Pondelok, 22. október, 2018 | Meniny má Sergej

Volejbalistky uhrali v Žiari len jeden set

Spišskonovoveské ženy prehrali aj v Žiari nad Hronom, kde dokázali uhrať iba jeden set.

Po Kežmarku prehrali spišskonovoveské volejbalistky aj v Žiari n/H.(Zdroj: Jozef Petruška)

Juniorky prekvapili v Košiciach, kde dokázali jeden zápas vyhrať a jeden prehrať. Kadetky mali voľno.

SP. NOVÁ VES. Extraligové Spišiačky nemajú šťastné dni a prehrali už svoj druhý zápas so súperom, ktorý je v tabuľke pod nimi.

Po Kežmarku ich tentoraz zdolal síce tradičný súper Žiar nad Hronom, ale prvý raz v tejto sezóne. Spišiačkam nepomohlo nič, ani to, že už hrala kapitánka Kubová, ani to, že vyhrali druhý set na 13 bodov. Opakoval sa scenár z Kežmarku, keď vo štvrtom sete hrali až do stavu 28:28, potom však zakončovali už len domáce hráčky a našim dievčatám ostali len oči pre plač. Slabou náplasťou na prehru je skutočnosť, že aj COP-ka prehrala, a to v Kežmarku, čím sa v tabuľke nič nemení. Spišiačky však čaká ešte naviac opakovaný zápas s VIVUS-om Bratislava.

Extraliga, ženy, 2. časť – 6. kolo: MŠK Žiar nad Hronom – VK Spišská Nová Ves 3:1 (20, -13, 22, 28).

Žiar nad Hronom: Nociarová 8, E. Luptáková 8, B. Luptáková 14, Volfová 8, Rozenbergerová 11, Osvaldová 7, libero Trnavská (Bieliková 0). Tréner: M. Vaško.

Spišská Nová Ves: Kubová 18, Mikušová 1, Fábryová 7, Harčárová 4, Jakábová 23, Olejníková 8 (Sandtnerová 0, Böhmerová 2). Tréner: Z. Hauer.

Tréner žien VK SNV Zdenek Hauer: „Mysleli sme si, že toto kolo by mohlo definitívne rozhodnúť o našom 2. mieste v nadstavbovej časti tejto skupiny. Naviac, keď COP-ka prehrala v Kežmarku. Nič z toho sa však nestalo a v plnej miere sa na našej hre odzrkadli tréningový deficit a úzky káder. Paula Kubová nastúpila po 2- týždennej tréningovej pauze a naša zostava mala od tej poslednej víťaznej ďaleko. Žiarčanky hrali vynikajúci zápas, mali chuť po víťazstve a my sme boli takmer stále v defenzíve“.

V 7. kole 2. časti hrajú ženy doma. V sobotu 16.2.2013 hostia UKF Nitra. Hrá sa v športovej hale už o 14.00 h.

Cenné víťazstvo

Spišskonovoveské juniorky porazili súpera nad nimi a dokázali, že to s účasťou na M-SR myslia skutočne vážne. A to hrali iba v oklieštenej zostave, pretože nemali k dispozícii extraligistky, ani zranené a choré hráčky. Aj napriek tomu dokázali zahrať veľmi dobrý prvý zápas a vyhrať ho 3:1, teda za 3 body. Potom sa prejavila pauza, pretože sa hralo na striedačku s 1. ligou žien a naše juniorky sa už víťazne „nenakopli“. Víťazstvom si potvrdili 3. miesto v tabuľke.

1. liga, juniorky: Slávia TU Košice - VK Spišská Nová Ves 1:3 (21,-23,-20,-12), 3:0 (18,20,23).

Základná zostava: Bodáková, Nováková, Berešová, Mulíková, Nagyová P., Urbanová, striedala: Dulíková.
Trénerka junioriek Eva Fabianová: „Nabudené Košičanky nastúpili v plnej zostave, dokonca v maximálnom počte. Naopak Spišiačky prišli v oklieštenej zostave, nakoľko nás trápi maródka a zranenia. Musím priznať, že sme išli s maličkou dušičkou do zápasu, ale na druhej strane musím pochváliť dievčatá, že v prvom zápase veľmi disciplinovane dodržiavali pokyny a vyplatilo sa nám to. Košičanky začali robiť veľa nevynútených chýb a my sme z toho ťažili. Na to v akej oklieštenej zostave sme boli, tak dievčatá len potvrdili, že vedia zahrať aj s takýmto súperom vyrovnanú partiu. Takže prvý zápas sme zvládli na jednotku, avšak po dlhšej prestávke medzi zápasmi (nakoľko hrali v tej istej telocvični 1. ligový zápas ženy) sa dievčatá už nevedeli namotivovať a aj keď výsledok nevyzerá ružovo, hra bola vyrovnaná, bohužiaľ sme si nevedeli spracovať kvalitný príjem a tým pádom sme nemali možnosť útočiť. Súper nás jednoznačne predčil v servise a taktiež sme odchádzali kondične. S celkovým predvedením hry môžem byť spokojná.“