Juniori víťazne, štvorbodový dorast

Mládežnícky hokejisti Hokejového klubu Spišská Nová Ves mali cez víkend bohatý zápasový program.

Doma bez straty bodu. Stopercentnú úspešnosť mali cez víkend na svojom ľade juniori Sp. Novej Vsi.Doma bez straty bodu. Stopercentnú úspešnosť mali cez víkend na svojom ľade juniori Sp. Novej Vsi. (Zdroj: jope)

Extraligoví juniori bojovali o majstrovské body so Žilinou a Martinom, v oboch zápasoch zvíťazili a získali do tabuľky cenné body. Extraligový dorast hral doma so súpermi, ktorí sú v tabuľke nad Spišskou Novou Vsou, s Banskou bystricou mužstvo prehralo na samostatné nájazdy, ale získalo aspoň jeden bod. Vo vyrovnanom zápase so Zvolenom chlapci vyhrali po góloch v tretej tretine.

SP. NOVÁ VES. Žiaci ŠHT bojovali na dvoch frontoch, v skupine o 1.-4.miesto a v skupine o 5.-9. Miesto. Starší žiaci u 15– deviataci v boji o 1.-4. miesto doma s Popradom prehrali, U 14 - ôsmaci prehrali v Bardejove. Chlapci U 13 – siedmaci hrali doma s Popradom, ktorý porazili aj v odvete. Šiestaci U 12 si z Bardejova doviezli za víťazstvo cenné body. Prípravky U 11 a U 10 hrali doma víťazne proti Humennému.

Extraliga juniorov: HK Spišská Nová Ves – HK Žilina 5:4 (0:0,2:2,3:2), Gonda 2, Hamrák, Klinga, Drozd.
HK Spišská Nová Ves – Martin 6:3 (1:0,2:3,3:0), Hamrák 2, Švec, Muránsky, Gonda, Janovčík.

Branislav Kohutiar – tréner SNV: „V zápase so Žilinou sa hralo o šesť bodov, súper bol pod nami o dva body. Bol to vyrovnaný zápas, viedli sme najskôr 2:0, dali sme dva rýchle zlepené góly. Súper potom v priebehu tridsiatich sekúnd stav vyrovnal . V tretej tretine sme sa ťahali o vedenie V závere sme predsa strhli víťazstvo na svoju stranu. Dali sme piaty víťazný gól a zápas sme doviedli do víťazného konca.

So Zvolenom sme prvú tretinu vyhrali, v druhej sme v hre poľavili a dovolili sme hosťom druhú tretinu vyhrať a stav vyrovnať. V tretej tretine dobrou nátlakovou hrou sme strelili tri góly a zápas sme vyhrali trojgólovým rozdielom. Cez víkend sme získali šesť bodov, za čo chlapcom ďakujem.“

Extraliga dorastu: HK Spišská Nová Ves – HK Banská Bystrica 3:4 sn (1:2,0:1,2:0,0:0,0:1), Ondov 2, Horváth.
HK Spišská Nová Ves – HK Zvolen 2:0 (0:0,0:0,2:0), Gilak, Garay.

Martin Šiška – tréner SNV: „V tomto víkende nás čakali súperi, ktorí sú v tabuľke nad nami Banská Bystrica a Zvolen. S Banskou Bystricou zápas v riadnom hracom čase skončil tri ku trom, súper bol v nájazdoch šťastnejší a preto vyhral. Sme vďační aj za ten jeden bod.

V nedeľu so Zvolenom bol zápas veľmi vyrovnaný, ja som tvrdil, že to bude o jednom góle, v tretej tretine sa nám podarilo dať gól a v závere sme to poistili gólom do prázdnej bránky. Chlapcom ďakujem za predvedený výkon, verím, že nás to nakopne do ďalších zápasov.“

Športové hokejové triedy

1.liga starších žiakov –nadstavbová časť o 1.-4.miesto:

U 15: HK Spišská Nová Ves – HK Poprad 1:9 (1:1,0:4,0:4), Marek

Ladislav Karaffa – tréner SNV: „Zápas sme prehrali v druhej tretine po dobu troch minút od 36. – 38. minúty, kedy sme dostali tri góly po individuálnych chybách našich hráčov. Výsledok je pre nás krutý, lebo štyridsať minút sme hrali s Popradom vyrovnanú partiu. Do zápasu zaradujeme osem mladších hráčov a v zápase je to cítiť najmä v záveroch zápasov, keď fyzicky nezvládame chlapci sa učia , patrí im poďakovanie za bojovnosť.“

Nadstavbová časť o 5.-9.miesto: U 14: HK Bardejov – HK Spišská Nová Ves 2:1 (1:0,0:1,1:0), Ďorko.

Ján Bednár – tréner SNV: „Od začiatku do konca to bol vyrovnaný zápas. Boli úseky , kde jedno , alebo druhé družstvo malo navrch. Nám zahrala len prvá päťka, ktorá si vytvárala tlak a gólové príležitosti. Momentálne máme len jedného strelca, ktorý sa aj dnes presadil, ale nikto sa k nemu nepridal. V tretej tretine v oslabení domácim ušiel Ďorko, ale nastrelil len tyčku. Druhý gól podľa mňa ani nebol, ale rozhodca ho uznal, tak sme zápas prehrali.“

1.liga mladších žiakov – nadstavbová časť o 1.-4.miesto: U 13: HK Spišská Nová Ves - HK Poprad 4:2 (1:0,1:2,2:0), Jendral 2, Jakubec, Džugan.

Klaudius Zekúcia – tréner SNV: „Siedmaci odohrali veľmi dobrý zápas, presadili sa svojou bojovnosťou. V zápase boli momenty, keď bolo treba chlapcom dohovoriť, lebo v niektorých častiach zápasu urobili veľké chyby a v tomto čase súper otočil skóre v náš neprospech. Šťastným gólom sme vyrovnali a v tretej tretine sme výsledok zvrátili a zápas sme vyhrali.“

Nadstavbová časť o 5.- 9.miesto:

U 12: HK Bardejov – HK Spišská Nová Ves 2:6 (0:1,1:2,1:3), Pokrievka 2, Slivka 2, Novák, Klempár

Ján Bednár – tréner SNV: „Prvá tretina nebola podľa našich predstáv, kde sme sa so súperom oťukávali. Od druhej tretiny chlapci začali hrať kombinačný hokej, čo na súpera platilo .Domácu obranu sme neraz dostali do úlohy pozorovateľov ,no chýbalo nám zvládnuť záver dobrej kombinácie a dať gól. V tretej tretine sme potvrdili aj gólovo, že sme boli lepším družstvom. Domáci nám z hry gól nedali, ale obidva góly sme inkasovali z trestných strieľaní.“

Prípravka:

U 11: HK Spišská Nová Ves – HK Humenné 27:2 (11:0,7:0,9:2), Pokrievka 5, Šarišský 5, Knižka 4, Hamráček 3, Richnavský 3, Kuchár 2, Mužík 2, Gonda, Novák, Panenko.

Štefan Rusnák - tréner SNV: „Boli sme jednoznačne lepším mužstvom, čo dokazuje aj konečný výsledok. Výborne sme hrali prvú a druhú tretinu , v tretej tretine chlapci začali sólovať, ale v závere zápasu znova padali góly. Naše mužstvo je perspektívne, sú v ňom na svoj vek dobrí hokejisti, záleží na nich, ako budú na sebe ďalej pracovať.“

U 10: HK Spišská Nová Ves – HK Humenné 9:1 (0:0), Slezák 3, Grec 3, Sopkovič 2, Novák

Budúci hokejový program

Seniori v 1.lige budú hrať doma proti Prievidzi, proti Bardejovu a privítajú aj doma Považskú Bystricu. Ženy 1.ligy budú hrať v Martine. Juniori budú hrať so svojou dvojičkou Košicami, najskôr v Košiciach a potom doma aj s o Skalicou a Trenčínom. Extraligový dorast čakajú tri zápasy, prvý zápas s Košicami doma a potom cestujú do Popradu a Liptovského Mikuláša. Žiaci ŠHT , U 15 a U 13 cestujú do Prešova, chlapci U 14 a U 12 budú hrať doma so Sanokom (POL). Prípravka cestuje do Trebišova.