Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Proti Vrútkam si Kežmarčania napravili chuť

Kežmarskí hokejbalisti hostili tabuľkového suseda z Vrútok. Súperovi z Turca nasúkali šesť gólov.

Tento mu nevyšiel. Oravec sa blafákom nakoniec aj tak presadil.Tento mu nevyšiel. Oravec sa blafákom nakoniec aj tak presadil. (Zdroj: mn)

Kežmarskí hokejbalisti hostili tabuľkového suseda z Vrútok, proti ktorému si chceli napraviť chuť po prehre na ihrisku poslednej Žiliny. Aj napriek oklieštenej zostave im zápas vyšiel, keď súperovi z Turca nasúkali šesť gólov.

KEŽMAROK. Kým extraligista z Kežmarku patrí podľa zisku bodov medzi najslabšie tímy na ihriskách súperov, na domácej pôde sa radí medzi troch najlepších, čo opäť hokejbalisti mestského klubu potvrdili aj proti Vrútkam.

Začiatok zápasu bol opatrný z oboch strán, viac z hry mali ale domáci a zamestnávali hosťujúceho brankára Nguyena Van Nama. Na prekvapenie všetkých divákov skóre otváral útočník Vrútok Hlaváč, keď zakončoval únik dvoch hráčov strelou z prvej.

Začalo sa často vylučovať na oboch stranách a pri hre 4 na 4 sa dokonale chytili Kežmarčania. Najprv našiel Teplický strelecky disponovaného Liptáka a bolo vyrovnané. Radosť z vyrovnávajúceho gólu ešte nestihla utíchnuť, keď si títo hráči dali repete - 2:1 pre MŠK Kežmarok. Čiernu minútu hostí dovŕšil Paločko, ktorý sa presadil v oslabení.

Druhá tretina bola jednoznačne v rukách Kežmarčanov. Tí zamestnávali obranu Vrútok so železnou pravidelnosťou. Hra však nebola plynulá, prerušovali ju časté diskusie s rozhodcami a vylúčenia. V závere tretiny dokázali jedno domáci hokejbalisti aj využiť a z gólu do prázdnej brány sa po prihrávke Teplického tešil obranca Smejsík - 4:1.

Záverečné dejstvo začali náporom hostia, vypracovali si niekoľko sľubných príležitostí, ale gólom sa skončila až presilovková strela Šibika - 4:2. Po inkasovanom góle sa Kežmarok opäť prebudil k aktivite, šance Paločka, Teplického a Oravca ostali nepremenené. Po nedovolenom bránení brankára Slávika od hosťujúceho Šibika sa strhla menšia šarvátka, z ktorej kežmarský Bednár odchádzal s trestom päť minút a do konca stretnutia.

Následná hra 4 na 4 znova viac svedčala Kežmarčanom, keď Oravec zužitkoval vysunutie od Paločka - 5:2. O minútu už bol rozdiel skóre štvorgólový. Mikšovu strelu tečoval Jankura a zápas sa už iba dohrával. Kežmarský hokejbal sa aktuálne nachádza na ôsmom mieste dvanásťčlenného extraligového pelotónu so ziskom 21 bodov.

Najbližšie sa hráči MŠK Kežmarok predstavia už túto sobotu o 13. hodine v domácom zápase proti Ružinovu, ako aj v nedeľu o 11. hodine proti lídrovi extraligovej tabuľky z Nitry.

Fakty

MŠK Kežmarok - Impozant Kometa Vrútky 6:2 (3:1, 1:0, 2:1)

Góly: 12. Lipták (Teplický, Mikša), 12. Lipták (Teplický), 13. Paločko (Oravec), 27. Smejsík (Teplický, Mikša), 41. Oravec (Paločko), 42. Jankura (Mikša, Buc) - 10. Hlaváč (Javor, Vojtas), 35. Šibik (Javor, Jakubčo), vylúčení: 16:11, navyše Zwick 2x10 min., P. Kromka 10 min., Bednár 5+DKZ (všetci MŠK Kežmarok), presilovky: 1:1, oslabenia: 2:0, strely: 36:22 (8:6, 15:6, 13:10), diváci: 140, rozhodovali: Šimbera, Kováčik. KEŽMAROK: Slávik - Bednár, P. Kromka, Mikša, Smejsík, Melcher, Dejneka, Kovalčík - Teplický, Jankura, Lipták, Oravec, Zwick, Paločko, Buc.