Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Ľahké víťazstvá starších žiakov

Mládežnícke basketbalové družstvá BK 04 AC LB Spišská Nová Ves a ŠKBD Spišská Nová Ves odohrali ďalšie majstrovské zápasy.

Mládežnícke basketbalové družstvá BK 04 AC LB Spišská Nová Ves a ŠKBD Spišská Nová Ves odohrali ďalšie majstrovské zápasy, juniori v Považskej Bystrici a v Žiline svoje zápasy prehrali.

SP. NOVÁ VES. Starší žiaci si v dvojzápase ľahko poradili s Esprit Košice, žiaci porazili v dvoch zápasoch Poprad, starší mini žiaci doma nezvládli v turnaji súperov z Popradu a KAC Košice. Žiačky ŠKBD podľahli vonku v dvoch zápasoch Cassovii Košice a staršie mini žiačky podľahli v dvoch zápasoch doma Rožňave.

Výsledky:

DL Juniori:
IMC Považská Bystrica – BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 84:54 (36:30), Kolečanyi 10, Antoni 9, Pavľák 8, Šomšák 7, Krajňák 7, Predný 6, Sarna 3, Macejko 2, Petrovič 2.
ACADEMICA Žilina - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 80:72 (48:34), Kolečanyi 22, Antoni 20, Petrovič 10, Krajňák 9, Predný 7, Macejko 2, Šomšák 1, Klešč 1.

Erich Korfanta – tréner SNV: „V Považskej Bystrici boli dva rozdielne polčasy. V prvom polčase sme sa ako – tak držali, prehrali sme o šesť bodov. V druhom polčase nastal kolaps, my nie sme mužstvo, ktoré môže konkurovať takým výborným tímom, ako je Považská Bystrica, ktoré je jednoznačný favorit v súťaži juniorov. Domáci hrali komplet aj s hráčmi, ktorí trénujú u mužov. Ukázali svoju silu, hrali v pohode, premieňali trojkové strely, my sme nestačili ani rýchlostne, v obrane sme robili obrovské chyby, nestačili sme konkurovať domácemu mužstvu. V Žiline sme mali byť papierovým favoritom. Nezvládli sme začiatok zápasu, potom sme výsledok otočili v prospech nás. No keď prestriedame, dostaneme sa z tempa, strácame koncentráciu, dostávame body a polčas sme prehrali o štrnásť bodov. V druhom polčase sme hrali s užšou zostavou, rozdiel sme doťahovali, no nestačili sme to už zvrátiť a prehrali sme o osem bodov. Táto prehra ma veľmi mrzí, no ideme však ďalej. V Žiline nám nepriali ani rozhodcovia, ktorí pískali to, čo im diktovalo obecenstvo. Problémy boli aj s časomeračom. Bohužiaľ aj také zápasy sú.“

Regionálna basketbalová súťaž

Starší žiaci - dvojzápas:
BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – Esprit Košice 70:57.
BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – Esprit Košice 96:65.

Žiaci - dvojzápas:
BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – BK Poprad 81:42 (44:16), Majerčák 27, Slivka 17, Gassior 13, Baluch 8, Novák 6, Korfanta 5, Tomajko 3, Broško 2.
BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – BK Poprad 91:23 (39:10), Majerčák 22, Slivka 18, Novák 12, Tomajko 11, Korfanta 8, Gassior 7, Broško 6, Baluch 6.

Michal Bečarik – tréner SNV: „Hrali sme dvojzápas s Popradom, mali sme len osem hráčov. V dvoch zápasoch si zahrali všetci hráči, získali sme víťazstvá s vysokým rozdielom bodov. Máme nového hráča Gassiora, učí sa basketbalu dobre, verím, že z neho vychováme do pol roka dobrého hráča. Dnes sme hrali bez pendlujúcich hráčov, ktorí odcestovali na turnaj v Považskej Bystrici.“

Žiačky:
Cassovia Košice - ŠKBD Spišská Nová Ves 53:18.
Cassovia Košice - ŠKBD Spišská Nová Ves 44:28.
Starší mini žiaci – turnaj- tréner: Radoslav Karabín:
BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – KAC Košice 22:34 (13:15), Susa 7, Cap 6, Stanko 4, Pavlák 3, Šrobár 2.
BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – BK Poprad 23:28 (12:15), Stanko 8, Susa 7, Cap 4, Šrobár 2, Hasaj 2.
KAC Košice – BK Poprad 27:18 (17:12)
Poradie: 1.KAC Košice, 2. BK Poprad, 3. BK Spišská Nová Ves.