Štvrtok, 17. august, 2017 | Meniny má Milica

Samé víťazstvá Spišiačok

V sobotu vyhrali ženy doma nad Vivusom Bratislava 3:0 a juniorky si priviezli zo Zvolena všetky body za víťazstvá 3:1 a 3:0.

Bez prehry. Vo všetkých vekových kategóriách sa Spišiačkam cez víkend darilo.(Zdroj: jope)

V nedeľu hrali ženy opäť doma a vyhrali po výbornom výkone nad COP Nitra 3:0. Kadetky potvrdili svoju dominanciu vo Vranove, odkiaľ si priviezli víťazstvá 3:0 a 3:1, keď stratili vôbec prvý set v súťaži.

SP. NOVÁ VES. Vivus Bratislava ešte nevyhral v extralige zápas, a tak to zostalo aj v Spišskej Novej Vsi.

Hral sa jednostranný volejbal, keď Spišiačky dominovali úplne vo všetkých činnostiach a o kvalite súpera hovoria výsledky setov. Tréner dal možnosť všetkým ôsmim hráčkam, ktoré hrali v sobotu bez libera.

Extraliga, ženy – 2. časť, 3. kolo: VK Spišská Nová Ves – Vivus Bratislava 3:0 (9, 11, 15).

VK SNV: Kubová 23, Fábryová 9, Harčárová 6, Jakábová 8, Olejníková 10, Zaťková 5
(V. Hnátová 0, Sandtnerová 1). Tréner: Z. Hauer.

Tréner žien VK SNV Zdenek Hauer: „Boli sme jasný favorit v tomto zápse a svojím výkonom a výsledkom sme to potvrdili. Od začiatku do konca sme boli lepší vo všetkých herných činnostiach.“

Výborná atmosféra a výborný výkon domácich hráčok, tak by sa dala charakterizovať atmosféra v spišskonovoveskej športovej hale v nedeľu večer. Po spočiatku opatrnom výkone v prvom sete sa domáce hráčky rozohrali a poriadne nepustili svoje súperky z COP Nitra k ničomu. Na podaní dominovala Zuzka Harčárová, ktorá dala 29 podaní, z toho 6 es. Výborne zahrali všetky dievčatá vedené kapitánkou Paulou Kubovou, čo diváci ocenili skandovaným povzbudzovaním a záverečným aplauzom.

VK Spišská Nová Ves – COP Nitra 3:0 (20, 17, 15).

VK SNV: Kubová, Harčárová, Jakábová, Olejníková, Zaťková, Libero: Fábryová (V. Hnátová, Sandtnerová ).

Tréner žien VK SNV Zdeněk Hauer: „S ohľadom na skutočnosti, že COP bol za nami v tabuľke o 9 bodov, sme pre definitívu 2. miesta v nadstavbe potrebovali bodovať za 3 body. Priebeh zápasu, okrem začiatku 1. setu, v mnohom kopíroval zápas proti Vivusu. Vo všetkých herných činnostiach sme boli lepší ako COP-ka a očividný bol hlavne rozdiel v nevynútených chybách. Víťazstvo bolo zaslúžené a podali sme výkon, ktorý uspokojil aj divákov.“

V 5. kole 2. časti cestujú ženy do Kežmarku, kde budú v sobotu 2. 2. 2013 hrať o 17.00 h.

Sedem kadetiek

Zvolen je na poslednom mieste v ligovej tabuľke s jediným vyhratým zápasom. Spišskonovoveské juniorky naopak už 5 kôl neokúsili prehru a sú na 3. mieste v lige, k čomu im pomohli i body za obe víťazstvá vo Zvolene. Zvolenčanky sa síce snažili, ale ich hra im vyniesla iba jediný vyhratý set, aj to až v druhom zápase. Spišiačky to majú dobre rozbehnuté na postup na M-SR.

I. liga, juniorky – 12. kolo: TJ Slávia TU Zvolen - VK Spišská Nová Ves 0:3 (-19, -13, -18), 1:3 (-20, 19, -17, -20).

Základná zostava: Nováková, Bodáková, Zeleňáková, Mulíková, Dulíková, Nagyová P., striedali: Urbanová, Kubíková.

Trénerka junioriek Eva Fabianová: „Spišiačky začali hrať bez rešpektu a darilo sa nám hlavne na podaní. V priebehu celého zápasu mali dievčatá VK SNV hernú prevahu či už v útočnej, alebo obrannej činnosti. Bohužiaľ v druhom sete si naša hráčka Nováková podvrtla členok, a tak sme museli odohrať zápas už bez nej. Dievčatá to však nijak nerozladilo a bojovnou hrou sme doviedli oba zápasy do víťazného konca.“

Kadetky – 8. kolo: MŠK Vranov – VK Spišská Nová Ves 0:3 (-17, -20, -13), 1:3 (-15, 18, -10, -14).

Do Vranova dorazilo iba 7 dievčat a trénerka, ale hrať mohlo iba šesť. Aj v takejto minivýprave, teda zostave, dokázali Spišiačky vyhrať oba zápasy. Až v 8. dvojkole našli premožiteľa na svoj prvý prehratý set v lige.
Základná zostava: Bodáková, Zeleňáková, Bérešová, Urbanová, Mulíková, Dulíková

Juniorky hrajú 13. kolo v sobotu 2.2.2013 doma s Banskou Bystricou o 10.00 a 12.00 h. Hrá sa v Športovej hale.

Kadetky v 9. kole cestujú v nedeľu 3.2.2013 do Košíc.