Osy naďalej v pohode, juniori začínajú play–off

Mládežnícke kolektívy Hokejového klubu Spišská Nová Ves cez víkend bojovali so striedavými úspechmi.

Po dlhšej pauze opäť víťazne. Po reprezentačnej prestávke si HC Osy na domácom ľade poradili s Martinčankami, keď základ úspechu položili už v prvej tretine.Po dlhšej pauze opäť víťazne. Po reprezentačnej prestávke si HC Osy na domácom ľade poradili s Martinčankami, keď základ úspechu položili už v prvej tretine. (Zdroj: jope)

SP. NOVÁ VES. Juniori cez týždeň hrali štyri majstrovské zápasy s torzom hráčov, pretože časť slúži seniorom v play–off s Prešovom.

Doma s Popradom získali dva body, s Liptovským Mikulášom doma prehrali a v sobotu a v nedeľu cestovali za súpermi do Trenčína a Skalice. V oboch posledných zápasoch základnej časti extraligy prehrali.

SkryťVypnúť reklamu

Extraligoví dorastenci hrali v Banskej Bystrici a vo Zvolene bez svojich opôr, v oboch zápasoch ťahali za kratší koniec.

V 1. lige žien po reprezentačnej prestávke pokračovala súťaž predposledným kolom základnej časti, v ktorom OSY si poradili s Martinom a v poslednom kole cestujú do Zvolena.

Žiaci ŠHT v skupine o 1.-4. miesto U 154 a U 13 v Prešove prehrali a v skupine o 5.-8. miesto U 14 a U 12 doma s Humenným vyhrali.

Výsledky

Extraliga juniorov:

HK Spišská Nová Ves – HK Poprad 5:4 sn (0:0, 3:0, 1:4, 0:0, 1:0), Hamráček, Barilla, Lapšanský, Lesňak, Hoffman

HK Spišská Nová Ves – MHK 32 Liptovský Mikuláš 0:5 (0:2, 0:0, 0:3)

Dukla Trenčín - HK Spišská Nová Ves 7:1 (2:0, 4:0, 1:1), Lesňak

HK Skalica - HK Spišská Nová Ves 7:3 (2:0, 1:1, 4:2), Muránsky 2, Varga

Branislav Kohutiar – tréner SNV: „V zápase doma s Popradom sme ukázali rozpačitý výkon, nakoľko nám veľa hráčov hrá za A–mužstvo. My máme po prehre Nitry so Zvolenom postup do play–off istý. Viedli sme po druhej tretine 3:0. Je trestuhodné, že sme tento náskok premrhali. Viedli sme aj 4:2, ale robili sme zbytočné individuálne chyby, ktoré súper využil a vyrovnal na 4:4. Na trestné strieľania sme nakoniec vyhrali, lebo sme premenili jeden nájazd. Mikulášu sme veľa na ľade neukázali. Denis Godla je chorý a naša dvojka išla za A–mužstvo. Aj keď nastúpil dorastenec Surák, dá sa povedať, že dve tretiny sa držal. Myslím si, že zachytal tak isto dobrý zápas. My sme však neukázali nič v útočnej fáze hry, boli sme málo agresívni vpredu a súper nás prestrieľal. Bol aj efektívny v koncovke a zaslúžene vyhral. Trenčín bol jednoznačne lepší. My sme nastúpili v oklieštenej zostave, a tak to aj vyzeralo. Súper bol lepší vo všetkých herných činnostiach a v zápase jednoznačne zvíťazil. Súper v Skalici nás vyučoval efektivitu a realizáciu presilových hier. Dostali sme v oslabeniach päť gólov, a to asi dnes rozhodlo. Aj keď sme si vypracovali nejaké šance, boli sme v koncovke neefektívni. Súper vyhral úplne zaslúžene.“

Dvojice extraligy juniorov v play–off:

Slovan Bratislava – Liptovský Mikuláš, Banská Bystrica – Spišská Nová Ves, Košice – Žilina, Skalica - Trenčín

Extraliga dorastu

HC 05 Banská Bystrica – HK Spišská Nová Ves 5:2 (1:2, 3:0, 1:0), Giľak, Chmel

MHK Zvolen - HK Spišská Nová Ves 6:3 (1:0, 2:1, 3:2), Giľak, Ondov, Zakopjan

Martin Šiška – tréner SNV: „V Banskej Bystrici sme nastúpili proti súperovi, ktorý má tie najvyššie ambície. Bol to veľmi ťažký zápas. My sme nastúpili do zápasu bez našich opôr Hamráčka a Skalického. Na našej hre to ale nebolo až tak veľmi vidno. Myslím, že súpera sme dostatočne potrápili, ale na víťazstvo sme dnes nemali. Súper bol kvalitnejší ako my a chcel by som mu zablahoželať k zaslúženému víťazstvu. V zápase vo Zvolene bol súper nad naše sily, bol lepší a zaslúžene vyhral. K tomu mu gratulujem.“

Športové hokejové triedy

1. liga starších žiakov:

U 15: HK Prešov - HK Spišská Nová Ves 7:2 (1:1, 1:0, 5:1), Horváth, Kopnický.

Ladislav Karaffa – tréner SNV: „Nastúpili sme v oklieštenej zostave. Hrali aj dve dievčatá a družstvo podalo svoj optimálny výkon, veď v tretej tretine ešte bolo 2:2. V závere zápasu nás domáci gólovo prestrieľali.“

U 14: HK Spišská Nová Ves – HK Humenné 7:2 (1:0,2:0.4:2), Melegs 2, Džugan 2, Bašista 2, Raptoš.

Ján Bednár – tréner SNV: „Na začiatku zápasu sme súperovi ponúkli presilovú hru o dvoch hráčov. Tú sme ubránili a postupne sa dostávali do zápasu. Tretinu sme hrali dosť nezodpovedne a v útočnom pásme sme ľahkovážne zakončovali. Tretinu sme vyhrali gólom v oslabení, čo bola pre nás vzpruha. Hostia sa snažili ohrozovať nášho brankára, ale ten bol na svojom mieste. V druhej tretine sme pridali dva góly a držali súpera na odstup. V tretej tretine sme vystriedali brankára, hostia znížili a cítili ešte nejakú šancu. Odpovedali sme ďalšími gólmi po pekných akciách a rozhodlo sa. Víťazstvo bolo jednoznačne zaslúžené.“

1. liga mladších žiakov:

U 13: HK Prešov - HK Spišská Nová Ves 16:0 (4:0, 8:0, 4:0).

U 12: HK Spišská Nová Ves – HK Humenné 10:9 (5:5, 3:3, 2:1), Šarišký 7, Klempár, Olejník, Novák.

František Gonda – tréner SNV: „Bol to zaujímavý zápas nielen z pohľadu, že nám chýbalo osem chlapcov zo zostavy, ale že to bol boj mužstva proti píšťalke arbitra stretnutia Na jednej strane bola radosť chlapcov hrať a ich chuť po víťazstve. Neuznal mám regulárny gól a proti našim chlapcom chcel dokázať, kto je pánom na ihrisku. Chlapci z piateho ročníka, ktorí nás doplnili, mali problém s korčuľovaním, nevedia ešte hrať do tela. Proti rozhodcovi boli hráči našej prvej päťky, ktorí dali o jeden gól viacej ako súper. Strelecky bol disponovaný najmä Bohuš Šarišský, ktorý bol autorom siedmich gólov. Dobre hrala najmä naša prvá päťka, ukázala veľa pekných akcií, za ktoré by sa nemuseli hanbiť ani starší hráči. Družstvo bojovalo až do konca zápasu a jednogólové víťazstvo si zaslúžilo.“

Prípravky

U 11: HK Spišská Nová Ves – HK Prešov 14:3.

HK Poprad – HK Spišská Nová Ves 5:6.

Ženy

1. liga žien: HC OSY Spišská Nová Ves – HK Martin 6:1 (3:0,0:1,3:0), Ihnaťová, Plencnerová, Muchová, Jurčová, Kežmarská, Sroková

Pavol Findura – tréner SNV: „Nastupovali sme po dlhej zápasovej pauze, ale začiatok zápasu tomu nenasvedčoval. Od začiatku dievčatá dobre korčuľovali, kombinovali a strelili sme dva rýchle góly. Druhá tretina bola z našej strany veľmi zlá, zle sme korčuľovali, viazla kombinácia a hrali sme nedôrazne. Po príhovore v šatni sa hra v tretej tretine zlepšila, čo sa prejavilo na obraze hry a aj v celkovom skóre, keď sme strelili tri góly a rozhodli sme o zápase.“

Hokejový program

Extraligoví juniori základnú časť súťaže ukončili, čaká ich play–off. Extraligoví dorastenci 20. februára cestujú do Považskej Bystrice a potom ich čakajú posledné dva zápasy základnej časti doma so Žilinou a Martinom. OSY cestujú na posledný zápas základnej časti do Zvolena. Žiaci 1. ligy U 15 a U 13 budú hrať na ihriskách súperov v Košiciach a v Poprade, U 14 a U 12 cestujú do Bardejova. Prípravky U 11 a U 10 cestujú do Sanoku (POL).