Juniori nezískali ani bod

Mládežnícke družstvá HK Spišská Nová Ves bojovali o majstrovské body so striedavými úspechmi.

V sobotu dorastenci vysoko podľahli Prešovčanom, v nedeľu nastrieľali P. Bystrici deväť gólov.V sobotu dorastenci vysoko podľahli Prešovčanom, v nedeľu nastrieľali P. Bystrici deväť gólov. (Zdroj: Jozef Petruška)

SP. NOVÁ VES. Juniori zo Zvolena a Banskej Bystrice nedoviezli domov ani bod. Extraligoví dorastenci bojovali v troch zápasoch doma, jeden zápas s Prešovom vyhrali, odveta doma bola úspechom pre hostí. V treťom zápase s Považskou Bystricou vyhrali.

SkryťVypnúť reklamu

Žiaci ŠHT bojovali na dvoch frontoch, v boji o 1.-4.miesto U 15 zápasy prehrali, U 13 z troch zápasov jeden v Košiciach vyhrali a doma s Popradom a v Prešove prehrali.

V zápasoch o 5.-8.miesto sa doma ôsmaci (U 14) a šiestaci ( U 12) s Humenným vyhrali. Prípravky U 11 a U 10 hrali úspešne v Michalovciach. OSY doma v zápase s Popradom potvrdili svoju suverenitu.

Extraliga juniorov

HK Zvolen – HK Spišská Nová Ves 1:0 (0:0, 1:0, 0:0).
HK Banská Bystrica – HK Spišská Nová Ves 7:2 (2:1, 2:1, 3:0), Drozd, Hamrák.

Branislav Kohutiar – tréner SNV: „Dnes sme vo Zvolene odohrali po dlhej prestávke svižný extraligový juniorský hokej, v ktorom dominovali obrany. Na obidvoch stranách chytali veľmi dobre brankári. Je to škoda, že sa nám nepodarilo streliť gól. Išli sme do Zvolena s cieľom, že chceme bodovať, ale nepodarilo sa nám to.
V Banskej Bystrici vyhrali domáci úplne zaslúžene. Boli lepší v koncovke. My sme urobili veľa zbytočných faulov, mali sme až dvanásť vylúčených hráčov a dostávali sme sa pod tlak. Súper to využíval. V druhej tretine za stavu 4:2 pre domácich sme mali niekoľko sľubných príležitostí na strelenie kontaktného gólu, ale sme ich nevyužili. “

Extraliga dorastu

HK Spišská Nová Ves – HK Prešov 6:3 (2:0, 1:2, 3:1), Chmel 2, Hamráček, Ondov, Lux, Zwick.
HK Spišská Nová Ves – HK Prešov 2:7 (2:1, 0:3, 0:3), Ludányi 2.
HK Spišská Nová Ves – HK Považská Bystrica 9:0 (2:0, 4:0, 3:0), Hamráček 2,Ondov 2, Kyčak, Štrauch, Giľak, Ludányi, Volčko.

Martin Šiška – tréner SNV: „Po vianočnej prestávke nás čakal súper z prvého miesta v tabuľke, Prešov. Zápas to bol pre nás veľmi dôležitý, pretože máme ambíciu dostať sa do play–off. Zápas sme zvládli veľmi dobre, bolo to vyrovnané stretnutie. Súper bol zo začiatku aktívnejší ako my. Rozhodlo sa až v priebehu tretej tretiny, keď sme dokázali súperovi odskočiť na rozdiel dvoch gólov a vedenie sme už potom dokázali udržať až do konca. Chlapcom by som chcel poďakovať za dnešný výkon a dúfam, že nadviažeme na tento výkon aj v najbližšom zápase opäť proti Prešovu. Na výkon z prvého zápasu sme nenadviazali. Prešov bol pre nás veľmi ťažký súper. My sme mu vzdorovali len do tridsiatej minúty. Potom sme boli už iba štatisti na ľade. Chlapci si vôbec neplnili to, čo si mali plniť. Zápas je za nami, dali sme za ním hrubú čiaru a sústredili sme sa na zápas s Považskou Bystricou. Naši chlapci nepodali s Považskou Bystricou najlepší výkon, ale aj napriek tomu sme dokázali nepohodu, v ktorej sme boli po včerajšom zápase, zlomiť. Súper dlho vzdoroval, nám sa podarilo odskočiť až v druhej tretine. Chlapcom chceme poďakovať za tento zápas a dúfam, že sa zodpovedne pripravíme aj na najbližší víkend, keď nás čakajú Martin a Žilina.“

Športové hokejové triedy

1. liga starších žiakov:
U 15: HK Spišská Nová Ves – HK Poprad 4:16 (2:7, 1:5,1:4), Kristian, Horváth, Žiak, Kopnický.
HC Košice – HK Spišská Nová Ves 5:3 (0:1, 2:1, 3:1), Horváth 2, Kristian.
HK Prešov – HK Spišská Nová Ves 5:2 (2:0, 0:2, 3:0), Horváth, Kristian.
U 14: HK Spišská Nová Ves – HK Humenné 8:2 (3:2, 3:0, 2:0), Zajac 3, Filip, Smrek, Hrubizna, Zelenický, Chovanec.

Ján Bednár – tréner SNV: „Úvod zápasu nám vyšiel dobre. Už v 4. minúte sme viedli 2:0. Troška sme zaváhali, hostia to dokonale využili, v 9. minúte bolo vyrovnané. Od tohto momentu chlapci kládli väčší dôraz na obrannú činnosť a súpera nepúšťali do vyložených gólových príležitostí. Počas celého zápasu sme hrali útočne, súpera sme prevýšili myšlienkou, ktorú sme zapojili do kombinácie. Odmenou nám bolo osem gólov v súperovej bráne a zaslúžené víťazstvo.“

1. liga mladších žiakov:
U 13: HK Spišská Nová Ves – HK Poprad 3:4 (1:0, 1:0, 1:4), Fridmanský, Džugan, Čopian.
HC Košice – HK Spišská Nová Ves 4:5 (1:2, 1:2, 2:1), Džugan 2, Čopian 2, Jendral.
HK Prešov – HK Spišská Nová Ves 7:2 (3:0, 2:2, 2:0), Ludányi, Zekúcia
U 12: HK Spišská Nová Ves – HK Humenné 13:1 (5:0, 5:0, 3:1), Knižka 3, Šarišský 2, Richnavský 2, Maskaľová 2, Džerenga, Klempár, Slivka, Bača.

František Gonda – tréner SNV: „Za dnešný výkon treba celé družstvo pochváliť. Odohrali jeden z najlepších zápasov, bolo vidieť bojovnosť, napádanie súpera, prihrávky, nebolo vidieť sebeckosť. Boli sme lepší po všetkých hokejových stránkach ako súper.“

Prípravka:
U 11: HK Michalovce – HK Spišská Nová Ves 6:16 (3:5, 1:6, 2:5), Richnavský 4, Pokrievka 3, Šarišský 3, Mužik 2, Liška, Gonda ,Novák I, Panenko.
U 10: HK Michalovce – HK Spišská Nová Ves 9:14 (5:7), Novák D. 6,Tomala 4,Grec 2, Slezák, Hagovský M.