Vodiči hromžia, že prechod hrubými betónovými panelmi im poškodzuje autá. Huťania zase repcú na meškajúce autobusy.
SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Koncom augusta začali na ceste 2. triedy medzi Spišskou Novou Vsou a Novoveskou Hutou s jej opravou. Ide o druhú etapu obnovy komunikácie pri odstránení škôd na majetku spôsobených povodňami.
Opravy, rozdelené do dvoch etáp, si vyžiadal zosuv pôdy. „Príprava bola náročná, pretože sa stavba nachádza v chránenej krajinnej oblasti. Prístup ochranárov bol ústretový a bez zbytočných prieťahov,“ poskytla informácie hovorkyňa KSK Zuzana Bobríková.
Práce prebiehajú pri neprerušení dopravnej premávky. Spojazdnený je jeden pruh, ktorý riadi svetelná signalizácia v 5-minútových intervaloch.
„Počas rannej a popoludňajšej špičky sa načakáme. Je to pomalé, ale nepomôžeme si. Novú cestu nám treba,“ krčil plecami šofér Anton Kokoruďa zo Spišskej Novej Vsi.
Peter Jasovský už nebol taký optimistický. „Jazdievam týmto smerom takmer každý deň. Je to hrozné. Betónové panely nie sú poriadne uložené, nekvalitne pospájané. Tlmiče sa veľmi poškodzujú,“ vyjadril sa.
Nový jazdný pruh
Na toleranciu pri niekoľkominútovom meškaní spojov MHD upozorňuje aj oznam v autobusoch.
„Máme obavy, aby dcéra stihla vlak do Bratislavy, a preto radšej chodí skorším spojom MHD. Nedá sa predvídať, aký dlhý rad bude pred semaforom,“ povedala nám obyvateľka Novoveskej Huty.
Rudolf Mikolaj, ktorý v Hute žije, zastáva názor, že jazdný pruh pri zráze mohli úplne zrušiť. „Vidno, že obnova cesty je robená kvalitne a vydrží vyše 50 rokov. Možno by ale bolo lacnejšie zobrať čas z lesa a urobiť nový pruh,“ myslí si.
Motoristi aj obyvatelia Novoveskej Huty musia vydržať do konca roka. Dovtedy by mali ukončiť práce na druhej etape obnovy cesty.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš