Nedeľa, 24. september, 2017 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

Päť pohárov pre Shihanistov

O posledné postupové miesta na májové majstrovstvá republiky prišlo zabojovať do Žiliny bezmála štyristo malých karatistov.

Tomáš Gajan (vľavo) triumfoval medzi staršími žiakmi do 35 kg.(Zdroj: jgz)

O posledné postupové miesta na májové majstrovstvá republiky prišlo zabojovať do športovej haly na Rosinskej ceste v Žiline bezmála štyristo malých karatistov na 3. kolo Slovenského pohára detí, žiakov a mladšieho dorastu.

POPRAD. Pretekári popradského karate klubu Shihan až na malé výnimky mali postupy vybojované z predchádzajúcich súťaží. V Žiline sa však uzatváralo aj celkové poradie v Slovenskom pohári, kde pred posledným kolom mali Popradčania viacero želiezok v ohni.

Prvé sa na tatami postavili detské kategórie v súbornom cvičení kata a tu mal najväčšie šance na pohár medzi 5 až 7-ročnými chlapcami Hugo Hyben. Prehra v prvom kole eliminačných bojov ho však odsunula v celkovom poradí Slovenského pohára na druhé miesto.

Medzi dievčatami Barbora Glatzová skončila štvrtá a Veronika Jalowiczorová z eliminácií nepostúpila, rovnako ako Marko Jalowiczor medzi mladšími žiakmi.

Popoludnie patrilo športovému zápasu kumite a to Popradčania zobrali pekne od podlahy. V kumite 5 až 7-ročných dievčat do 20 kg Veronika Jalowiczorová svoju kategóriu vyhrala a rovnako skončila aj v celkovom poradí Slovenského pohára.

V kategórii do 24 kg Barbora Glatzová síce skončila druhá, ale aj to jej stačilo na celkové prvenstvo v Slovenskom pohári. Medzi dievčatami do 28 kg obsadila Michaela Kromková tretie miesto.

Medzi mladšími žiakmi do 24 kg obsadil Marek Tomajka v Žiline tretiu priečku a s dvoma víťazstvami z predošlých kôl v Slovenskom pohári celkovo zvíťazil.

Kategóriu do 28 kg Marko Jalowiczor vyhral a rovnako skončil aj v celkovom poradí Slovenského pohára. Adrián Kolesár vypadol v eliminačných bojoch, rovnako ako Peter Gildein v kategórii nad 32 kg.

Medzi staršími žiakmi do 35 kg Tomáš Gajan kategóriu vyhral a celkovým víťazstvom v Slovenskom pohári tak doplnil zbierku pre popradské farby. Igor Hauser v tejto kategórii skončil v Žiline tretí.

V kategórii starších žiakov nad 40 kg Jakub Kováč z eliminácií nepostúpil, ako aj Monika Pekarčíková medzi staršími žiačkami nad 40 kg. Medzi mladšími dorastencami do 40 kg skončili Filip Rejdovian a Martin Banáš na štvrtom mieste. Ondrejovi Zbellovi sa z eliminácií postúpiť nepodarilo, tak i Petre Píchovej medzi mladšími dorastenkami nad 45 kg.

Karate klub Shihan Poprad v konkurencii 55 klubov skončil v Žiline s troma zlatými, jednou striebornou a troma bronzovými medailami na piatom mieste.