Pondelok, 19. február, 2018 | Meniny má Vlasta

Päť zlatých pre Shihan na Grand Prix Žilina

Vyše päťsto karatistov zo Slovenska, Česka a Poľska sa stretlo v športovej hale športového gymnázia v Žiline na Grand Prix Žilina 2013.

Štyria medailisti. Zľava: Tomajka, Jalowiczor, Jalowiczorová, Glatzová a tréner Ján Glatz.(Zdroj: archív)

POPRAD. Turnaj bol zároveň vedený ako otvorené majstrovstvá Stredoslovenského zväzu karate detí, žiakov a mladšieho dorastu s postupom na májové majstrovstvá Slovenska a v rámci ktorých sa uskutočnilo aj tretie kolo pohára Stredoslovenského zväzu karate.

Medailové ťaženie pre Karate klub Shihan Poprad odštartoval v Žiline Hugo Hyben, ktorý si v súbornom cvičení kata vybojoval medzi 5 až 7-ročnými chlapcami bronz. Popoludní prišli na rad športové zápasy kumite a ako prvé 5 až 7-ročné dievčatá.

V kategórii do 20 kg Veronika Jalowiczorová vybojovala zlato rovnako ako Barbora Glatzová do 24 kg. Michaela Kromková do 28 kg skončila bronzová.

Medzi mladšími žiakmi do 24 kg Marekovi Tomajkovi šťastena vo finále nepriala a pre tentoraz sa musel uspokojiť so striebrom.

Lepšie sa Shihanistom darilo do 28 kg, kde Marko Jalowiczor kategóriu vyhral a Adrián Kolesár obsadil tretie miesto.

Rovnako sa darilo medzi staršími žiakmi do 35 kg Igorovi Hauserovi a Tomášovi Gajanovi, ktorí si to rozdali až vo finále. Lepšie z tohto duelu vyšiel Hauser a Gajan sa tak musel uspokojiť so striebrom. Stanislav Krajč z eliminačných bojov nepostúpil.

Rovnako strieborná skončila aj Monika Pekarčíková medzi staršími žiačkami nad 40 kg. Júlia Viktória Imriščáková medzi staršími žiačkami do 40 kg skončila štvrtá.

Ďalšie dve strieborné medaily pre popradské farby vybojovali medzi mladšími dorastenkami nad 45 kg Petra Píchová a Filip Rejdovian medzi mladšími dorastencami do 40 kg. V tejto kategórii Martin Banáš obsadil štvrté miesto a Ondrej Zbell z eliminačných bojov nepostúpil.

Kategóriu kadetiek nad 54 kg Karolína Kollárová s prehľadom vyhrala. Adrián Bartko medzi kadetmi do 57 kg z eliminačných bojov nepostúpil. Poslednú medailu do popradskej zbierky pridala Dana Lešová, ktorá medzi juniorkami do 53 kg skončila tretia.

Slavomír Gonda medzi mužmi bez rozdielu hmotnosti skončil štvrtý.

V medailovej štatistike Pohára Grand Prix Žilina 2013 sa stal najúspešnejším klubom Rapid Bratislava (7 zlatých, 4 strieborné, 7 bronzových) pred Karate klubom Shihan Poprad (5-5-4) a Farmexom Nitra (4-0-3). V pohári klubov Stredoslovenského zväzu karate za ročník 2012/2013 sa stal víťazom klub CMK Banská Bystrica (82 bodov) pred Karate klubom Shihan Poprad (78) a ŠŠK Prievidza (69).