Poprad porazil Košice, v sérii zatiaľ vyhrávajú domáci

(Autor: TASR/Oliver Ondráš)
Sportnet|10. mar 2013 o 19:35

Popradskí hokejisti vyhrali tretí zápas štvrťfinále hokejovej extraligy s Košicami 4:2 a znížili v sérii na 1:2.

Popradskí hokejisti vyhrali tretí zápas štvrťfinále hokejovej extraligy s Košicami 4:2 a znížili stav série na 1:2.

POPRAD. Aj tretie stretnutie východniarskej štvrťfinálovej série sa stalo korisťou domáceho tímu.

Poprad dokázal streliť prvýkrát v sérii viac ako jeden gól, jeho víťazstvo poistil necelé dve minúty pred koncom Lukáš Hvila.

Štvrtý zápas série sa hrá v pondelok od 18. hodiny opäť pod Tatrami.

Zlepené góly v prvej tretine

Už v 2. minúte preveril pozornosť košického gólmana Jabrocký, ale Hylák prikryl puk. O dve minúty neskôr nebezpečne vypálil hosťujúci Jokeľ, Sidor však výborne zasiahol lapačkou.

Košičania otvoril skóre duelu v 6. minúte, keď sa v oslabení dostal k dorážke Haščák a nekompromisne skóroval - 0:1.

Už o 21 sekúnd neskôr vyrovnal Hvila, ktorý zužitkoval prihrávku Balána - 1:1. "Kamzíci" mohli znova skórovať aj v 7. minúte, ale Vaic netrafil dobre puk po krížnej prihrávke Stalsa.

V 10. minúte zamestnával Sidora Jenčík, s jeho zakončeniami si popradský gólman poradil. Misky váh mohol v 12. minúte nakloniť na popradskú stranu Vandas, v dobrej pozícii iba tesne minul priestor Hylákovej bránky.

Obidve družstvá si ešte do konca prvej tretiny vypracovali viacero šancí, brankári však podržali svojich spoluhráčov. Najmä v 18. minúte sa po zakončení Balána blysol pohotovým zákrokom Hylák.

Počas prvej tretiny sa hral rýchly hokej s množstvom streleckých príležitostí, na ľadovej ploche sa dohrávali osobné súboje a neraz to medzi hráčmi poriadne iskrilo.

Košice nevyužili dvojnásobnú presilovku

Vstup do druhej dvadsaťminútovky vyšiel Popradčanom, ktorí sa po dorážke Smotrilu v 24. minúte ujali po prvý raz vedenia - 2:1.

Košičania mohli odpovedať v 28. minúte, po strele Jokeľa však Sidor skryl puk vo svojej lapačke.

V ďalšom priebehu si vypracovali sériu streleckých príležitostí domáci hokejisti, ale Jabrocký, Vaic, Vandas a po ňom v 32. minúte ani Balán nedokázali prekonať Hyláka.

"Oceliari" mali k dispozícii i presilovú hru o dvoch hráčov, Sidor podržal svoj tím. V závere druhej tretiny ešte tvrdo vypálil domáci obranca Daniel Brejčák, puk však minul priestor popradskej bránky.

Víťazstvo pečatil Hvila

Ofenzívnu aktivitu si "kamzíci" preniesli i do záverečného dejstva a v 41. minúte potešil fanúšikov na popradskom štadióne Vandas, ktorý šikovne prekonal košického brankára - 3:1.

Ich súper odpovedal v 47. minúte po tvrdej strele Pašeka, keď poslal puk do popradskej siete pomedzi Sidorove betóny - 3:2.

Aktivita sa preniesla na hokejky Košičanov, no nevyužili ani ponúknutú početnú výhodu.

V 49. minúte sa ocitol v dobrej šanci Stals, Hylák znova dobre zasiahol. Obidve družstvá sa snažili neurobiť chybu v defenzíve a pokúšali sa o rýchle protiútoky.

Od 54. minúty mali hostia z Košíc k dispozícii presilovú hru, ale "kamzíci" ich nepustili do výraznejšieho zakončenia.

Naopak, na začiatku 59. minúty inkasovali z hokejky Hvilu štvrtý gól - 4:2. Nepomohla im už ani hra bez brankára a Popradčania znížil stav série na 1:2.

Hlasy po zápase

Milan Jančuška, tréner Popradu: "Chcel by som sa poďakovať našim fantastickým divákom. Chlapci sa im odvďačili fantastickým výkonom. Z ich hry bola cítiť veľká bojovnosť a ináč to ani nemohlo skončiť. Okrem prvého inkasovaného gólu nám zápas vyšiel. Už teraz však myslíme na štvrté stretnutie v sérii."

Milan Staš, tréner Košíc: " Začalo sa z oboch strán opatrne. Podarilo sa nám po kurióznom góle dostať do vedenia. Podarilo sa nám streliť kontaktný gól, no nevychádzali nám presilovky. Nemali sme ani potrebné šťastie. Zápas rozhodla naša nevyužitá presilovka piatich proti trom, kedy sme pomaly ani nedokázali ohroziť bránu domácich."

Fakty

HK Poprad - HC Košice 4:2 (1:1, 1:0, 2:1) - stav série 1:2

Góly: 6. Hvila (Balán), 24. Smotrila (Stals), 41. Vandas (Balán), 59. Hvila (Vandas, Balán) - 6. Haščák (Deyl, M. Slovák), 47. Pašek (Jenčík, Haščák).

Vylúčení 8:8 na 2 min, navyše Fabian (Poprad) a Martin Chovan (Košice) 5+DKZ, presilovky 0:0, oslabenia 0:1. Rozhodovali Konc, Jonák - Gajan, Smrek, 3 926 divákov.

Poprad: Sidor - M. Šterbák, R. Suchý, Kovačevič, D. Brejčák, D. Devečka, Fabian, Kurali, Jáchym - Vandas, Balán, Hvila - D. Buc, Klouda, Jabrocký - Smotrila, Štals, Ľ. Vaic - Matúš Paločko, P. Stanfield, S. Takáč.

Košice: Hylák - Cebák, Deyl, Kolba, Macejko, Michal Novák, Šeda, Martin Chovan, M. Takáč - Marcel Haščák, Pašek, R. Jenčík - Š. Novotný, Marek Slovák, Jokeľ - Matis, T. Marcinko, P. Hričina - O. Gmitter, Matúš Chovan, Mlynarovič.

Doterajšie výsledky série:

1. zápas: Košice - Poprad 2:1

2. zápas: Košice - Poprad 2:1

3. zápas: Poprad - Košice 4:2

Domov»Sportnet na východe»Poprad porazil Košice, v sérii zatiaľ vyhrávajú domáci