Slovan Gelnica si pripísal prvé víťazstvo

Víťazstvo vonku. Už aj Gelničania si pripísali na svoje konto plný bodový zisk.
Víťazstvo vonku. Už aj Gelničania si pripísali na svoje konto plný bodový zisk. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|20. dec 2012 o 00:00

Druholigoví hokejisti Slovana Gelnica po veľmi zlom začiatku sezóny konečne naplno bodovali.

GELNICA. Úvod sezóny ich zastihol v „plážovej forme“, pretože v Gelnici nebola funkčná ľadová plocha. Prevádzka ZŠ P. Bindasa sa začala až prvým decembrovým dňom.

V tradičnom spišško-šarišskom derby sa prvýkrát predstavili Gelničania v Sabinove v novembri a získali bod po prehre po samostatných nájazdoch.

„V sobotu 15. decembra hrali opäť na pôde súpera. Sychravé počasie so silným snežením v priebehu dňa značne sťažilo situáciu domácim, a tak pred zápasom nastúpila čata chlapov s odhrňovačmi, aby pripravili ľadovú plochu na zápas,“ opísal cestu Gelničanov za prvým víťazstvom funkcionár Slovana Marián Znak.

Ten sa začal s miernym oneskorením, ale o to skôr „udreli“ domáci, keď v 4. minúte po dvoch zásahoch Pavlovského viedli 2:0.

V 5. minúte si už konečne siahol na puk aj gelnický mladík v bránke Michael Palko. Hra sa vyrovnala, ale Gelničania boli strelecky bezzubí. Ešteže minútu pred koncom tretiny vyšla vydarená spolupráca tretej päťky a po Znakovej prihrávke Ján Šiška strelil gól do šatne.

V druhej tretine sa už prejavila herná kvalita Gelničanov, ktorí ju vyhrali 2:0.

Záverečná tretina priniesla obojstranne dobrý hokej. V polovici tretiny gelnický mladík Mišo Števlík posunul Gelnicu do dvojgólového brejku, ale o necelé tri minúty kontroval skúsený Hopkovič kontaktným gólom.

Snaha domácich o vyrovnanie aj napriek záverečnej power-play už nebola korunovaná gólom a tak Gelničania odchádzali z ľadu prvýkrát v tejto sezóne s trojbodovým „skalpom“.

Sabinov – Gelnica 3:4 (2:1, 0:2, 1:1), góly za hostí: Šiška, L. Laškody, D. Laškody, Števlík.
Gelničania sa tešia aj s divákmi na dva domáce pred a povianočné zápasy. V sobotu 22. decembra hostia vedúce mužstvo Mikuláš B a na Štefana 26.decembra privítajú Sabinov.

„V drese domácich by sa mali predstaviť aj dvaja  'Kanaďania'! Ktorí? Fanúšikovia, príďte sa pozrieť!“ tajuplne skonštatoval M. Znak.

Mládežnícky hokej

Turnaj prípraviek v minihokeji: Gelnica – Košice 1:25, Šveda. Gelnica – Prešov 8:18, Hoffman 3, Šveda 2, Drajna, Smorada, Dzurenda.

Regionálna liga Dorast-Juniori: Gelnica – Rožňava 8:3 (4:1, 2:1, 2:1), góly M. Gross 4, Keruľ 3, Števlík.