Najlepší zápas sezóny prehrali Spišiaci až v predĺžení

Skvelý výkon. Druhý semifinálový súboj s Komárnom bol v podaní Spišiakov najlepším v sezóne. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|19. apr 2013 o 00:00

V druhom semifinálovom stretnutí prehrali Novovešťania až po predĺžení o štyri body.

SP. NOVÁ VES. V prvom domácom súboji o postup do finále na Spiši divácky rekord nepadol. Vyše tisíc divákov odchádzalo sklamaných výsledkom, ale herne to bol jeden z najlepších zápasov súťažného ročníka 2012/2013.

Po skončení stretnutia diváci vstali a zatlieskali. Domáci hráči siahli na dno svojich síl. Každý jeden, ktorý bol na palubovke, vydal zo seba maximum. Proti silnému súperovi takmer celý zápas viedli.

Komárno sa nikam neponáhľalo, stále si držalo domácich bodovo „na krátko“ a zapli v samotnom závere. Aj na konečných 88:88 v riadnom hracom čase Spišiaci dotiahli Mandičom.

Škoda, že úvod predĺženia lepšie zvládli hostia. Ale aj po prehre 100:1004 si zverenci trénera Milana Černického zaslúžia obrovskú pochvalu za predvedený výkon.

„Určite to bol náš jeden z najlepších súbojov v extralige. Bojovali sme dokonca, pobili sme sa o každý kôš, no bohužiaľ to nevyšlo. Veľmi sme chceli pred svojím publikom potiahnuť tú sériu úspešnú sériu v play–off zo štvrťfinále. Nevadí, ide sa ďalej. Rozhodli hlavne doskoky. Odišiel nám pivot Frost, no bojovali sme ďalej,“ povedal po stretnutí veľký bojovník v tomto stretnutí hráč BK 04 AC LB Spišská Nová Ves Stanislav Baldovský.

Raz vyhrať

Úžasné na basketbalistoch zo Spiša je, že si až veľmi uvedomujú silu svojho semifinálového súpera, no v stredu hrali bez akéhokoľvek rešpektu. Hostia si dávali hlavne pozor na Ackera, no opäť výborný zápas odohral Hovaňák a dobre mu sekundoval Baldovský.

Obdivuhodný bol výkon zraneného Frosta. Nastúpil od začiatku a pod košom odviedol skvelú robotu.

„Naším veľkým cieľom je zvíťaziť aspoň raz v Komárne. Hoci je na zápasy 2:0 pre nášho súpera, zďaleka to nevzdávame. Určite sa aj ja budem snažiť na stodvadsať percent. No hlavne zaberieme ako tím. Len naša bojovnosť môže platiť na veľmi kvalitné Komárno,“ vyhlásil Stanislav Baldovský.

Séria sa teraz presúva na juh Slovenska, tretí zápas je na programe v sobotu.

Domov»Sportnet na východe»Najlepší zápas sezóny prehrali Spišiaci až v predĺžení