Tomas: Konečne vyhrávame aj vonku

Vľavo hráč Košíc Tomáš Marcinko, vpravo brankár Popradu Tommi Nikillä.
Vľavo hráč Košíc Tomáš Marcinko, vpravo brankár Popradu Tommi Nikillä. (Autor: TASR/František Iván)
Sportnet|7. nov 2012 o 00:00

Poprad opäť naplno bodoval na ľade súpera. Včera v dohrávke 11. kola extraligy v Košiciach zvíťazil 3:2.

Poprad opäť naplno bodoval na ľade súpera. Včera si v dohrávke 11. kola extraligy poradili kamzíci s oceliarmi, v Košiciach zvíťazili 3:2. Bolo to po sebe tretia výhra zverencov trénera Jozefa Škraka vonku. Mužom zápasu bol popradský hokejista Roman Tomas. Strelil dva góly. Ten z 33. minúty bol nakoniec víťazný.

KOŠICE. Popradský útočník Roman Tomas mal skvelú možnosť, teda skôr možnosti už v druhej minúte nakopnúť svoje mužstvo prvým gólom.

Trikrát sa osamotený pokúšal prekonať košického brankára Hyláka, ale v prvej tretine si na ňom ešte vylámal zuby. Vynahradil si to v druhej dvadsaťminútovke, keď Hyláka prekonal dvakrát.

„Konečne to prišlo a vyhrávame aj vonku. Verím, že to prišlo v pravý čas. Teraz sa počas prestávky dobre pripravíme a šnúr výhier potiahneme ďalej,“ spokojný bol po víťazstve 3:2 v derby na košickom ľade Roman Tomas.

Nedal do prázdnej bránky

Tomas si po stretnutí v Steel Aréne nemusel až tak vyčítať premárnené možnosti z úvodu zápasu.

„Nedal som to do prázdnej bránky. Vyčítal som si to v tej chvíli, ale v druhej tretine to vyšlo. Vyhrali sme vonku, máme zlaté tri body,“ uviedol po súboji rivalov z východu strelec dvoch popradských gólov.

Poprad si v tabuľke polepšil po dohrávke o jedno miesto. Stále však nie je tam, kde by ho chcel vidieť Roman.

„Máme dosť silné mužstvo. A a ja pevne verím, že do prvej trojky pôjdeme,“ optimistom je druhý najproduktívnejší hráč kamzíkov, ktorý má po včerajšku na konte už dvanásť gólov.

Domov»Sportnet na východe»Tomas: Konečne vyhrávame aj vonku