udialo v prvom polčase. S troškou šťastia otvoril gólový účet hosťujúci Fehér. V 13. minúte po skrumáži pridal druhý gól hostí Baniak a o tri minúty opäť zakončoval Fehér. V 31. minúte svoj hetrik zavŕšil Fehér po najkrajšej akcii zápasu. Iskierku nádeje vykresal domáci M. Žiga, keď potrestal ľahkovážnosť obrancov hostí. Po zmene strán už hostia umnou hrou ubránili cenné tri body, a to domáci dohrávali desiati, keď po druhej žltej karte videl červenú Köhler. Pred 80 divákmi rozhodoval Čuj.

MNÍŠEK n/H: Duch – Gajdoš, O. Plachetka, Vojtko, F. Plachetka – Moskaľ, Žiga, Drajna, Köhler – Kujnisch, Vartovník, striedal: Gotsch.

NÁLEPKOVO: Tomčany – Gal, Bobák, Baniak, Opremčák – Jánoš, Gal, Vartovník, Fehér – Viboh, Ivančo, striedali: Fabian, Žonda, Baniak.

14.Spartak Bystrany 13 1 1 11 11:49 4

Program 14. kola: 4. 11. 2012: Spartak Bystrany – SNV B, Jamník – Prakovce, Olcnava – Nálepkovo, Mníšek n/H – Kluknava, Domaňovce – Odorín, Gelnica – Chrasť n/H, Richnava – SŠM Bystrany.