Novoveským basketbalistom to na domácej palubovke svedčí

Zdolali už všetkých. Už v ďalšom stretnutí proti Interu Bratislava Spišiaci doma nezaváhali. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|21. dec 2012 o 00:00

Basketbalisti Spišskej Novej Vsi v tejto sezóne už porazili každé extraligové družstvo.

SP. NOVÁ VES. V pamätnom prvom domácom „tichom zápase“ Novovešťania prehrali doma s Interom Bratislava 74:80. Od tohto súboja už na svojej palubovke neokúsili trpkosť prehry. V stredu hostili doma opäť Inter.

Najväčšiu pozornosť 22. kola najvyššej basketbalovej súťaže mužov pútal súboj na Spiši. Inter mal proti zverencom trénera Černického výbornú bilanciou, tí sa hotovali túto smoliarskú sériu pretrhnuť, čo sa im aj podarilo.

V ostatných domácich stretnutiach sme už zvyknutí, že legionári Acker a Burke svojimi košmi rozhodujú stretnutia. Tentoraz ich dokonale zastúpili spoluhráči – radosť bolo pozerať na výkon Kožára, Mandiča a Šteca.

„O dnešnom víťazstve rozhodol hlavne druhý polčas. Začali sme lepšie brániť a viac doskakovať pod košom. Plus nám padli ľahké koše a to sa potom už dobre hralo. Nečakal som, že sa dostanem do základnej zostavy. Som len rád, že od začiatku sa mi darilo,“ spokojne skonštatoval po víťazstve 74:65 výborne hrajúci hráč BK 04 AC LB Spišská Nová Ves Michal Kožár.

Len tak ďalej

Opäť si po záverečnej siréne basketbalisti Spišskej Novej Vsi vyslúžili obrovský aplauz. S Interom to bol jeden vydarený zápas, hoci prvý polčas trošku zaostal za druhým, herný prejav zverencov trénera Černického je výborný.

„Víťazstvo je paráda, ale v prvom polčase sme boli pomalší a prebrali sme sa v druhom polčase. Plný bodový zisk nad Interom veľmi teší a verím, že v domácej sérii bez prehry budeme pokračovať,“ uviedol tréner BK 04 AC LB Milan Černický.

„Ešte hráme v Komárne a Handlovej, kde hlavne musíme zlepšiť hru v obrane. Proti Interu sa Američanom darilo menej, ale zastúpili ich ostatní. To ma v tomto stretnutí tiež potešilo.“

Na extraligový basketbal sa na Spiši pôjde až v novom roku 2013, a tak nechýbal krátky, ale o to úprimnejší vinš od Milana Černického: