Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Neúspešný boj o siedmu priečku

V boji o siedme miesto prehrala v prvom zápase Spišská Nová Ves v Nitre s COP 0:3.

Kadetky boli úspešné, keď porazili druhé družstvo v tabuľke a stratili vôbec prvý bod v súťaži. Kadetky vyhrali doma nad TU Košice oba zápasy po setoch 3:1 a 3:2.

SP. NOVÁ VES. V prvom zápase o 7. miesto mali navrch dobre zohraté a nabudené juniorky, ktoré hája farby COP Nitra. Spišiačky prišli viac-menej tiež s juniorkami, ale o súhre to nebolo.

Domáce volejbalistky začali zostra a v prvom sete viedli už 6:0, aby ho potom hladko dohrali a vyhrali. Podobný scenár mal aj druhý set. Aký-taký odpor kládli Spišiačky iba v treťom sete, ktorý aj mohli vyhrať, ale nevyhrali. Pred odvetou v Spišskej Novej Vsi zostávajú favoritmi hráčky COP-Nitra.

Extraliga, ženy, o 7. miesto: COP Nitra - VK Spišská Nová Ves 3:0 (18, 16, 22).

Spišská Nová Ves: Sandtnerová , Kubová, V. Hnátová, Mikušová, Olejníková, Zaťková, libero Bodáková (Nováková, Nagyová). Tréner: Z. Hauer.

Tréner žien VK SNV Zdenek Hauer: „Prvé dva sety mali jednoznačne navrch hráčky Nitry. My sme sa rozohrali trochu v treťom sete, ale na víťazstvo to bolo málo. Domáce volejbalistky vyhrali zaslúžene, pretože boli lepšie vo všetkých herných činnostiach.“

V 2. zápase 3. kola (posledný zápas sezóny 2012/2013) budú hrať ženy domas COP Nitra. Hrá sa v športovej hale, v sobotu 13. 4. o 18.00 h.

Spišiačky privítali doma druhé družstvo v tabuľke a rysovali sa dva dobré zápasy. Aj tak bolo. Hneď v prvom zápase sme však prehrali prvý set a bol to boj o každú loptu. Potom mali navrch domáce hráčky a zápas doviedli tromi vyhratým setmi do víťazného konca. Druhý zápas mal ešte búrlivejší priebeh, pretože Spišiačky v ňom prehrávali už 0:2 na sety. Zlom nastal až v treťom sete, ktorý domáce volejbalistky vyhrali, ako aj ďalšie 2 sety za sebou a celý zápas 3:2 na sety. Tým stratili vôbec prvý bod v súťaži (za výhru 3:2) a zvýšili si náskok pred druhými TU Košice už na 11 bodov.

OM kadetky – 12. kolo: VK Spišská Nová Ves – Slávia TU Košice 3:1 (-18, 20, 20, 13) 3:2 (-18, -16, 16, 21, 12).

Základná zostava: Nováková, Zeleňáková, Zaťková, Nagyová P., Hnátová, Urbanová, libero Antlová, striedali: Dulíková, Vikartovská.

Trénerka junioriek Eva Fabianová: „Čakal nás súper, ktorý je momentálne druhý v tabuľke. Takže sa čakal vyrovnaný zápas. Aj keď sme oba zápasy dotiahli do víťazného konca a v druhom stretnutí sme už prehrávali 0:2 dievčatá za pomoci divákov, ktorí ich dokázali „prebudiť“ k lepšiemu výkonu a nakoniec zaslúžene vyhrať aj za takého nepriaznivého stavu.“

Juniorky sa pripravujú na M-SR, ktoré budú koncom apríla.

Kadetky cestujú v 13. kole do Šace, kde budú hrať v nedeľu 21. 4.