Sobota, 19. august, 2017 | Meniny má Lýdia

Jabrockého gól Popradu zabezpečil aspoň bod

Nezlomnú vôľu a bojovnosť ukázali popradskí hokejisti v nedeľňajšom domácom súboji s Nitrou.

Zabezpečil aspoň bod. Jaroslav Jabrocký vyrovnával na 4:4.(Zdroj: Richard Hudeček)

Nezlomnú vôľu a bojovnosť ukázali popradskí hokejisti vo včerajšom domácom súboji s Nitrou. Napriek tomu im to na viac ako na zisk jedného bodu nestačilo. S kvalitným súperom prehrali po samostatných nájazdoch.

POPRAD. Pre kamzíkov to bol iba druhý bod vo štvrtom vzájomnom súboji s Nitranmi v tejto sezóne.

„Myslím si, že tento zápas sme mohli vyhrať. Keby sme premenili šance, ktoré sme mali už v prvej tretine, stretnutie by sa vyvíjalo inak. Začali sme dobre, viedli sme, mali sme tlak. Potom sme však dostali nešťastný gól, čo bol dosť zlomový moment. Nitra začala hrať lepšie a otočila vývoj duelu,“ konštatoval po stretnutí popradský útočník Jaroslav Jabrocký, ktorý v 57. minúte po piatich sekundách využil presilovú hru a vyrovnával na 4:4.

V úvode tretej tretiny vyhrávali hostia už o dva góly, no Popradčanov to nezlomilo.

„Už po druhej tretine sme si povedali, že sa to pokúsime otočiť. Škoda, že sme to nedotiahli do víťazného konca. Bojovali sme, v nájazdoch nám to ale nevyšlo. Je to aj o šťastí, v domácom prostredí máme asi o čosi viac zviazané ruky ako súper,“ poznamenal Jabrocký, ktorý každý svoj gól venuje svojej dcérke Danielke.

Inak tomu nebolo ani po včerajšom presnom zásahu.

Lauff dostal divákov do varu

Výborný zápas negoval svojimi podivnými verdiktmi hlavný rozhodca Rudolf Lauff, ktorý sa stal okamžite „miláčikom“ popradského publika. Na domácej strane udelil až päť vyšších trestov.

Balán inkasoval až dvakrát po desať minút, po jednej desiatke dostali i Jáchym s Hvilom. Vyvrcholením však bolo udelenie 5+DKZ Saboličovi, ktorého poslal predčasne pod sprchy, no po niekoľkých minútach svoj nepochopiteľný verdikt zmenil a za Saboličom išiel do šatne Ľubomír Vaic. Sabolič sa tak spod sprchy mohol vrátiť späť na ľad.

Z hostí inkasoval vyšší, desaťminútový trest iba obranca Bača. „Je to hokej, patria k tomu aj emócie. Tých trestov bolo ale v tomto súboji až priveľa,“ dodal Jabrocký.