STARÁ ĽUBOVŇA. Rozsvietenie vianočného stromčeka, darčeky, ale aj športové aktivity čakajú nielen na deti počas nasledujúcich dní.
Už v stredu o 15.00 hodine zavíta Mikuláš k rozsvieteniu vianočného stromčeka v parku na námestí, ktoré nesie názov podľa patróna mesta. Krátko nato sa Mikuláš prihovorí deťom z balkóna mestského úradu na pešej zóne.
„V podvečer v ten istý deň o 17.30 čaká najmenších v kine Tatra prekvapenie. Mikuláš a jeho pomocníci odovzdajú deťom balíčky plné sladkostí,“ prezradil Peter Martinek z centra voľného času, ktoré podujatia pripravuje.
Záujemcovia o vstupenky sa môžu prihlásiť v centre ešte tento pondelok.
Nechýba tradičný beh ani turistika v čapiciach
Ani tentoraz nebude v uliciach Starej Ľubovne chýbať Mikulášsky beh. Jeho štart je naplánovaný vo štvrtok o 17.00 hodine pred mestskou plavárňou.
„Po dobehnutí do cieľa na každého účastníka čaká Mikulášske prekvapenie,” poznamenal P. Martinek.
Týždeň s Mikulášom zakončia v sobotu v lesoparku. Účastníci sa najprv zídu na zraze o desiatej dopoludnia na parkovisku pod pizzeriou.
Na turistické podujatie organizátori odporúčajú doniesť si vhodnú turistickú obuv, nejaké mäsko na opekanie a mikulášsku čiapku.
Autor: rin
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš