Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Starší žiaci budú hrať o titul

Mládežnícke družstvá BK 04 AC LB Spišská Nová Ves a ŠKBD Spišská Nová Ves počas minulého víkendu hrali so striedavými úspechmi.

Juniori v poslednom zápase sezóny 2012/2013 s Košicami vyhrali, ale do finále o Majstra Slovenska nepostúpili.

SP. NOVÁ VES. Kadeti hrali v Košiciach, po dobrom výkone prehrali. Starší žiaci BK Spišská Nová Ves doma porazili obávanú Považskú Bystricu. V regionálnych basketbalových súťažiach žiaci v dvojzápase zvíťazili nad Popradom. Starší mini žiaci na turnaji v Poprade nenašli premožiteľa. Žiačky ŠKBD Spišská Nová Ves jeden zápas doma s Krompachmi vyhrali, v druhom zápase už ťahali za kratší koniec. To isté družstvo ŠKBD v kategórii mladších žiačok prehralo doma s Dannaxom Košice.

Výsledky:

DL Juniori: BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – TU Košice 75:57 381, Košala 16, Krajňák 13, Kolečanyi 13, Šomšák 9, Sarna 9, Predný 6, Antoni 6, Pavľák 3

Erich Korfanta – tréner SNV: „Našou snahou bolo ukončiť zápas s Košicami pozitívne, to znamená vyhrať. Trocha ma mrzí, že tento súper z Košíc sa prebojoval do finálového turnaja o titul Majstra Slovenska. My sme tohto súpera porazili nielen v Košiciach, ale i doma. Môžeme si za to sami, darmo je teraz plakať nad rozliatym mliekom. Sezóna bola taká aj z objektívnych príčin. Chlapcom chcem poďakovať za sezónu, za prácu na tréningoch a i v zápasoch. Mali sme ťažkú sezónu, bolo veľa zranených hráčov , odchody z mužstva. Z kolektívu odchádzajú štyria hráči k seniorom do mužského basketbalu, perspektíva pre budúcu sezónu je dobrá . Som rád, že sme v poslednom zápase sezóny vyhrali a uvidíme, čo bude ďalej.“

DL Kadeti:

BK TU Košice - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 67:57 (37:29), Košala 18, Kamenický 13, Macejko 11, Markulík 5, Petrovič 4, Pánis 4, Vodila 2.

Marek Dovčík – tréner SNV: „Vyrovnaný a dramatický zápas, súper nám v druhej štvrtine odskočil na desať bodov, vždy keď sme začali sťahovať náskok, Košičanov podržal lepší doskok a zakončenia z druhých šancí.“

Starší žiaci:

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – BK Považská Bystrica 98:67 (42:28), Ovčiarik 19, Javorský 17, Vodila 14,Kamenický 13, Muránsky 11, Tomajko 11.

Ján Pirník – tréner SNV: „Bol to ťažký zápas a pre nás veľmi dôležitý krok k tomu, aby sme sa dostali medzi najlepšiu štvorku. Potrebovali sme vyhrať a to sa nám podarilo. Zodpovednosť pred týmto zápasom nám zväzovala ruky a opätovne sme riešili problém, ktorý bol aj v Bratislave premieňanie jednoznačných pozícií. V prvom polčase si chlapci uvedomovali dôležitosť zápasu , do druhého polčasu už nastúpili trošku smelšie a výsledok z prvého polčasu sme svojou bojovnosťou prikrášlili a podľa mojich predpokladov a prognóz už by sa nám nemalo nič stáť, aby sme cestovali na Majstrovstvá Slovenska do Žiliny a získali vysnívanú medailu.“

Regionálne basketbalové súťaže

Žiaci:BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – BK Poprad 69:52, (6:12, 21:12,25:14, 17:14), Majerčák 16, Slivka 16, Korfanta 15, Tomajko 14, Baluch 5, Kozel 2 a Fibiš 1.

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – BK Poprad 66:47 (20:16, 16:11, 16:10, 14:10) , Majerčák 15, Korfanta 14, Tomajko 12, Broško 6, Baluch 4, Novák 4, Kalafut 3, Slivka po 3, Fibiš 2, Gasior 2, Kozel 1.

Tomáš Mačupa – tréner SNV:„V obidvoch zápasoch vo Svite sme mali problém so streľbou zvonku, ale dobre sme hrali pri doskakovaní a dávali sme body z pod koša. Rozhodujúci bol prvý polčas ale obránili sme súpera v oboch zápasoch a zápasy sme vyhrali o viac ako pätnásť bodov.“

Starší mini žiaci – turnaj v Poprade- tréner Radoslav Karabín:
BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – KAC Košice 58:30, Korfanta 15, Cvengroš 9, Stanko 6, Kozel 6, Šrobár 6, Cap 6.

BK Poprad - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 24:50, Korfanta 10, Kozel 8, Javorský 6, Cap 4, Cvengroš 4, Jaroš 4.

Žiačky – dvojkolo – tréner Martin Bartoš:

ŠKBD Spišská Nová Ves – BK Krompachy 42:38 (25:23), Babiková 11, Babejová 10, Fabiánová 5, Detvajová 4, Sopkovičová 4, Alexyová 3, Cmorejová 3, Fabiniová 2 – Šidlovská 10, Hegerová 7, Pustayová 6, Petrovká 5, Lisová 4, Brezovská 4, Thanová 2.

ŠKBD Spišská Nová Ves – BK Krompachy 29:54, Alexyová 8, Sopkovičová 6, Babejová 6, Babiková 5, Detvajová 2, Karaffová 2 – Thanová 14, Petrovská 12, Hegerová 10, Pustayová 5, Almašiová 4, Šidlovská 4, Brezovská 3.
Mladšie žiačky- dvojkolo – tréner Martin Bartoš:

ŠKBD Spišská Nová Ves - Dannax Košice B 21:29, Sopkovičová 9, Babiková 4, Alexyová 4, Černická 4.
ŠKBD Spišská Nová Ves - Dannax Košice B 20:58, Sopkovičová 5, Cmorejová 4, Rochová 2, Kacvinská 2, Černická 2, Babiková 2, Štubňová 2, Fabianová 1.