Streda, 21. február, 2018 | Meniny má Eleonóra

Gelničania odplatili dvojcifernú prehru

V ďalšom kole druholigovej súťaže vycestovali hokejisti Gelnice do Humenného. Domácim chceli odplatiť „hanebných“ 2:10 z prvého kola súťaže.

Ďalšie víťazstvo. Gelničania naplno zabudovali na humenskom ľade.(Zdroj: jope)

GELNICA. V kabíne Gelničanov vládla pred zápasom bojová nálada. K nej prispela aj pohoda a súdržnosť kolektívu puncovaná optimisticky naladeným trénerom Strompfom.

Hostia z Gelnice začali zápas s nasadením a bez rešpektu, ktorý im nenaštrbil ani už klasický prvý gól v sieti Michaela Palka vo štvrtej minúte.

„Do konca tretiny Cvejn vyrovnal. Začiatok druhej patril Gelničanom, ktorí sa v dvoch presilovkách po sebe dostali do dvogólového brejku. Domáci znervózneli, čo aj prejavilo vo faulovaní a „kecaní“, za či ich rozhodca potrestal dvoma väčšími trestmi. Náš sedemnásťročný brankár Palko viackrát exceloval pri strelách aj samostatných nájazdoch a len potvrdil, že je brankárskou jednotkou Gelnice.

Domáci nerezignovali a v závere druhej a začiatku tretej tretiny zrovnali skóre.

Bojovne naladení Gelničania však ovládli ľad v poslednej desaťminútovke, keď prišli veľké chvíle P. Grossa a skóre 3:5 pečatil ešte sekundu pred koncom kapitán L. Laškody na konečných 3:6 v prospech Gelnice.

Gelničania potvrdili stúpajúcu formu, ktorá vyplýva z dobrej bojovej atmosféry celého kolektívu, ktorý cíti aj oporu v17-ročnom mladíkovi Michaelovi Palkovi v bráne. Jeho výkony stúpajú od zápasu k zápasu. Len tak ďalej, chlapče!“ opísal cestu Gelničanov za víťazstvom v Humennom funkcionár Slovana Marián Znak.

Najbližší víkend čaká Slovan Gelnica ťažká domáca úloha – v sobotu privítajú R. Sobotu a v nedeľu v dohrávke „béčko“ L. Mikuláša.

Humenné – Gelnica 3:6 (1:1, 1:2, 1:3), góly hostí: P. Gross 2, Cvejn, Janečko, Šiška, L. Laškody.

Aj mladíci vyhrali

V nedeľu ráno vycestoval gelnický dorast - juniori na majstrák do Rožňavy.

V mužstve nechýbali ani šiesti chlapci, ktorí hrali v sobotu večer za seniorov, a tak vykorčuľovali na majstrovský ľad po necelých dvanástich hodinách.

Rožňava podáva v tohoročnej sezóne veľmi vyrovnané výkony s kvalitným stabilizovaným kádrom, ktorý by mohol byť perspektívou pre budúce „áčko“.

Dorast-juniori: Rožňava – Gelnica 4:5 (1:1, 2:2, 1:2), Palko, Smorada, Jablonovský, Tutoky, Keruľ.