Jakubany už dýchajú súperom na chrbát

Sportnet|23. apr 2013 o 00:00

Doterajšie výsledky odvetnej časti VI. ligy Šarišskej len potvrdzujú to, na čo sme upozorňovali už pred jej štartom.

STARÁ ĽUBOVŇA.

Aj keď pozícia Jakubian sa zdala na prvý pohľad pomerne beznádejná, pri trojbodovom systéme za víťazstvo to tak jasné ani zďaleka nemusí byť. A už prvé dve kolá nám dali za pravdu.

Po minulotýždňovej prehre dokázali hráči TJ Sokol v domácej jarnej premiére ukoristiť všetky body po víťazstve nad Malcovom 1:0 (0:0).

Bolo to ich druhé víťazstvo a zároveň druhé čisté konto v tejto sezóne. Na priamych konkurentov v boji o záchranu - Chmiňany a Šibu - ktorí zhodne nebodovali, tak strácajú už len dva, resp. štyri body.

Príjemné jarné počasie prilákalo do hľadiska veľmi slušnú návštevu, ktorá bola od začiatku svedkom viac bojovného ako kvalitného stretnutia.

V prvom polčase sa hral medzišestnástkový futbal, hostia pohrozili zo štandardných situácií, domáci brankár si však s ich pokusmi poradil. Viac vzruchu priniesol až druhý polčas, kedy pribudlo závarov pred oboma bránami, bol to typický zápas o jednom góle.

V polovici druhej štyridsaťpäťminútovky sa ho na radosť väčšiny z prítomných divákov podarilo streliť domácim. Strelu Pribiša ešte brankár hostí stihol vyraziť, ale na následnú dorážku Orechovského už nemal nárok – 1:0.

Po inkasovanom góle si hostia, ktorí boli na základe postavenia v tabuľke favoritom tohto stretnutia, snažili vynútiť tlak, mali viac z hry, ale domáca obrana pracovala spoľahlivo a súpera do vyloženej šance nepustila.

V záverečných minútach pribudlo nervozity na ihrisku aj v hľadisku, na výsledku to už ale nič nezmenilo.

V Jakubanoch sa tak mohli radovať z mimoriadne dôležitého víťazstva, ktoré je tým najlepším povoleným dopingom do ďalších bojov.

Jakubany - Malcov 1:0 (0:0)

Gól: Orechovský, rozhodovali Martinko – Mriglot, Michalík, 300 divákov. TJ Sokol: M. Čopiak – Pardus, Dziak, Dufala, Varchola (55. Mačuga) – Orechovský, Ščensný, Nemergut, Gužlej (65. Kolčák) - Pribiš (72. Čoma), J. Čopiak

Marek Čopiak (hrajúci manažér TJ Sokol): „Bol to bojovný zápas. Naše víťazstvo hodnotím ako zaslúžené, mali sme viac čistých šancí, k jednému strelenému gólu sme mohli pridať aj ďalší. Na druhej strane, hostí sme veľmi do príležitostí nepúšťali, s výnimkou pár priamych kopov sa nám darilo ich akcie eliminovať zväčša už pred naším pokutovým územím. Teraz nás čaká súboj na pôde lídra a potom mimoriadne nahustený program, na ktorý sa chceme čo najlepšie pripraviť. V týchto zápasoch pôjde o veľa.“