Štvrtok, 24. august, 2017 | Meniny má Bartolomej

Líder opäť rozhodol až v nadstavenom čase

Súboj prvého s posledným bol veľmi vyrovnaný. Nálepkovo opäť strelilo víťazný gól v nadstavenom čase.

Susedské derby. Po veľkom víťazstve u susedov v Odoríne jamnícky brankár neinkasoval ani doma proti ďalšiemu zo susedov z Chraste n/H.(Zdroj: Jozef Petruška)

Druhé jarné kolo zmeny na čele a konci tabuľky neprinieslo.

SPIŠ. V osemnástom kole sa už odohrali všetky stretnutia. Voľno mali len Gelničania.

Spartak Bystrany - Nálepkovo 0:1 (0:0)

GÓL: 90. Pacák. ROZHODOVAL: Legát. DIVÁKOV: 300.

Ihrisko v Bystranoch už bolo cez víkend v poriadku a tak sa mohli na ňom začať boje o majstrovské body. Ako prví vybehli na trávnik hráči Spartaka Bystrany. Tí hostili atraktívneho súpera – lídra tabuľky z Nálepkova. Od začiatku to bol veľmi kvalitný zápas. Spartakovci opäť doplatili na svoju veľkú slabosť – premieňanie gólových šancí. Hlavne v prvom polčase ich mali neúrekom. Domáci diváci márne čakali na prvý jarný domáci gól. Keď už obidve mužstvá pomýšľali na odchod do šatní a boli zmierené s remízou, Nálepkovčania zopakovali situáciu spred týždňa. V nadstavenom čase skóroval Pacák a domácim ostali len oči pre plač.

SPARTAK BYSTRANY: Dunka – Žiga, Žiga, Žiga – Žiga, Kandráč, Žiga, Źiga, Žiga – Horváth, Žiga, striedali: Kandráč, Horváth, Kandráč.

NÁLEPKOVO: Tomčany – Gal, Jánoš, Opremčák – Baniak, Viboh, Gobl, J. Gal, Žonda – Fabian, Pacák, striedal: Bobák.

Prakovce – Kluknava 0:1 (0:1)

GÓL: 25. Ján Richnavský. ROZHODOVAL: Labaš. DIVÁKOV: 100.

Prakovčania si preložili majstrovské stretnutia na sobotu. A tak jarnú domácu jarnú premiéru si odkrútili v tretiu aprílovú sobotu. Zo začiatku to bol vyrovnaný zápas. Po úvodnej oťukávačke sa mužstvá pomaličky osmeľovali, ale veľa vzruchu pred bránami nebolo. V 25. minúte po rýchlej krídelnej akcii najprv útočník hostí minul v dobrej pozícii centrovanú loptu, tá sa dostala ku kapitánovi Jánovi Richnavskému a ten sa v takýchto situáciách nezvykne mýliť – 1:0. Ako sa ukázalo v ďalšom priebehu, bol to rozhodujúci moment celého stretnutia. Hlavne v druhom polčase sa očakával veľký nápor Prakovčanov, ten však neprichádzal a všetky vážnejšie situácie s prehľadom riešil veterán spišských trávnikov v kluknavskej bráne Jaro Uličný.

PRAKOVCE: Cisár – Šimko, Filický, Mihalik – Slovinský, Komara, Kuchár, Grega, Regec – Demčák, Mihalik,

KLUKNAVA: Uličný – Belej, D. Richnavský, J.Richnavský - Rigda, Pribičko, Ziolkovský, Bohor, Sokolský - Hoppej, Lisý, striedali: Hadry, Peklanský, P. Hadry.

SNV B - Odorín 5:0 (4:0)

Góly: 28. a 38. P. Macala, 33. ,37. 69. M. Antal. ROZHODOVAL: Jasečko. DIVÁKOV: 120.

Prvá desaťminútovka bola z oboch strán vyrovnaná. Odorínčania si vypracovali dve šance, domáci zlepšili kombináciu a v 28. minúte kapitán P. Macala otvoril gólový účet. V 31. minúte mal vyloženú šancu domáci Marek Antal, ale brankár hosti Strapec ho vychytal, ale v 33. min. sa už nemýlil a zvýšil stav na 2:0. Ďalší gól pridal M. Antal v 37. minúte po ideálnej prihrávke obrancu Lukáša Vojtilu a zvýšil stav stretnutia na 3:0.V 38. min. sa kapitán domácich Pavol Macala po dôraznom sledovaní lopty dostal do šance a zvýšil na 4:0. Domácim sa v priebehu desiatich minút podarilo streliť štyri góly, čo bolo rozhodujúce. Do druhého polčasu nastúpili domáci ako vymenené mužstvo bez dôrazu a pohybu a prispôsobili sa hre súpera . Marek Antal mal v stretnutí streleckú chuť, dosiahol hetrik keď v 69. min. po nariadenom pokutovom kope na dvakrát prekonal gólmana hostí a upravil stav stretnutia na 5:0. Druhý polčas bol oku nelahodný a dosiahol kvalít II. triedy.

SNV B: Oreško – Stanislav, Širila, Barnáš – Biacovský, Macala, Vojtila, Líška, L. Oreško – Ondra, Antal, striedali: D. Oreško, Dunka, Kandráč.

ODORÍN: Strapec – Petrášek, Čuj, Strela – Kavulič, Stoličný, Antony, Krajňák, Regrút – Stanislav, Kočik, striedali: Čuchran, Mišada, Fabian.

Jamník - Chrasť n/H 2:0 (1:0)

GÓLY: 5. I. Farkašovský, 75. Podgurný. ROZHODOVAL: Jochman. DIVÁKOV: 200.

Kto prišiel v Jamníku v nedeľu dopoludnia na futbal neskoršie, nevidel najdôležitejší moment prvého polčasu. Po piatich minútach hry pohotovo zakončil I. Farkašovský. Ten istý hráč sa potom v polovici prvého polčasu nešťastné zranil a putoval do nemocnice. V úvode ešte Potempa nevyužil dobré príležitostí. V prvej časti hry sa snažili Chrasťania vyrovnať, mali na to dve veľké príležitostí, ale ich strelci mali v tomto stretnutí poriadne vychýlenú mušku. Od 60. minúty hrali Jamníčania len o desiatich, keď po druhej žltej videl červenú kartu M. Farkašovský. V 75. minúte na hranici šestnástky sa šikovne uvoľnil striedajúci Podgurný a „špicom“ šikovne prekonal Jančára.

JAMNÍK: Kavulič – P. Farkašovský, Ľ. Farkašovský, Grzyb – Soták, Jakuba, J. Čuj, Petruško, Kusy – M. Farkašovský, Potempa, striedali: Podgurný, M. Farkašovský.

CHRASŤ n/H: Jančár – Kuchár, Jančár, Bady – Augustin, Franko, Geletka, Augistin, Dirda – Filip, Dirda.

Olcnava – SŠM Bystrany 2:2 (1:0)

GÓLY: 42. a 82. Olejník – 63. Jochman, 88. Ján Suchý. ROZHODOVAL: Silla. DIVÁKOV: 150.

Prvý polčas pekný futbal nepriniesol, hralo sa prevažne medzi šestnástkami. Rozkúskovaná hra z množstvom faulov a minimom šancí na oboch stranách ktoré však ostali nevyužité. V 42. minúte sa diváci dočkali gólu, po dlhom výkope domáceho brankára predĺžil loptu P. Pollák na Olejníka a ten s prehľadom dostal domácich do vedenia – 1:0. Druhý polčas už priniesol iný futbal, hostia po skrumáži pred domácou bránou Jochmanom vyrovnali. O výsledku sa rozhodovalo v závere zápasu. Olejník dostal domácich opäť do vedenia, no o dve minúty Ján Suchý z priameho kopu vyrovnal na konečných 2:2.

OLCNAVA: D. Pollák – Košík, Petrov, Pavlík - P. Pollák, Vavrek, Kaščák, Melega, M. Rusnák - Olejník, P. Rusnák, striedali: Prapotník.

SŠM BYSTRANY: R. Pavol – Timčík, I. Lipovský, J. Pavol - Jochman, J. Lipovský, Forgáč, Smik, Ján Suchý - Jozef Suchý, Kekeľ, striedali: Šebest, Klešč.

Mníšek n/H - Richnava 1:0 (1:0)

Gól: 33. M. Žiga. ROZHODOVAL: Novotta. DIVÁKOV: 100

Po dlhom čakaní sa konečne majstrovského futbalu dočkali aj v Mníšku n/H. Od začiatku obidve mužstvá začali svižne. Domáci mali viac z hry a v 33. minúte Kujnisch ideálne prihral M. Žigovi, ktorý presne namieril a Mníšek n/H viedol 1:0. V závere prvého polčasu kanonier Bandžuch mieril len do žrde.
V druhom polčase sa viac bojovalo, ako hralo. Hostia mali blízko k vyrovnaniu po dvoch tečovaných strelách. Richnavčania sa stále snažili o vyrovnanie, ale museli si dávať pozor na rýchle domáce protitútoky. V závere stretnutia mohol pridať druhý zápis do listiny strelcov M. Žiga, ale hlavou po rohovom kope zblízka trestuhodne zahodil.

MNÍŠEK n/H: Lorinc – P. Palaščák, O. Plachetka, Gajdoš – Pavol Palaščák, M. Žiga, Drajna, Kujnisch, Vartovník – Štark, F. Plachetka, striedal: Gotsch.

RICHNAVA: Vaščák – Š. Vaščák, Hudák, Kakalejčík – Bandžuch, Labanc, Papcun, Kurila, Roman - S. Bandžuch, Biroš, striedali: Dolnačko, Zahuranec, Ondaš.

13.Spartak Bystrany 15 0 1 14 12:57 1

Program 19. kola: Gelnica – Mníšek n/H. Richnava – Olcnava 10.30. SŠM Bystrany – Jamník, Chrasť n/H – SNV B, Odorín – Prakovce 10.30, Kluknava – Nálepkovo.