Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

HC Tatry si vydreli víťazstvo až v samotnom závere

Odohralo sa 14. kolo Popradskej hokejovej ligy.

Odohralo sa 14. kolo Popradskej hokejovej ligy (PHL).

POPRAD. V sobotu sa stretli dva tímy z vrchu tabuľky HC Elite Forces proti HC Sabres. Elitné jednotky boli počas zápasu o krôčik popredu a pomaly zvyšovali svoj náskok. V poslednej tretine zahrali hostia vabank, čo domáci potrestali ďalšími gólmi. Druhý duel bol síce z opačného konca tabuľky, ale hral sa veľmi kvalitný hokej. V prvých dvoch tretinách dominovali predovšetkým brankári oboch tímov a až záverečné dejstvo určilo víťaza. V tomto vyrovnanom súboji mal viac šťastia HC Tatry, ktorý využil záverečnú presilovku dve minúty pred koncom. HK CCCP tak doplatil na svoju nedisciplinovanosť v samotnom závere.

Aj v nedeľu sa hrali dve stretnutia. HK Vulkán hostil HC Old's. Pre „Starých pánov“ to bol veľmi smolný zápas. Po dvoch tretinách prehrávali 4:2, ale tri góly sa dostali do bránky po vlastných odrazoch brániacich hráčov. Napriek tomu sa ešte dokázali zmobilizovať, keď 15 minút pred koncom zrovnali skóre. Po hrubej chybe hostí sa opäť HK Vulkán ujal vedenia a v závere už len prikrášlil skóre proti jalovým útokom hostí. Posledný zápas kola priniesol gólovú prestrelku medzi HK Blue Tigers a HK Svit. Domáci si v úvodných dvoch tretinách urobili dostatočný náskok pred svojím súperom a v záverečnom dejstve už iba kontrolovali vývoj stretnutia. Skončila sa tak druhá séria ligy. Na čele bojujú s rovnakým bodovým ziskom HC Elite Forces s HK Blue Tigers. S päťbodovou stratou útočia na zisk trofeje ešte HC Sabres a HK Vulkán. Pre každý tím je v hre ešte 14 bodov a tak každé zaváhanie prvých štyroch mužstiev bude bolieť. Už dnes a v nedeľu začne posledná a rozhodujúca tretia séria.

Výsledky 14. kola: HC Elite Forces - HC Sabres 8:1 (2:1, 2:0, 4:0), góly: Baran, Gužiak a Vojtko po 2, J. Kočiš, Kret - Pavela, vylúčenia: 0:1, HK CCCP - HC Tatry 1:3 (0:0, 0:0, 1:3), góly: Kundis 2, Duchnický - Bilšák, vylúčenia: 4:1, HK Vulkán - HC Old's 8:4 (2:0, 2:2, 4:2), góly: Mrukvia 3, Valas a Anovčin po 2, Mlynár - Ochotnický, Volák, Kaščák, M. Zalibera, vylúčenia: 5:2, HK Blue Tigers - HK Svit 9:6 (4:1, 2:1, 3:4), góly: Slaninák 3, Hozza, Cimerman a J. Sidor po 2 - Krajč 3, Slušný 2, Rusnák, vylúčenia: 2:3.