Nedeľa, 17. december, 2017 | Meniny má Kornélia

Spišiačky vyrovnali stav série s Piešťanmi

Boj o postup do semifinále je otvorený. Po najlepšom výkone v sezóne zvíťazili na domácej pôde Spišiačky vyše tridsaťbodovým rozdielom.

Dobre pripravené. Zápas play–off bol po všetkých stránkach výborne pripravený.(Zdroj: Jozef Petruška)

SP. NOVÁ VES. Úvod druhého play–off zápasu bol veľkolepý. Nástup domáceho družstvá bol netradičný, povzbudiť prišli basketbalistky aj čerstvé majsterky Slovenska v ľadovom hokeji, nasledovala hymna a potom už nasledoval veľký basketbalový zápas v podaní domácich hráčok.

Začiatok mali lepší piešťanské čajky, ale domáce hráčky sa postupne začali presadzovať strelecky a po prvej štvrtine bolo rovnaké skóre, ako deň predtým u mužov. Spišiačky viedli 22:19.

Piešťanské basketbalistky ešte odolávali na začiatku druhej štvrtiny. V druhom polčase už na ihrisku dominovalo len jedno družstvo. Bodový odstup postupne narastal, po tretej štvrtine to bolo 65:47.

V poslednej desaťminútovke sa diváci bavili basketbalom. Skvelý domáci fanklub dopĺňali povzbudzujúce hokejistky HC Osy a náskok Novovešťaniek bol až tridsaťbodový a konečný rezultát bol 86:54.

Hrá sa na dva víťazné zápasy a o postupujúcom do semifinále sa rozhodne v stredu v Piešťanoch.

„Podali sme oveľa kolektívnejší výkon ako v Piešťanoch a výsledok sa dostavil. Hrali sme pozorne v obrane, pomáhali si jedna druhej. Do Piešťan ideme s pokorou, avšak chceme sa na našu palubovku vrátiť ako semifinalistky,“ povedala po zápase hráčka ŠKBD Rücon Spišská Nová Ves Zuzana Babaríková.

Mládež vo výsledkoch

Bohatý basketbalový program mali cez víkend aj dievčenské basketbalové kolektívy.

Výsledok, 1. liga žien – 1. kolo play–off:

MBK Stará Turá – ŠKBD Rükon B 109:60 (60:42), Jurčišinová 17, Duchová K. 12, Vajnerová 11, Kurilova 9, Pokryvková 9, Šoltysová 2.

MBK Stará Turá – ŠKBD Rükon B 84:69 (40:30), Duchova D. 20, Vajnerova 18, Jurčišinova 12, Kurilova 8, Pokryvkova 4, Macejkova 3, Muchova 1. Stav série : 2:0

Marcel Mertinko – tréner ŠKBD SNV: „Prvé kolo play–off sme odohrali v Starej Turej v sobotu po štvorhodinovej ceste. Na palubovke sme vybuchli, nedarilo sa nám strelecky a v tretej štvrtine sme mali vyfaulované tri najlepšie hráčky. V druhom zápase sme podali lepší výkon, len ani to nestačilo. V tretej štvrtine nás rozhodcovia poškodili. Verím, že doma ich potrápime a pôjdeme ďalej. Odveta je 6. a 7. apríla 2013 v Spišskej Novej Vsi.“