Rozhodujúci gól.
Rozhodujúci gól. (Autor: jope)
Sportnet|19. mar 2013 o 00:00

Vo finále hokejovej ligy žien vedú Spišiačky 2:0 na zápasy nad Popradčankami.

SP. NOVÁ VES. Pred finále boli vyhlásenia zo strany Popradu až príliš skromné. To Spišiačky bolo potrebné skôr krotiť, lebo pred finále sa im dávali veľké šance a mala to byť jednoznačná záležitosť zverenkýň trénera Finduru.

V prvom súboji dlho dokázali Popradčanky držať krok a až v poslednej tretine ich domáce hráčky dostali do kolien a zvíťazili 5:2.

Nedeľňajšia dráma bola len pre silné nervy. Ak by po desiatich minútach vyhrávali Novovešťanky 3:0, nikto by nič nepovedal.

Bol to festival zahodených šancí, medzi ktoré možno zarátať aj nepremenené trestné strieľanie Srokovej v tretej tretine. Popradčanky dvakrát poriadne zaútočili a dlho viedli 2:1.

Až Ihnaťovej gól posúval zápas do predĺženia. V nájazdoch ukázala svoje kvality brankárka Spišiačok Kiapešová.

„Predpokladal som, že to budú ťažké zápasy. Poprad má veľkého trénera, ktorý vie družstvo pripraviť na takéto súboje. V prvom meraní síl nám trošku pomohla nedisciplinovanosť hostí, keď góly sme dávali hlavne v presilovkách. V nedeľu Popradčanky dobre korčuľovali a my sa nevedeli presadiť pred bránou. Navyše sme dostali dva hlúpe góly, ktoré by možno iné družstvá položili. Po príhovore v šatni medzi tretinami si slová vzali k srdcu a začali sme hrať našu hru. Sily ubúdali, ale súperky sme k ničomu nepustili. Škoda nevyžitej presilovky v závere piatich proti trom. V nájazdoch nás podržala brankárka Kiapešová,“ povedal po finálovom dvojzápase na domácom ľade tréner HC Osy Spišská Nová Ves Pavol Findura.

Séria sa presúva do Popradu. Bude tréner meniť taktiku?

„Máme na to tri útoky, ktoré dokážu hrať rozumný hokej. V týchto zápasoch sa ukazovalo, že sa vieme dostať do šancí, no tie nevieme premieňať. Takýto hokej chceme preferovať aj v Poprade. Hneď v prvom zápase chceme urobiť rozhodujúci krok.“

Po zranení výborná

Najväčšou oporou Spišiačok vo finále je jednoznačne brankárka Romana Kiapešová. V prvom zápase vyriešila niekoľko nebezpečných situácií.

V druhom súboji vynikla v samostatných nájazdoch, keď ju ani jedna Popradčanka nedokázala prekonať.

„Po zranení sa mi len ťažko chytá. V prvom finále to bolo v pohode. Horší bol druhý súboj a hlavne dva nešťastné góly príliš na dobrej nálade nepridali. Ale všetko som si potom vynahradila v nájazdoch, kedy som nepustila ani jeden puk do brány,“ spokojne skonštatoval po druhom zápase brankárka HC Osy Spišská Nová Ves Romana Kiapešová.

Tréner poďakoval

Na ľade je veľká finálová rivalita, ale v zákulisí to je súboj dvoch kamarátskych tímov. Možno keby mali Novovešťanky väčšiu šatňu, sedeli by všetky dievčatá v jednej. Rovnako veľkí priatelia sú obaja tréneri.

„V prvom rade chcem svojím dievčatám poďakovať za predvedený výkon, hlavne v nedeľu. Druhý zápas bol kvalitatívnejšie lepší a dramatickejší, hra sa prelínala z jednej strany na druhú. Je to dôstojné finále. My ideme ďalej a aspoň v jednom chceme zvíťaziť. Pravdou je, že Spišská má skúsenejšie a silnejšie hráčky. Náš káder je mladý, ale veľmi perspektívny. Doma lacno kožu nepredáme,“ uviedol výborný stratég a tréner Popradu Milan Skokan.

Vo finálovej sérii tak vedú Spišiačky 2:0 na zápasy. Hrá sa na tri víťazné. Ďalšie dva sú na programe v sobotu resp. v nedeľu na popradskom ľade.