Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Minižiačky hrali Novoročný basketbalový turnaj ŠKBD

Na začiatku roka sa v Spišskej Novej Vsi konal medzinárodný basketbalový turnaj mini žiačok.

Na začiatku roka sa v športovej hale v Spišskej Novej Vsi konal medzinárodný basketbalový turnaj mini žiačok, kategória mladšie mini roč. nar. 2002 a ml. organizovaný ŠKBD Spišská Nová Ves.

SP. NOVÁ VES. Na turnaji boli zastúpené štyri družstvá MVSI Miskolc, Dannax Košice, ŠKBD Spišská Nová Ves a chlapci BK 04 AC LB Spišská Nová Ves. Ružomberok sa pre chorobu odhlásil.

Turnaj prebehol vo veľmi dobrej atmosfére, po vianočných sviatkoch sa deti rozohrali a stretli aj s novým súperom zo susedného Maďarska. Okrem športového zápolenia sa medzi deťmi nadviazalo aj veľa kamarátstiev a tréneri si medzi sebou vymenili skúsenosti v práci s mládežou.

Hralo sa systémom každý s každým podľa pravidiel uvedenej vekovej kategórie.

Výsledky:
ŠKBD Spišská Nová Ves – BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 22:41, Dovčíková 8, Dulovičová 4, Roguľová 4, Kačírová 2, Mokrišová 2, Hrušovská 2.
BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – MVSI Miskolc 52:22 (31:10), Cap 12, Šrobár 9, Stanko 8, Holotňák 6, Susa 6, Zimmermann 6, Hasaj 4, Barilla 1.
BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – Dannax Košice 72:25 (36:11),
MVSI Miskolc – Dannax Košice 46:35.
ŠKBD Spišská Nová Ves – Dannax Košice 49:21 (22:12), Dulovičová 15, Dovčíková 11, Jarošová 8, Valková 6, Hrušovská 5, Kačírová 4.
ŠKBD Spišská Nová Ves – BK Miskolc 27:23 (14:15), Hrušovská 8, Dulovičová 5, Valková 5, Kačírová 4, Jarošová 4, Rogulová 1.

Katarína Dovčíková – trénerka ŠKBD SNV: „Súpera s BK SNV sme veľmi dobre poznali, s chlapcami nemáme dobrú bilanciu, je to veľmi dobré a rýchle družstvo. Urobili sme veľmi veľa chýb, v poslednej štvrtine dievčatá zabojovali a skorigovali výsledok. S týmto súperom z Košíc sme sa stretli druhýkrát v tejto sezóne, vyhrali sme rovnakým výsledkom ako v predchádzajúcom zápase. Dievčatá hrali pozorne v obrane, i keď v útoku sa našlo viacero nepresností, na ktorých musíme popracovať. Posledný zápas bol pre nás najťažší na turnaji, pretože družstvo Miskolca bolo veľmi rýchle a malo fyzicky veľmi vyspelé a vysoké dievčatá. Aj tak sme bojovali až do konca a zvrátili sme nepriaznivý stav (po 1. štvrtine 12:0). Nakoniec sme zápas dotiahli do víťazného konca a zaslúžene sme vyhrali.“

Celkové umiestnenie:
1.BK 04 AC LB Spišská Nová Ves, 2. ŠKBD Spišská Nová Ves, 3.MVSI Miskolc (MAĎ.), 4. Danax Košice.
Na turnaji boli vyhlásené ALL STARS: -
Cap Braňo BK SNV, Dulovičová Emma ŠKBD, Dovčíková Martina ŠKBD, Marciňáková Danax a Juhász Réka Miskolc
MVP turnaja sa stala Juhász Réka, Miskolc.

Karabín – tréner BK 04 AC SNV: „Zúčastnili sme sa dievčenského basketbalového turnaja. Nebol to jednoduchý turnaj, starosti sme mali hlavne s domácim družstvom dievčat ŠKBD a s Miskolcom. Na turnaji bolo vidieť, že chlapci sú fyzicky vyspelejší, boli silnejší a rýchlejší a to rozhodlo. Mali sme v družstve najlepšieho strelca turnaja, ale keď to hodnotím vcelku, všetci hráči sa podieľali na našom víťazstve. Bola to dobrá príprava na druhú polovicu našej súťaže. Dva týždne pred týmto turnajom sme sa zúčastnili na turnaji v Senci, kde sme odohrali osem zápasov a turnaj sme vyhrali. Boli tam družstvá západnej skupiny Galanta, Nitra, Karlovka Bratislava a Senec.“