Deväťgólová nádielka Jamníčanov v Odoríne

Odštartovala jarná časť. Po dvoch týždňoch čakania sa v nedeľu v 1. triede SOFZ hralo o prvé jarné majstrovské body. (Autor: jope)
Sportnet|16. apr 2013 o 00:00

V netradičnom rytme odštartovala jarná časť I. triedy SOFZ. Jedno stretnutie sa neodohralo, v jednom padlo deväť gólov a Richnava mala voľno.

SPIŠ. S dvojtýždňovým omeškaním odštartovala najvyššia oblastná futbalová súťaž. Zo štrnástich účastníkov budú na jar bojovať o majstrovské body už len trinásti. Domaňovce zo súťaže po niekoľkoročnej kauze levočských klubov zvolili radšej variant, že futbal na takejto báze radšej hrať nebudú. V každom kole tak bude mať „jednotka“ jedno mužstvo, ktoré bude mať voľno. V nedeľu to bola Richnava. Jedno stretnutie v SŠM Bystranoch sa pre zlý terén preložilo.

Gelnica - Spartak Bystrany 2:1 (1:1)

Možno to znie prekvapujúco, ale zo začiatku bol Spartak lepším mužstvom. Nevyužili však sľubné šance. Až v 26. minúte potrestal jalový výkon domácich František Žiga gólom na 1:0. O sedem minút Tokarčík vyrovnal na 1:1. V 53. minúte unikajúceho hráča hostí zastavil Garčár len za cenu faulu a červenej karty. Desiati dokázali Gelničania zvíťaziť, keď v 87. minúte rozhodol o tom, že tri body ostanú doma Tokár. Pred 120 divákmi rozhodoval Regec.

GELNICA: Lazár – Tomaško, Švarc, Hofman – Štefánik, Garčár, Petko, Petrík, Kontroš – Tokarčík, Tokár, striedali: Henel, Sviečka. SPARTAK BYSTRANY: Dunka – Žiga, Žiga, Žiga – Žiga, Kandráč, Žiga, Źiga, Žiga – Horváth, Žiga, striedali: Kandráč, Horváth, Kandráč.

SŠM Bystrany - Mníšek n/H

Pre zlý terén sa v Bystranoch v nedeľu dopoludnia nehralo. Kuriozitou je, že SŠM Bystrany si pozvali na priateľský zápas Markušovce, ktoré tiež na svojom ihrisku ešte nemôžu hrať. A teraz to najlepšie – hralo sa na ihrisku v Domaňovciach!

Chrasť n/H. - Olcnava 1:1 (0:0)

Prvý polčas jasne nasvedčoval tomu, že sa hrá úvodný jarný zápas. Na oboch stranách to bolo veľmi nesúrodé. Viazla kombinácia a obe mužstvá sa len spolu zohrávali. Lepší futbal priniesol až druhý polčas. V 56. minúte najmenší hráč na ihrisku Mikuláš Dirda parádne preloboval najvyššieho hráča na ihrisku brankára hostí a rozjasal domácich priaznivcov. Je chvályhodné, že Olcnavčania to po góle nezabalili. Ich snaha bola korunovaná v 80. minúte, keď na chvíľu nechali domáci obrancovia voľného kanoniera Kaščáka a ten nekompromisne vyrovnal. V samotnom závere mohol zabezpečiť domácim tri body opäť Miki Dirda, ale tentoraz sa zaskvel gólman Olcnavy. V konečnom účtovaní je remíza veľmi spravodlivá. Pred 100 divákmi rozhodoval P. Zmij.

CHRASŤ n/H: Jančár – Kuchár, Jančár, Bady – Augustin, Franko, Geletka, Augistin, Dirda – Filip, Dirda, striedali: Franko, Olejník. OLCNAVA: Pollák – Košík, Petrov, Pavlík – Pollák, Prapotník, Kaščák, Melega, Rusnák – Vavrek, Rusnák, striedali: Kožár, Gonda.

Odorín - Jamník 0:9 (0:4)

Už prvý polčas a štyri góly v domácej sieti neveštili nič dobré. Hostia z Jamníka svoj gólostroj nezastavili ani v druhej časti hry, a tak sa zrodilo najväčšie prekvapenie kola. Trikrát sa do listiny strelcov zapísal hosťujúci Potempa, po dva góly pridali Podgurný a I. Farkašovský, po jednom góle zaznamenali Grzyb a Almaši. Pred 150 divákmi rozhodoval Žiga.

ODORÍN: Stanislav – Majko, Fabian, Kavulič – Čuj, Regrut, Stoličný, Goduľa, Antony – Slanina, Kočik, striedali: Strela, Čuchran. JAMNÍK: Kavulič – P. Farkašovský, Ľ. Farkašovský, Grzyb – Jakuba, Soták, Kusy, Čuj, Petruško – Potempa, I. Farkašovský, striedali: Hudzik, Podgurný, Almaši.

Kluknava - Sp. Nová Ves B 3:1 (1:1)

Prvý jarný súboj začali oba celky svižne. V 20. minúte najlepší hráč hostí Ivan Líška unikol po pravej strane a nezištne prihral Dunkovi, pre ktorého už nebolo problém skórovať. Po góle domáci prepli na vyššie obrátky a ich snaha bola korunovaná v 37. minúte Hadrym. Najdôležitejší moment zo strany hostí prišiel v 41. minúte, kedy musel pre poranenie pravého členka z hry odstúpiť výborne hrajúci Líška. Ten bol dovtedy ústrednou postavou hostí – rozdával lopty, vyhrával hlavičkové súboje a ťahal takmer všetky útoky hostí. Bez Líšku boli hostia v druhom polčase poloviční. V 70. minúte kapitán Ján Richnavský dostal ideálnu loptu na hlavu a umiestnenou hlavičkou dostal svoje mužstvo do vedenia. Za stavu 2:1 mal vyrovnanie na kopačke opäť hosťujúci Dunka, ale tentoraz gólovú tutovku zahodil. Trest prišiel v nadstavenom čase, keď sa z pokutového kopu nemýlil po druhý raz kapitán Richnavský. Pred 100 divákmi rozhodoval Petruška.

KLUKNAVA: Uličný – Voda, Hoppej, Sokolský – Ziolkovský, Rigda, Cakl, Pribičko, J. Richnavský – Belej, Hadry, striedali: M. Richnavský, D. Richnavský, Maras. SNV B: Ľach – Stanislav, Barnáš, Polóni – Biacovský, Dunka, Macala, Vojtila, Líška – Antal, Oreško, striedali: Volčko, Širila.

Nálepkovo - Prakovce 1:0 (0:0)

Bol to ukážkový prvý jarný zápas. Diváci veľa kvalitného futbalu nevideli. Hostia hrali vysoko takticky a dlho si udržiavali pre nich prijateľnú remízu. Aj z mála šancí, hlavne domáci veľa toho nevyužili. Keď už sa zdalo, že súboj skončí bez gólov, v nadstavenom čase v trme-vrme pred bránou sa najlepšie zorientoval Ivančo a rozhodol o tom, že tri body ostanú v Nálepkove. Pred 110 divákmi rozhodoval Rusnák.

NÁLEPKOVO: Tomčany – Gal, Opremčák, Baniak – Bobák, Jánoš, Gal, Gobl, Fabian – Viboh, Pacák, striedali: Žonda, Ivančo. PRAKOVCE: Cisár – Šimko, Filický, Mihalik – Slovinský, Komara, Kuchár, Grega, Regec – Demčák, Mihalik, striedali: Paučo, Grega.

13.Spartak Bystrany 13 0 1 13 12:56 1

Program ďalšieho kola: Spartak Bystrany – Nálepkovo, Prakovce – Kluknava 10.4. o 16.00 hod., SNV B – Odorín, Jamník – Chrasť n/H 10.30 hod., Olcnava – Bystrany, Mníšek n/H – Richnava, 10.30 hod.