Novoveské volejbalistky na semifinále nedosiahli

Opäť Paneurópa. Po roku opäť z play–off vyradili Spišiačky dievčatá z Bratislavy. (Autor: jope)
Sportnet|15. mar 2013 o 00:00

Prehra s Paneurópou doma 0:3 znamená, že Spišiačky hrajú ďalej iba o umiestnenie.

SP. NOVÁ VES. Skvelá atmosféra v hľadisku. Fan club i diváci povzbudzovali až do konca. Spišiačky skončili svoju púť cez štvrťfinále play-off už v jeho druhom zápase.

Nestačili na Paneurópu a aj keď podali omnoho lepší výkon ako v prvom zápase v Bratislave, stačilo to iba na jeden vyhratý set.

V prvom sete sa po úvodných 10-tich bodoch zdalo, že to bude jasné víťazstvo domácich hráčok, ale Bratislavčanky sa zorientovali a spamätali a nielenže dokázali vyhrať prvý set, ale i zápas.

V drese domácich hráčok jednoznačne vynikala svojím výkonom Veronika Jakábová, čo hovorí nakoniec aj jej štatistika zo zápasu.

Rovnako veľmi dobrý výkon podala Katka Olejníková, ktorá mala v druhom sete dokonca šnúru 7 bodov, ktoré dala sama.

Za svojím očakávaným výkonom zaostala kapitánka Paula Kubová, čo boli body, ktoré určite v súčte chýbali. Spišiačky však skončili svoju play-off púť pred plným hľadiskom a dostalo sa im potlesku na otvorenej scéne.

„Zápas rozhodol prvý set, v ktorom sme mali neuveriteľné šance, ktoré sme ale nedokázali premeniť a súper nás potrestal. Druhý set sme vyhrali s rovnakým šťastím ako súperky ten prvý. Rozhodli chyby na ich strane. V treťom sete za vysoko nepriaznivého stavu sme dali šancu juniorkám. Štvrtý set sa dlho vyvíjal priaznivo pre nás, bohužiaľ zasa s vlastnými chybami v koncovke. Paneurópa Bratislava má vyrovnanejšie družstvo a zaslúžene postúpila,“ povedal po stretnutí tréner VK Sp. Nová Ves Zdenek Hauer.

V ďalšom účinkovaní o 5. - 8. miesto budú hrať najbližšie dva zápasy s Kežmarkom, začínajú doma v sobotu 23. 3. 2013.

VK Spišská Nová Ves – VŠK Paneurópa Bratislava 1:3 (-23, 23, -16, -20)

Spišská Nová Ves: Harčárová 2, Kubová 13, Mikušová 1, Fábryová 5, Jakábová 25, Olejníková 12, libero Böhmerová (Sandtnerová 0, Nováková 2, Zaťková 0, Nagyová 1).