Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Jesenným kráľom je Slovan Nálepkovo

Futbalový rok na Spiši skončil v nedeľu predohrávkou prvého jarného kola.

Víťaz jesennej časti – TJ Slovan Nálepkovo. Do jarnej časti I. triedy SOFZ budú štartovať z prvého miesta Nálepkovčania.Víťaz jesennej časti – TJ Slovan Nálepkovo. Do jarnej časti I. triedy SOFZ budú štartovať z prvého miesta Nálepkovčania. (Zdroj: Jozef Petruška)

SP. NOVÁ VES. Jesenným kráľom sa stali Nálepkovčania, ktorým na to stačila aj remíza v Olcnave. Veľký boj je na ďalších priečkach, pretože bodový odstup lídra nie je až tak jednoznačný, aby sa na jar nedal zmazať.

Jamník - Prakovce 4:2 (2:2)

Zápas priemernej úrovne lepšie začali domáci, keď už v 2. minúte skóroval Potempa. O tri minúty sa začínalo odznova, keď hostia vyrovnali. Na vyrovnanie pohotovo zareagoval Jakuba, keď strelou z hranice šestnástky prekonal gólmana hostí, ktorí znova odpovedali do prestávky vyrovnávajúcim gólom. Do druhého polčasu Jamníčania vstúpili správnou nohou. Diktovali tempo hry a ich snaha bola korunovaná gólom I. Farkašovského. V samotnom závere pridal gólovú poistku Baláž. Pred 80 divákmi rozhodoval Žiga.

JAMNÍK: Kavulič – Faith, P. Farkašovský, Ľ. Farkašovský, Jakuba – Balaž, Soták, Kočiš, Ondra, M. Farkašovský – Potempa, striedali: Grzyb, Podgurný, I. Farkašovský.

PRAKOVCE: nehlásili.

Olcnava - Nálepkovo 1:1 (1:1)

Šláger kola troch zaostal za očakávaniami. V 17. minúte obrana hostí si v šestnástke vypomohla len faulom a nariadený pokutový kop Viboh bezpečne premenil. Radosť Nálepkovčanov z gólu netrvala dlho. O tri minúty pohotovo Poštek vyrovnal. V 34. minúte po rohovom kope a hlavičkovom biliarde mal druhý gól na hlave domáci kanonier Pollák, ale tesne minul šibenicu. Po zmene strán sa hostia takticky zamerali na bránenie remízy. Domáci v útoku toho veľa nevymysleli a hostia im brnkali na nervy naťahovaním času hlavne pri zraneniach. Nakoniec stretnutie skončilo spravodlivou remízou. Pred 100 divákmi rozhodoval Čuj.

OLCNAVA: Pollák – Puškáš, Petrov, Pavlík, Pollák – Poštek, Kaščák, Melega, Rusnák – Košík, Gardošík, striedali: Záhradník, Prapotník, Gonda.

NÁLEPKOVO: Novotný – Gál, Bobák, Baniak, Opremčák – Jánoš, Baniak ml., Vartovník, Fehér – Viboh, Ivančo, striedal: Žonda.

Mníšek n/H - Kluknava 1:0 (0:0)

Stretnutie začalo s menším meškaním, pretože hostia sa len pomaličky zbierali na zápas. Posledný zápas roka nevyznel najlepšie. Hralo sa zbytočne tvrdo, veľa sa simulovalo, poležovalo a zo strany hostí komentoval každý verdikt rozhodcu. V prvom polčase domáci nevyužili dve veľké šance, ktoré mali Vartovník a Kujnisch. Po zmene strán futbalová katastrofa pokračovala. V 72. minúte po faule na Kujnischa výhodu pokutového kopu využil Žiga. Šancu rozlúčiť sa s klubom mal Duch, ale zo šiestich krokov prehlavičkoval opustenú bránu. V závere Richnavčania vyvinuli tlak, Richnavský mal šancu na vyrovnanie, keď v nadstavenom čase mieril do žrde. Pred 50 divákmi rozhodoval Regec.

MNÍŠEK n/H: Lorinc – Gajdoš, O. Plachetka, Gotsch, Palaščák – Moskaľ, Žiga, Drajna, Kujsnich – Vojtko, Vartovník, striedali: Duch, Imrich.

KLUKNAVA: Stanislav – Hoppej, D. Richnavský, Ziolkovský, Čipkár – J. Richnavský, Belej, Pribičko, Lisý – Zahuranec, Richnavský ml..

Domaňovce - Odorín 7:1 (2:0)

Až v poslednom jesennom zápase Domaňovčanom vyšlo to, čo im celú jeseň nešlo – premieňanie šancí. Do čoho kopli, to skončilo v odorínskej sieti. Po dva strelecké zápisy pridali Kurila a M. Brandobur, po jednom góle strelili Geletka, Zumerling a Petruško. Za hostí bol úspešný P. Baluch. Pred 80 divákmi rozhodoval Legat.

DOMAŇOVCE: P. Kusy – Janečko, Almaši, Geletka, A. Kusy – Šlosár, Petruško, Topoli, Brandobur – Zumerling, Kurila, striedali: T. Kusy, Hlucháň.

ODORÍN: Gulaši – M. Majko, Fabian, Hrušovský, Kavulič – Stoličný, Antony, Krajňák, Čuj – Kočik, Stanislav, striedali: Baluch, Goduľa.

Gelnica – Chrasť n/H 1:1

V prvom polčase to bol nezáživný futbal. Hostia z jedinej akcie dokázali J. Frankom skórovať. Po zmene strán už Gelničania prepli na vyššie obrátky, vytvorili si tlak, z ktorého aj Tokár dokázal vyrovnať. Domáci sa s remízou nechceli zmieriť a ďalej búšili do súpera, ktorý mal v bráne pozorného Jančára. Pred 100 divákmi rozhodoval Šofranko.

GELNICA: Lazár – Tomaško, Sviečka, Hofman, Klein – Kontroš, Garčár, Petko, Hrobko – Švarc, Tokár, striedali: Keruľ, Prokop.

CHRASŤ n/H: Jančár – Celec, Augustin, Olejník, Kuchár – Augustin, Filip, Franko, Franko ml. – Dirda st., Dirda ml., striedali:

Richnava – SŠM Bystrany 4:1 (1:0)

Kto prišiel v nedeľu na futbal do Richnavy, isto neľutoval. Od začiatku sa hral útočný kvalitný futbal. Bol to aj súboj veľkých kanonierov Stanislava Bandžucha a Jána Suchého. Lepší úvod mali domáci, ktorí po góle Kakalejčíka od 17. minúty viedli. Po zmene strán Stanislav Bandžuch zvýšil na 2:0, na čo odpovedal ostrostrelec Ján Suchým gólom na 2:1. Desať minút pred koncom Roman po tretí raz rozjasal domácich priaznivcov a domáce víťazstvo pečatil v závere Kakalejčík. Pred 100 divákmi kvalitné stretnutie rozhodoval Kunzo ml.

RICHNAVA: Rybar – Fabry, Labanc, Hudák, Legát – Dzimko, Bandžuch, Kakalejčík, Roman – Kurila, Papcun, striedali: Horváth, Dolnačko, Čurila.

SŠM BYSTRANY: Pavol – Timčík, Suranovský, Pavol, Jochman – Lipovský, Brajerčík, Smik, Ján Suchý – Jozef Suchý, Kekeľ, striedal: Pavlík.

Spartak Bystrany - SNV B 1:5

1.Nálepkovo 14 9 4 1 46:9 31
2.Chrasť nH 14 8 3 3 31:12 27
3.ŠM Bystrany 14 8 2 4 39:21 26
4.Richnava 14 7 4 3 41:25 25
5.Olcnava 14 7 3 4 25:26 24