Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Spartaku nepomohli ani posily z Anglicka

Po sérii remíz sa konečne víťazstva dočkali v Olcnave. Líder z Nálepkova si doma pohodlne udržal vedúce postavenie.

Olejníkov hetrik. Lopta smeruje do gelnickej siete a kanonier Olcnavy Milan Olejník takto strelil jeden zo svojich troch gólov.Olejníkov hetrik. Lopta smeruje do gelnickej siete a kanonier Olcnavy Milan Olejník takto strelil jeden zo svojich troch gólov. (Zdroj: Jozef Petruška)

SPIŠ. V raketovom tempe pokračuje najvyššia oblastná súťaže. Po stredajšej dohrávke odštartovalo 20. kolo v sobotu remízou Prakoviec s Chrasťanmi. V nedeľu sa hrali ďalšie majstrovského zápasy a najviac sa očakávalo, či Spartak Bystrany s posilami z Anglicka vykreše iskierku nádeje v záchranu v 1. triede SOFZ.

Spartak Bystrany - Kluknava 1:3 (1:2)

Góly: 20. Žiga – 32. J. Richnavský, 36. Nehyla, 69. Sokolský. Rozhodoval: Labaš. Divákov: 150.

Sparatku Bystrany sa vrátilo domov sedem opôr z Anglicka. Tí stále nevzdávajú boj o záchranu a tento zápas bol pre nich kľúčový. Od 20. minúty gólom Žigu viedli. V rozpätí štyroch minút dokázala Kluknava strhnúť vedenie J. Richnavským a Nehylom na svoju stranu. Spartak sa ani za tohto stavu nevzdával, no do kolien ich dostal tretí gól Sokolského.

SPARTAK BYSTRANY: nenahlásili.

KLUKNAVA: Uličný – Hoppej, Lisý, J. Richnavský – Sokolský, Bohor, D. Richnavský, Maras, Nehyla – Kolčár, Hadry, striedal: Zahuranec.

Nálepkovo - Odorín 3:1 (3:0)

Góly: 9. Fabian, 36. Žonda, 40. vlastný Kavulič – 71. Krajňák. Rozhodoval: Šomšák. Divákov: 80.

V súboji dvoch mužstiev z opačných pólov tabuľky bol súboj v jednoznačnej réžii Nálepkova. Keď v 9. minúte Fabian otvoril gólový účet, vyzeralo to na strelecké hody. Po prvom polčase domáci s prehľadom viedli 3:0. Hostia pôsobili bezradným dojmom a domáci sa predbiehali v zahadzovaní šancí. Za hostí korigoval celkom prijateľný výsledok Krajňák.

NÁLEPKOVO: Tomčany – Gal, Opremčák, Baniak – Pacák, Bobák, Jánoš, Gobl, Gal, Baniak – Žonda, Fabian, striedali: Ivančo, Baniak, Lapšanský.

ODORÍN: Strapec – Čuj, Fabian, Petrašek – Kavulič, Stoličný, Antony, Krajňák, Stanislav – Baluch, Mišaga, striedal: Čuchran.

Prakovce - Chrasť n./H 1:1 (0:0)

Góly: 61. Demčák – 70. Miki Dirda. Rozhodoval: Čuj. Divákov: 100.

Sobotňajšie stretnutie bolo presne také ako výsledok – veľmi vyrovnané. Snaha domácich väčšinou končila pred šestnástkou hostí. Tí z minima vyťažili maximum.

PRAKOVCE: Cziszár – Šimko, Grega, Lukáš – Stoklas, Regec, Kuchár, Slovinský, Regec – Demčák, Mihalik, striedali: Paučo, Opremčák.

CHRASŤ n/H: Jančár – Kuchár, Jančár, Bady – Fabini, Franko, Geletka, Augustin, Dirda – Dirda, Filip, striedali: Petruško, Franko.

Sp. Nová Ves B – SŠM Bystrany 3:3 (3:1)

Góly: 24. Dunka, 26. Liška, 35. Antal – 18. Jozef Suchý, 64. Jochman, 75. Timčík. Rozhodoval: Jochman. Divákov: 100.

Dopoludnia sa na poráčskom ihrisku hral veľmi dobrý futbal. Domácich nezaskočil úvodný gól Jozefa Suchého. Po góloch Dunku, Líšku a Antala po prvom polčase viedli. V druhom polčase bolo rušno, keď brankár hostí videl červenú kartu. To ešte viac naštartovalo Bystrany a gólmi obrancov Jochmana a Timčíka po štandardných situáciách sa zrodila remíza.

SNV B: Oreško – Polony, Barnáš, Biacovský – Macala, Dunka, Vojtila, Liška, Balaž – Antal, Ondra.

SŠM BYSTRANY: Pavol – Timčík, Forgač, Pavol – Jochman, Mikula, Lipovský, Smik, Ján Suchý – Jozef Suchý, Kekeľ, striedali: Klešč, Pavľák.

Jamník - Richnava 4:1 (3:1)

Góly: 14. a 18. Potempa, 36. Ľ. Farkašovský, 80. Kočiš – 19. Kakalejčík. Rozhodoval: Šofranko. Divákov: 100.

V Jamníku bol rušný prvý polčas. Domáci nevyužili zo začiatku dobré príležitostí. Po štvrťhodine hry sa ujali domáci vedenia Potempom a ten istý hráč zvyšoval na rozdiel dvoch gólov. Hneď na to Kakalejčík znížil, ale v Ľ. Farkašovský zúžitkoval výhodu pokutového kopu. Od 42. minúty hrali domáci bez vylúčeného Kusého. Po zmene strán najprv v 65. minúte nastrelil Kočiš žrď, ale v 80. minúte sa tento hráč pri pokutovom kope nemýlil. A rušno bolo údajne vraj aj po stretnutí.

JAMNÍK: Grivalský – Grzyb, Faith, Kusý – Hudzik, Ľ. Farkašovský, Petruško, Čuj, Kočiš – Potempa, Podgurný, striedali: Čuj, Ondra, Almaši.

RICHNAVA: R. Vaščák – Š. Vaščák, Hudák, Zahuranec – Kakalejčík, Bandžuch, Labanc, Kurilla, Legát – Biroš, Ondáš, striedali: Čurilla, Čech.

Olcnava - Gelnica 4:1 (3:1)

Góly: 33., 37. a 46. Olejník, 38. P .Rusnák – 41. Petko. Rozhodoval: Pecha. Divákov: 100.

V tomto stretnutí sa naplno ukázalo, aký je dôležitý pre Olcnavu kanonier kvalít Milana Olejníka. Svoj gólový účet otvoril v 33. minúte a ozdobou zápasu bol gól na 2:0, ktorému predchádzala skvelá útočná krídelná akcia a ešte lepšia finálna prihrávka. Hostia Petkom živili nádej do druhého polčasu, ale tá trvala len 25. sekúnd, lebo hneď po rozohraní lišiacky šikovným vypichnutím opäť Olejník rozhodol o víťazstve. Pre Olcnavu prvom v jarnej časti, lebo dovtedy boli remízovým kráľom.

OLCNAVA: Rusnák – Vavrek, Petrov, Pavlík – Košík, Melga, Rusnák, Melega, Rusnák – Olejník, Gardošík, striedali: Prapotník, D. Pollák.

GELNICA: Koval – Tomaško, Sviečka, Garčák – Hofman, Kontroš, Petrík, Petko, Hennel – Beľuško, Tokár, striedal: Prokop.

Richnava - Spartak Bystrany 4:0 (1:0)
Góly: 45. a 49. Kakalejčík, 67. Bandžuch, 65. vlastný – 69. Horváth. Divákov: 250. Rozhodcoval: Rusnák.

SŠM Bystrany – Gelnica 2:0 (0:0)
Góly: 65. Ján Suchý, 85. Jozef Suchý. Divákov: 50. Rozhodoval: Petruška.

Odorín – Mníšek n/H 2:1 (1:1)
Góly: 31. Kočik, 81. M. Majko – 3. M. Žiga. Rozhodoval: Šofranko. Divákov: 45.

Kluknava – Olcnava 0:0
Rozhodoval: Legát. Divákov: 100.

Nálepkovo – Jamník 4:0 (1:0)
Góly: 13., 69. a 77. Gal, 60. Viboh. Rozhodoval: Labaš. Divákov: 80.