Piatok, 24. november, 2017 | Meniny má Emília

V poslednom kole PHL sa tabuľka riadne zmenila

Popradská hokejová liga (mala na programe záverečné 21. kolo v ročníku 2012/2013.

Popradská hokejová liga (PHL) mala na programe záverečné 21. kolo v ročníku 2012/2013.

POPRAD. Prvé dve pozície už boli isté pred týmto kolom, ale o ostatných miestach rozhodli posledné zápasy. Nakoniec si všetky tímy svoje pozície vymenili.

Vo štvrtok nastúpili v prvom zápase HC Sabres proti lídrovi súťaže HC Elite Forces. „Šable“ potrebovali získať aspoň bod, ak chceli mať istú tretiu priečku, ale stretnutie dopadlo inak. Hostia sa poľahky dostali do vedenia a dostatočný odstup si držali do konca druhej tretiny. V poslednej domáci už rezignovali a majster tohto ročníka iba prikrášlil výsledok.

Druhý zápas medzi HC Old's a HK Vulkán bol oveľa dramatickejší. Obaja súperi potrebovali zvíťaziť, aby si potvrdili tabuľkové umiestnenia. Celé stretnutie sa hralo v dobrom tempe, aj keď oba tímy neboli v ideálnom zložení. Prvé dve tretiny mali navrch „Starí páni“. V strednej časti viedli už o dva góly, ale hosťom sa podarilo dať gól. Nakoniec rozhodla tretia tretina a v nej doplatili domáci na zúfalú koncovku.

HK Vulkán zvíťazil výbornou defenzívnou hrou a premenenými rýchlymi výpadmi. Zaslúžene získal bronzové medaily a „Starí páni“ museli čakať do soboty, ako dopadne ich rival HC Tatry.

V prvom zápase v sobotu nastúpili HK Svit proti HK Blue Tigers. Ak sa chceli domáci odlepiť z poslednej priečky, museli zabodovať. Vyrovnané prvé dve tretiny priniesli malý náskok domácich a keď sa im v poslednom dejstve strelecky začalo dariť, potrebné body sa im podarilo získať.

Rozuzlenie piatej a siedmej priečky mali v rukách poslední aktéri súťaže HC Tatry a HK CCCP. Tatry mali mierne navrch, ich brankár chytal s istotou. Pomaly zvyšovali svoj náskok a nakoniec zaslúžene zvíťazili bez inkasovaného gólu.

Vo štvrtok o 19.45 hod. bude na zimnom štadióne v Poprade vyhodnotenie celého ročníka. Odovzdajú sa ceny pre všetky mužstvá aj individuálne ocenenia. Hráči si na záver zasúťažia rozdelení do dvoch skupín po piatich hráčov z každého tímu. Biely tím budú reprezentovať hráči HC Elite Forces, HC Tatry, HC Old's a HK CCCP.

Čierny tím zložia hráči z HK Blue Tigers, HK Vulkán, HC Sabres a HK Svit. Súťažiť sa bude v samostatných nájazdoch a o najrýchlejšieho korčuliara. Na záver celej akcie odohrajú vzájomný zápas.

Výsledky 21. kola: HC Sabres - HC Elite Forces 2:9 (1:5, 1:0, 0:4), góly: Suchý, Hohola - Slebodník, Gužiak a Vojtko po 2, J. Kočiš, Baran, S. Kočiš, vylúčenia: 1:5, HC Old's - HK Vulkán 5:7 (2:1, 2:2, 1:4), góly: R. Zalibera 4, Ochotnický - P. Jurko, Mrukvia a Hyben po 2, Bukovič, vylúčenia: 2:3, HK Svit - HK Blue Tigers 10:5 (3:2, 2:2, 5:1), góly: Jacenko 4, Višňovský 3, Pavličko 2, Chlebák - J. Sidor 4, D. Sidor, vylúčenia 3:1, HC Tatry - HK CCCP 8:0 (2:0, 1:0, 5:0), góly: Renner 4, Sabo, Štrbka, Kundis, Baselides, vylúčenia: 3:1.